Back to Question Center
0

Wzmocnij swoją strategię treści B2B: 5 ćwiczeń do zrobienia dzisiaj

1 answers:
  • (16. ) Tone up your B2B Content Strategy: 5 Exercises to do Today

Uwaga wydawcy:. post został wniesiony przez Jada Cash , Content Strategist & amp;. S. Copywriter w LoSasso Integrated Marketing w Chicago, Illinois Niezależnie od tego, czy wprowadza nowe marki, czy ożywia stare, pomogła kilku dużym globalnym klientom wprowadzić na rynek spójną komunikację, ekscytujące kreatywne i ukierunkowane plany treści - φαρμακειο frezyderm.

Jeśli masz ochotę krzyczeć za każdym razem, gdy słyszysz zdanie, "treść jest królem",. nie jesteś sam. Dla mnie odrodzenie nie rodzi się z jego nadużywania, ale raczej z jego niewłaściwego użycia . W rzeczywistości tylko ułamek światowych zasobów cyfrowych nosi koronę: taki, który jest starannie zaplanowany, po mistrzowsku rozprowadzony i skrupulatnie zmierzony i zoptymalizowany.

Podobnie jak założyciel Content Marketing Institute, Joe Pulizzi, również strach zmierza w kierunku surowej kontroli rzeczywistości : Pośpiesznie ubijanie bloga, filmów i treści w mediach społecznościowych to nie (. 34) srebrna kula dla sukcesu marketingowego.

Ale nie klikaj jeszcze tego pulpitu administratora WordPressa. Podczas gdy marketing treści B2B wymaga przygotowania, poświęcenia i wytrzymałości, są rzeczy, które możesz zrobić, aby wywrzeć wpływ dzisiaj . Opracowaliśmy prosty (i darmowy) skoroszyt do planowania treści, zawierający praktyczne ćwiczenia, które pomogą Ci odciążyć się od kolosalnej pracy nad treścią i ustawić treści do wygrania. Oto kilka ważnych zrywów:

1. Zintegruj

Zapamiętaj tę fundamentalną filozofię: Treść nie jest mięsem w naszym ciele marketingu cyfrowego - jest to pożywienie potrzebne do jego rozwoju. Innymi słowy, jeśli treść jest siłą napędową, która zasila WSZYSTKIE nasze wysiłki w zakresie marketingu cyfrowego, może się ona rozwijać jedynie dzięki integracji z szerszym obrazem. Nie buduj tego jako oddzielnego elementu zamówienia - zamiast tego, kreuj produkcję treści w płatne media, utrzymuj serwisy internetowe, opiekuj się leadami i budżetami mediów społecznościowych. Wdrażanie tej praktyki w głowy członków zespołu, przełożonych, klientów itp. Jest pierwszym krokiem do większego sukcesu.

2. Zidentyfikuj siły napędowe maszyny z zawartością

Każdy dyrektor kreatywny wart swojej soli szydziłby z briefu bez jasno określonych celów biznesowych, odbiorców i tła pozycjonowania marki. Jednak codzienne tworzenie treści często pozbawione jest tych kluczowych metodologii. Spędź kilka godzin, aby dowiedzieć się, co dzieje się w Twojej firmie (obecne programy marketingowe i cele);. kto słucha (twoi odbiorcy docelowi);. co w Twoim specjalnym sosie (Twoje wyróżniki marki) i co aktualnie działa (pod względem treści, zarówno dla Twojej firmy, jak i całej branży). Posiadanie tych rzeczy jasno określonych sprawia, że ​​plan treści jest bardziej ukierunkowany. Docelowi odbiorcy są szczególnie ważni - jeśli nie wiesz, co motywuje ludzi, których sprzedajesz, marketing treści to zmarnowany wysiłek.

3. Zaniż swoje typy treści i kanały dystrybucji

Snapchat rozpalił się pośród dużych marek konsumenckich, ale to nie oznacza, że ​​powinieneś wskoczyć na modę. Siły napędowe nakreślone w poprzednim ćwiczeniu pomogą ci ustalić guiderails, jeśli chodzi o rodzaj treści, które wyprodukujesz i jak będziesz je dystrybuować. Czy typy treści i kanały dystrybucji są zgodne z bieżącymi programami marketingowymi i celami?. Czy są one odpowiednie dla twoich celów?. To także dobry moment, by podsumować, gdzie będą żyć Twoje treści. Czy Twoja witryna jest skonfigurowana tak, aby z powodzeniem przechowywać artykuły, filmy i e-booki?. Wyrzucanie treści bez zdobycia cyfrowego domu po raz pierwszy jest jak powieszenie Moneta w zepsutej przyczepie.

4. Dobry miks jest ważny, ale może być konieczne poświęcenie dodatkowych zasobów na etapy ścieżki, w których Twoja firma ma problemy lub jej brakuje. Najważniejsze treści na ścieżce zachęcają do przyciągania wysokopoziomowych artykułów o ogólnym znaczeniu, które reprezentują twoją markę, ale nie są wyraźnie reklamowe lub specyficzne dla danego produktu;. treść w połowie ścieżki pomaga zaangażować i pielęgnować kupujących dzięki informacjom o kategorii produktu / usługi i wyróżnikach marki;. niska zawartość ścieżek pomaga przekonać potencjalnych klientów dzięki bardziej technicznym informacjom, które zwiększają ich pewność przy podejmowaniu decyzji o zakupie;. oraz, co nie mniej ważne, treści przeznaczone na etap po zakupie mogą dodać wartość, utrzymać zaangażowanie klientów i zapewnić możliwości sprzedaży.

5. Porozmawiaj z kierownikiem analityki

Jeśli obecnie pracujesz nad tymi ćwiczeniami, mierzenie zawartości może wyglądać jak kropka na linii horyzontu. Ale nigdy nie jest za wcześnie, aby włączyć zespół analityczny do planowania treści. Ustalanie celów i śledzenie zawartości wymaga wcześniejszej myśli i konfiguracji, więc teraz czas na rozpoczęcie rozmowy. Kiedy przyjdzie czas zmierzyć i zoptymalizować kampanie w zakresie treści, staniesz się złoty.

Potrzebujesz bardziej praktycznych ćwiczeń, które pomogłyby Ci podbić marketing treści w tym roku?. Plan treningu Content Developist to bezpłatny skoroszyt zawierający wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.

Pozostań w formie do sukcesu w marketingu treści!. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących utrzymywania strategii zespołu przez cały rok, , subskrybuj blog LinkedIn Marketing Solutions.

Tone up your B2B Content Strategy: 5 Exercises to do Today

April 23, 2018