Back to Question Center
0

Twój blog otwiera Suck: cztery blogi prowadzi do uniknięcia

1 answers:

Jeśli nie mieszkasz pod kamieniem przez ostatnie trzy tygodnie, wiesz o dwóch wielkich bąbelkach emitujących promienie gamma, które amerykańscy astronomowie znaleźli w centrum galaktyki Drogi Mlecznej.

Nie, nie. To po prostu głupie.

Nienawidzę tego, gdy posty na blogu zaczynają się od nadużywania frazy "bez tego, że żyjesz pod kamieniem". kontynuowane przez pewne założenie, że "każdy". wie o tym, z wyjątkiem pustelników i postaci Toma Hanksa z Cast Away - cheapest dedicated servers 2013.

Your Blog Openings Suck: Four Blog Leads to Avoid

Problem polega na tym, że nie wszyscy czytamy te same gazety i blogi (musiałem szukać, aby znaleźć coś, co można włożyć w to otwarcie, ponieważ nawet . ) Ja nie wiedziałem o pęcherzykach promieniowania gamma), wszyscy mamy różne zbiory wiedzy. Najlepiej jest założyć, że twoja publiczność nie wie. â € œWite dla osoby, która po prostu obudziła się ze śpiączki â €?. mawiał mój profesor dziennikarstwa.

Pisarz, który korzysta z tego otwarcia, robi niebezpieczne założenie, że a) każdy wie, co on wie, i b) ich czytelnicy nie uznają tego za obraźliwe, że nie wiedzieli o tym.

Oto cztery otwarcia, których powinieneś unikać w swoich postach na blogu, ponieważ są nadużywane, obrażają lub nie lubią czytać.

1. Mieszkaniec rocka / jaskini

Już o tym mówiłem, więc nie muszę już w to zaglądać, poza tym, że widziałem to od kilku profesjonalnych blogerów PR, którzy. powinien wiedzieć lepiej. O ile nie jesteś w śpiączce od trzech lat, wiesz kim jesteś.

2. The Recipe Opener.

Weź jedną filiżankę nadużywane cliche, dwie łyżki zmęczonego starego trope, a dwie równe części "GAAAH!". i "proszę, zabij mnie teraz!". Dokładnie wymieszaj i masz przepis na mój najmniej ulubiony otwieracz. Ten jest po prostu męczący i miażdżący. To było słodkie, kiedy pierwszy raz widziałem to w szkole średniej, ale 5000 razy od tego czasu sprawiło, że chciałam ugryźć własną szyję.

Może być stosowany do każdej historii, w dowolnej branży i każdej publikacji. I często jest.

3. Dawno, dawno temu

padłem ofiarą tego raz po raz, kiedy zacząłem pisać. Inklinacja polega na pisaniu tak, jak mówimy, i często opowiadamy historie, aby coś podkreślić. I gdzie zaczyna się historia?. Już na samym początku. Otworzyłem kolumnę lub artykuł zaczynając od kwadratu i wyjaśniając, jak doszłam do ważnej lekcji tego utworu. (Zobacz, zrobiłem to nawet, aby rozpocząć ten konkretny paragraf.)

Napisz swoje posty na blogu jak dziennikarz pisze historię. Najważniejszą częścią tej historii powinno być zdanie pierwsze. Prowadzący powinien odpowiedzieć, kto, co, kiedy, gdzie, dlaczego i jak w pierwszym lub drugim zdaniu. Nie powinno zaczynać się od tego, że siedziałem w kawiarni z moim przyjacielem Dave'em â €

4. Utrapienie

Mam dość sezonowych otwieraczy, które nie mają nic wspólnego z postem na blogu.

TSA posiadała ogłuszacz w niedawnym poście o swoim programie Secure Flight .

1 listopada jest tuż za rogiem iz tą datą przychodzi chłodniejsza pogoda, opadają liście i pozornie nie kończąca się walka między grabami i liśćmi. To także koniec rocznego okresu karencji dla linii lotniczych, aby oczyścić ich systemy starych rezerwacji dokonanych, zanim wymagania TSA dotyczące bezpiecznego lotu weszły w życie w zeszłym roku.

Post nie dotyczy jesiennych kolorów, chłodnej pogody ani brzydkiego tonu z grabieżą liści. Dlaczego więc o tym wspomnieć?. W rzeczywistości post TSA nawet o tym nie wspomniał. Twoja rada musi dotyczyć tematu, a nie pory roku, które nie mają nic wspólnego z tym, co robisz.

Jakie widziałeś złe otwieracze?. Jakie są dobre?. Zostaw kilka przykładów w sekcji komentarzy i daj mi znać

April 23, 2018