Back to Question Center
0

Kluczowe pytanie personalizacyjne dla marketerów: To nie jest to, o czym myślisz

1 answers:

Stanowisko gościnne zostało złożone przez Aaron Orendorff . , który jest strategiem treści i instruktorem uczelni.

Bądźmy szczerzy: jako marketer, talia jest ułożona przeciwko tobie.

Od 2014 r. Przeciętna osoba dorosła jest narażona na 362 reklamy - każdego dnia . Z tych 362 reklam, w przybliżeniu 153 "przyciąga całą uwagę publiczności przez kilka sekund lub więcej - registration rr time warner cable. â €?. To ponura prognoza.

Co więcej, nie tylko konsumenci są zalewani reklamami, ale â € œtrustâ ?. w reklamie - zwłaszcza wśród milenialsów - jest na najniższym poziomie. Internet, odpowiedź na ten dylemat polega na personalizacji: segmentacja odbiorców w czasie rzeczywistym w celu tworzenia odpowiednich, niestandardowych treści - reklam, rabatów, nagłówków i wezwań do działania - które nie tylko przyciągają uwagę odbiorców do â € ť. - kilka sekund lub więcej, ale zachęć ich do zaangażowania.

A jednak - jeśli chodzi o personalizację, marketerzy często ignorują to, co - zdaniem British Retail Consortium - jest drugim co do wielkości czynnikiem motywującym decyzje zakupowe.

Podpowiedź: to nie jest to, co myślisz.

Dlaczego pogoda ma znaczenie

Okazuje się, że pogoda. Czemu?. Ponieważ pogoda ma głęboki, psychologiczny wpływ na nas.

Planujemy wydarzenia z dużym wyprzedzeniem, ale szybko je anulujemy przy pierwszych oznakach nieoczekiwanego deszczu. To, co kupujemy - jedzenie, odzież, prezenty i udogodnienia - wszystkie są napędzane przez pogodę. Ponadto lekarze od dawna zdają sobie sprawę, że pogoda zmienia nasze odczucia: psychiczne, emocjonalne, a nawet fizyczne.

Być może najbardziej uderzający jest fakt, że pogoda "dotyka około 3 bilionów dolarów tylko w prywatnym sektorze. W rzeczywistości IBM podskoczył pod koniec stycznia, kiedy zamknął transakcję przejęcia firmy The Weather Company za 2 miliardy dolarów do ponad 3 USD. 5 miliardów. Zakup obejmował prawie całą pogodę. Co2B2B, właściwości mobilne i chmury.

Powód jest prosty, jak głosi niedawny nagłówek Fortune: â € žIBM kupił The Weather Company, ponieważ pogoda wpływa prawie na wszystko.

Co więcej, David Kenny - były dyrektor generalny firmy pogodowej, a ostatnio szef działu IBM Watson - wyjaśnił. "jest już co najmniej 500 firm korzystających z danych maszynowych opartych na Watson, obejmujących aplikacje w takich dziedzinach, jak opieka zdrowotna, podróże i usługi detaliczne. Pomysł polega na stworzeniu bardziej inteligentnych analiz dla tych grup, wykorzystujących zbiory danych Weather Co.

Biorąc pod uwagę jego siłę przekonywania - kluczowym pytaniem dotyczącym personalizacji dla marketerów jest: w jaki sposób mogę wykorzystać pogodę w moim marketingu ?

(33. ) â € œWeatherizingâ €?. marketing

Weatherizing marketing jest zasadniczo zaawansowaną formą geomarketingu (tzw. geotargetowanie lub geofencing). Geomarketing może być wykorzystywany do personalizowania wszystkiego na Twojej ścieżce online - od reklamy zewnętrznej;. do elementów na miejscu, takich jak obrazy, nagłówki, informacje kontaktowe i wyskakujące okienka;. do rozważań na dużą skalę, takich jak waluta i język.

W przypadku każdego elementu to, co odwiedzający faktycznie widzieli i usłyszeli, jest oparte bezpośrednio na miejscu, w którym znajduje się dany odwiedzający.

A geofencing nie jest tylko dla rynku B2C. W ubiegłym roku został on nazwany trzecim najważniejszym â € "trendem marketingu cyfrowego, który B2B musi objąć w 2015 roku. W oparciu o ten model, gdy odwiedzający podjeżdża (lub jest wystawiony na działanie). jakiś element twojego marketingu internetowego, interweniuje oprogramowanie geofence.

