Back to Question Center
0

Marketing oparty na ludziach: spotkanie z publicznością, gdzie to jest

1 answers:

Komentarz edytora: Ten post gościa został wniesiony przez (12. ) Leah Retta , dyrektor ds. Treści w kodzie socjalnym - casetta di plastica per bambini.

Reklamodawcy w 2018 r. Są albo pierwsi na rynku cyfrowym, albo dokonują znacznych inwestycji w swoją cyfrową obecność. Marki Fortune 500 sprzedają się zarówno w kanałach tradycyjnych, jak i cyfrowych, podczas gdy marki pretendujące budują swoją tożsamość marki we wszystkich wiodących kanałach cyfrowych, co pozwala im szybko skalować i skutecznie mierzyć wyniki. Platformy cyfrowe łączą marki bezpośrednio z użytkownikami, a marketerzy wykorzystują to, co nazywamy "marketingiem opartym na liczbie ludzi". podejście do przeniesienia swojej strategii cyfrowej na wyższy poziom.

Czym jest marketing ukierunkowany na ludzi?

Marketing oparty na ludziach łączy dane własne z danymi drugiej i trzeciej strony, takimi jak dane behawioralne platformy społecznościowej, dane psychograficzne i informacje od partnerów takich jak. firmy obsługujące karty kredytowe. Poślubianie tych danych umożliwia reklamodawcom dotarcie do prawdziwych osób - a nie urządzeń - i wykorzystanie charakterystyk powiązanych z ich profilami użytkowników w celu dostarczania spersonalizowanych wiadomości.

Marketing oparty na ludziach gwarantuje, że marki są w stanie łączyć punkty kontaktowe online z działaniami użytkownika zarówno w trybie online, jak i w sklepie. Wcześniej konsumenci byli przyzwyczajeni do masowego przesyłania wiadomości na tradycyjnych kanałach. Teraz chcą mieć wrażenia reklamowe spersonalizowane, mniej uciążliwe i mniej powtarzalne, ponieważ spędzają czas na wielu urządzeniach.

Specjaliści ds. Marketingu mają teraz możliwość dotarcia do właściwych osób we właściwym czasie z odpowiednim przekazem. Jeśli potencjalny potencjalny klient jest wystawiony na reklamę marki w aplikacji mobilnej i odwiedza jego witrynę na swoim laptopie dwa dni później, marketerzy stosujący podejście marketingowe oparte na ludziach są w stanie przypisać te działania jednej osobie, a nie je zarejestrować. jako oddzielne punkty kontaktu.

Ten wgląd wskazuje, że dana osoba ma duży potencjał do konwersji, dzięki czemu Twoja marka może zaprojektować bardziej efektywne i spersonalizowane przesyłanie wiadomości, starając się docisnąć najcenniejszych odbiorców do ścieżki konwersji. Ponieważ marki nadal wymagają większej przejrzystości i lepszych pomiarów, marketing oparty na ludziach zapewni im pewność, że ich dolary reklamowe są wydawane właściwie, bezpiecznie i skutecznie.

Rola danych

Marketing oparty na ludziach daje markom możliwość wykorzystywania danych do interakcji z konsumentami w bardziej spersonalizowany sposób. Przed marketingiem skoncentrowanym na ludziach reklamodawcy polegali na modelach opartych na plikach cookie. Marketing oparty na plikach cookie jest znacznie mniej rozbudowany i opiera się całkowicie na danych przechowywanych na jednym urządzeniu. Według Pew, około 77 procent Amerykanów posiada smartfon, a przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe ma dostęp do więcej niż trzech urządzeń. Aby uzyskać jasny obraz tego, jak wyglądają Twoi docelowi odbiorcy, musisz być w stanie zrozumieć całą swoją podróż na różnych urządzeniach.

Dane odgrywają niezastąpioną rolę w udanej reklamie cyfrowej. Niezależnie od tego, czy dane pochodzą z własnych źródeł, z CRM czy z lokalizacji, pomaga to marketerom w informowaniu ich o wiadomościach, ulepszaniu ich strategii kierowania i projektowaniu ich kreacji. Marki mogą zrozumieć, kim są ich odbiorcy i co chcą, aby ich cyfrowe wrażenia wyglądały i czuć się, pozwalając im osiągać wyniki biznesowe poprzez skuteczne docieranie do potencjalnych klientów, zwłaszcza, że ​​uwaga staje się bardziej fragmentaryczna w Internecie.

Wykorzystanie danych do udoskonalenia strategii pozyskiwania prowadzi do pozytywnego zaangażowania i interakcji z firmą. Dane pozwalają również reklamodawcom ulepszyć modelowanie atrybucji, co jest ciągłym problemem przemysłowym. Gdy zrozumiesz, do kogo się podajesz, wiele punktów styczności można przypisać pojedynczemu użytkownikowi. Daje to możliwość upewnienia się, że strategia marketingowa napędza cele Twojej marki. LinkedIn stworzył unikalne narzędzia dla marketerów, które pozwalają im wykorzystać moc danych LinkedIn i własnych danych, aby dotrzeć do konsumentów. Dopasowane do odbiorców to narzędzie do targetowania na LinkedIn, które umożliwia reklamodawcom łączenie profesjonalnych danych LinkedIn z własnymi danymi marki.

Dzięki dopasowanym odbiorcom marketerzy mają możliwość korzystania z danych, które pozwalają im angażować najcenniejszych odbiorców. Dopasowane grupy odbiorców pozwalają marketerom skupić się na odbiorcach, którzy będą generować wyniki biznesowe i przychody.

Jedną z konkretnych możliwości LinkedIn Matched Audiences jest Contact Targeting. W przypadku kierowania na kontakt masz bezpieczny sposób przesyłania własnych reklam. Pliki CSV do LinkedIn lub jednej z platform zarządzania kontaktami z partnerami, takich jak Marketo lub Liveramp. Po przesłaniu swoich kontaktów marketerzy mogą śledzić potencjalnych klientów, potencjalnych klientów, klientów i byłych klientów, aby dostosować swoją strategię marketingową. Dzięki Target Contacting masz szansę obserwować kontakty w trakcie podróży konsumenckiej, aby dowiedzieć się, jak strategicznie zwiększyć sprzedaż i podążać za silnymi klientami.

W ostatnim czasie znacząca marka usług finansowych chciała wykorzystać LinkedIn do prowadzenia rejestracji w celu uzyskania dostępu do swoich wiodących treści i seminariów internetowych. SocialCode korzystał z funkcji dopasowanych odbiorców Linkedin oraz LinkedIn, aby dotrzeć do wykwalifikowanych odbiorców. SocialCode korzystał z listy CRM marki, osiągając 50-procentowy współczynnik dopasowania, jednocześnie włączając rodzimą widownię, aby zwiększyć rozmiar odbiorców. Skutkowało to 19-krotnie wyższym współczynnikiem kosztu rejestracji i 2. dwukrotnym wzrostem współczynnika klikalności w porównaniu z odbiorcami natywnymi.

W SocialCode wierzymy w marketing oparty na ludziach, ponieważ zapewnia on idealną równowagę między skalą a odpowiedzialnością - jednocześnie prowadząc cele biznesowe. Marketing oparty na ludziach daje reklamodawcom możliwość nie tylko skutecznego docierania do właściwych klientów w odpowiednim czasie, ale także odpowiedniego pomiaru wpływu ich kampanii reklamowych.

Aby nadążyć za najnowszymi osiągnięciami marketingu cyfrowego, zapisz się dzisiaj na blog marketingowy LinkedIn .

People-Based Marketing: Meeting Your Audience Where It Is

April 24, 2018