Back to Question Center
0

3 kroki do sprzedaży społecznej z LinkedIn

1 answers:

LinkedIn jest dobrze znaną platformą, na której firmy i specjaliści mogą łączyć się ze sobą i promować swoją markę, doświadczenie zawodowe, produkt lub. kariera. Specjaliści ds. Sprzedaży używają taktyki o nazwie sprzedaż społeczna , aby wykorzystać połączenia LinkedIn, aby dotrzeć do swoich idealnych klientów. Prezentacja SlideShare, którą stworzyliśmy LinkedIn Sales Solutions , pokazuje, że sprzedaż społeczna jest procesem, w którym specjaliści ds - paradiso gonfiabile. Sprzedaży najpierw kultywują swoją reputację, zbierają informacje społecznościowe w celu generowania połączeń, angażują się w rozmowy sprzedażowe i montują. ich sieci. Następnie oferują znaczące spostrzeżenia, aby "angażować się i wpływać na kontakty" oraz korzystać z rozwiązań sprzedaży społecznej, takich jak LinkedIn Sales Navigator .

Dzień z życia w sprzedaży społecznej

Istnieją trzy etapy, które profesjonaliści ds. Sprzedaży mogą stosować, aby wykorzystać strategię sprzedaży społecznej na rynku. LinkedIn.

1. Znalezienie właściwych połączeń

Profesjonaliści ds. Sprzedaży używają narzędzi wyszukiwania LinkedIn do łączenia się z potencjalnymi klientami poprzez zawężenie wyników lub bezpośrednie wyszukanie nazwy. Przed nawiązaniem połączenia ważne jest, aby profil LinkedIn sprzedawcy był skoncentrowany na kliencie i gotowy do udostępnienia. Im bardziej uznana jest reputacja profesjonalnego sprzedawcy zarówno w swojej dziedzinie, jak i na LinkedIn, tym bardziej są oni wiarygodni dla potencjalnych klientów.

2. Ucz się, co ci ludzie dbają, czytają i rozmawiają

Nowe połączenia będą publikować swoje zainteresowania na LinkedIn za pośrednictwem ich profilu i dyskusji. Sprzedawcy mogą badać te zainteresowania, aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie. Na przykład sprzedawca odzieży sportowej nie próbowałby sprzedawać odzieży komuś, kto nie dba o sport. Im bliżej meczu, tym bardziej prawdopodobne jest dokonanie konwersji. Produkt skierowany na interesy potencjalnego klienta zaoszczędzi im trudu znalezienia tego, czego szukał i wyklucza konkurencję.

3. Wykorzystywanie połączeń w celu uzyskania korzyści

Po nawiązaniu kontaktów przez specjalistów ds. Sprzedaży za pośrednictwem LinkedIn mogą oni uczestniczyć w rozmowach, dzielić się pomysłami, uczestniczyć w grupach i lepiej poznać ich kontakty. Ważne jest, aby profesjonaliści ds. Sprzedaży wnieśli cenny wgląd przed dokonaniem sprzedaży, aby klient mógł "oddać" w zamian za treści udostępniane bezpłatnie. Jest to dobrze znane zjawisko w psychologii zwane wzajemnością, które oznacza po prostu, że ludzie mają stałe kwalifikacje do nagradzania pozytywnego i miłego zachowania przy zachowaniu własnym. Zapewnia to ustanowienie zaufanej relacji.

LinkedIn oferuje platformę, na której specjaliści ds. Sprzedaży mogą wykorzystywać sprzedaż społeczną, aby łączyć się z klientami i angażować ich w dyskusję. Sprzedaż społeczna kultywuje zaufane relacje oparte na zasadzie wzajemności i prowadzi do sprzedaży B2B . Narzędzia dostępne na LinkedIn sprawiają, że wyszukiwanie i łączenie z klientami jest intuicyjne i satysfakcjonujące.

3 Steps to Social Selling with LinkedIn

April 23, 2018