Back to Question Center
0

LinkedIn na LinkedIn: Zatrudnianie w Scale with Recruiter

1 answers:

Zatrudnianie w technologii jest trudne: to takie proste. Podobnie jak wielu rekruterów pozyskujących kandydatów z unikalnymi umiejętnościami, zawsze szukam sposobów na przyspieszenie procesu bez poświęcania jakości. A ponieważ mogę mieć aż 40 aktywnych zgłoszeń na raz, potrzebuję nie tylko prędkości, ale także prawdziwej możliwości skalowania.

Od lipca do sierpnia 2010 r. Znalazłem się w dylemacie zaopatrzeniowym - oculos de sol espelhado prata. Wspierałem zespół ds. Tworzenia stron internetowych w LinkedIn, który musiał natychmiast wypełnić kilka stanowisk inżynierskich, aby zapewnić terminowe dostarczenie niezbędnych projektów. Zapotrzebowania te nie były przeznaczone dla żadnego inżyniera: potrzebowaliśmy doświadczonych specjalistów, którzy mieli zorientowane obiektowo umiejętności w zakresie języka JavaScript, w kontekście strony internetowej o dużym natężeniu ruchu - złożony zestaw umiejętności, którego wielu programistów sieciowych po prostu nie posiada. Aby to utrudnić, kilka innych znanych firm technologicznych w Bay Area poszukiwało tego rodzaju talentu, więc już niewielka pula kandydatów z każdym dniem stawała się coraz mniejsza.

Pomimo trudnego zadania, w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od rozpoczęcia moich poszukiwań pozyskałem i zatrudniłem pięciu wysoko wykwalifikowanych kandydatów. Rekrutujący LinkedIn był krytyczny dla mojego sukcesu, a dziś chciałem podzielić się niektórymi z moich odkryć z tego doświadczenia.

Do Your Research

LinkedIn Recruiter pracuje jeszcze lepiej, gdy od razu wykonałeś pracę domową i naprawdę możesz dostosować swoje wyszukiwanie do najbardziej podstawowych umiejętności. Po pierwsze, czytanie wiadomości związanych z branżą, z której pozyskujesz produkty, jest kluczem do Twojego sukcesu. W zakresie pozyskiwania technologii korzystam z zasobów takich jak Internet i Sekcje oprogramowania komputerowego na LinkedIn Dzisiaj i blogach technicznych, takich jak TechCrunch . Ponadto jestem aktywnym członkiem powiązanych z inżynierią grup LinkedIn (takich jak inżynierowie oprogramowania Bay Area i deweloperzy iPhone'a) - więc znałem już kilku kluczowych graczy w tej dziedzinie i rozumiałem doświadczenia, które ich dostarczyły. W ten sposób moje filtrowanie wyszukiwania było bardziej precyzyjne, z lepszymi wynikami.

Poznaj swoich odbiorców

Znajomość odbiorców idzie w parze z prowadzeniem badań i dotyczy zarówno kandydatów, jak i menedżerów ds. Zatrudnienia. Zadaj sobie pytanie: "Gdybym miał tego rodzaju doświadczenie, co by mnie zainteresowało?. Jakich możliwości i wyzwań chciałbym szukać?. i wykorzystuj tę komunikację w swoich kontaktach z kandydatami. W podobny sposób ściśle współpracuj z menedżerami ds. Zatrudniania, aby zrozumieć, jakie umiejętności są istotne dla ich otwartych stanowisk. Zapętlanie moich menedżerów ds. Rekrutacji na wczesnym etapie procesu zapewniało, że dokładnie zrozumiałem, czego szukają, i powstrzymali mnie przed ściganiem kandydatów, którzy nie byliby idealnie dopasowani do tej roli.

Użyj swojego InMaila i używaj go efektywnie

Dla każdego, kto już zna rekrutera LinkedIn, może to wydawać się bezsensowne, ale jestem zaskoczony. Dowiedz się, że niektórzy rekruterzy nie korzystają z InMail tak często lub tak skutecznie, jak tylko mogą. Oto niektóre z moich zasad:

  • Szablony InMail pozwalają mi oszczędzać godziny w miesiącu i pomagają utrzymać spójność wiadomości dla wszystkich kandydatów. Jednak personalizuję każdą wiadomość InMail ze szczegółami wyciągniętymi z profilu kandydata na LinkedIn, który - jak stwierdziłem - znacznie zwiększa mój wskaźnik odpowiedzi.
  • Przekonałem się, że bardzo ważne jest podanie linków lub opisów projektów, nad którymi pracuje zespół rekrutujący w moich programach InMails. Jest to szczególnie ważne w przypadku pozyskiwania technologii, ale naprawdę działa dla wszystkich ról.
  • Korzystaj z folderów projektu w połączeniu z InMail i udostępniaj je swoim menedżerom ds. Rekrutacji. To zaoszczędzi ci czasu i pomoże w koordynacji.

Chciałbym usłyszeć wasze najlepsze praktyki dotyczące korzystania z LinkedIn Recruiter do wynajęcia na dużą skalę - proszę, udostępnijcie je w sekcji komentarzy poniżej!

April 23, 2018