Zaczyna się od zidentyfikowania lokalizacji odwiedzającego, a następnie sprawdzenia pogody w danym miejscu za pomocą interfejsu API.

Innymi słowy, wyzwalacze pogodowe â € œswap outâ € dynamiczne treści w oparciu o warunki - nie tylko geografię - samych odwiedzających.

Dzięki programom geomarketingowym konfiguracja jest dość prosta. Ale następne pytanie brzmi: co powinieneś weatherize. Pięć elementów jest najważniejsze.

1. Strona główna

Twoja strona główna jest centralnym punktem dla wszystkich odwiedzających. Ale nie powinieneś traktować go jak "jeden rozmiar pasuje do wszystkich". kaftan bezpieczeństwa. Zamiast tego, najważniejszymi elementami do naśladowania są:

polecane produkty,
alerty wpływające na usługi i dostępność oraz twoje wyskakujące okienka (zarówno wejście, jak i wyjście).

2. Reklama PPC

Drugie miejsce do wdrożenia prognozy pogody w kampanii marketingowej online dotyczy reklamy typu cena za kliknięcie (PPC). W całym tekście geo-kierowane mobilne reklamy displayowe przewyższają standardowe benchmarki CTR w dosłownie każdej branży. A reklamy spłaszczone to po prostu rozszerzenie tych zasad. Budując zasady wyświetlania w zależności od warunków pogodowych, możesz automatycznie nadawać priorytet produktom i wiadomościom o dużym znaczeniu nie tylko dla wyszukiwanych haseł i profili odbiorców, ale także dla ich aktualnych potrzeb.

3. Strona docelowa

Każde utworzone reklamowanie PPC powinno być połączone z jego własną niestandardową stroną docelową. Z tego powodu kluczowym obszarem, na którym należy się skoncentrować, jest spójność. Jeśli odwiedzający dotrze na stronę docelową za pomocą reklamy opartej na pogodzie, ta sama specyfika związana z pogodą powinna pozostać w całym: nagłówek, pod-treść, obraz, kopia ciała i wezwanie do działania.

4. SMS (Text)

Czwarte miejsce, w którym wykorzystuje się marketing związany ze świadomością pogody, to wiadomości SMS / SMS. Chociaż ta metoda musi być wykonywana z taktem - w końcu nikt nie lubi otrzymywać tekstów od firmy, która próbuje je sprzedać co dziesięć minut - SMS ma również jeden z najwyższych zwrotów z inwestycji - o ile są one odpowiednie. i na czas. Jak odkrył MDG Advertising , "72% konsumentów odpowiada na wezwania do działania w wiadomościach marketingowych, które otrzymali w zasięgu wzroku sprzedawcy. â €?. Z natury marketing SMS jest osobisty, dlatego tak dobrze dopasowuje się personalizacja pogody.

5. Email

Wreszcie, nie licz maile z procesu weatherizing. Oczywiście, e-maile są najlepsze w przypadku dłuższych ofert lub kampanii reklamowych, zamiast natychmiastowego powiadamiania o wiadomościach tekstowych.  Zaawansowane funkcje segmentacji  pozwalają tworzyć grupy kontaktów w oparciu o "geolokalizację". z łatwością. Najlepszym sposobem na wykorzystanie pogody przy tworzeniu tematów i wezwań do działania w związku z aktualnymi warunkami pogodowymi lub prognozami pogody: â € žNie wyjdzie [puste] â € | przygotuj się teraz i zaoszczędź 15%.

Tak - pogoda ma znaczenie. I ma to większe znaczenie niż myślisz. Na coraz bardziej zalanym rynku reklamy internetowej personalizacja jest królem. Co więcej, kluczowa kwestia personalizacji prawdopodobnie nie jest tym, czego oczekiwałeś.

W jaki sposób uzyskujesz lepsze wyniki w marketingu online?

Wystarczy sprawdzić pogodę.

Aby uzyskać więcej informacji o sile danych - pogodowych lub innych - zapisz się na blogu LinkedIn Marketing Solutions. Siedem dni w tygodniu publikujemy treści, które mają na celu sprawić, że marketerzy wykonają lepiej swoją pracę.

The Key Personalization Question for Marketers: It's Not What You Think

April 23, 2018