Back to Question Center
0

Jak NIE mierzyć wydajności rekrutera na LinkedIn

1 answers:

"Nie chcę zawieść,". przyznaje Melissa Thompson , Senior Director of Global Talent Acquisition at Citrix .

Większość z nas by to powiedziała.

Trudniej jest przyznać, że tak naprawdę to nam pomogło - long term care insurance louisiana.

Na szczęście dla ciebie, Melissa jest na tyle odważna, aby to zrobić. Przeczytaj dalej, aby nie popełnić tego samego błędu, co ona.

Opracowanie karty wyników dla osób rekrutujących

Kiedy Melissa dołączyła do Citrix w 2010 r., Firma mierzyła sukces rekrutacji według czasu, aby wypełnić i koszt na wynajem. "Problem z tymi wskaźnikami polegał na tym, że ani nie prowadzili rekrutacji ani nie poprawiali wyników,". wyjaśnia Melissa. "Doprowadziły do ​​niezamierzonych konsekwencji: rekruterzy robili nienaturalne rzeczy, aby obniżyć te liczby, zamiast skupiać się na zatrudnianiu talentów wysokiej jakości.

W ramach zadania polegającego na zbudowaniu funkcji pozyskiwania talentów Citrix, Melissa opracowała zestaw wskaźników do śledzenia sukcesu rekrutacji, zarówno w celach sprawozdawczych, jak i pokazując rekruterom, jakie osiągnięcia wyglądały.

Ona i jej zespół stworzyli kartę wyników z czterema głównymi wiadrami. Rekruterzy mogą zdobyć premię w wysokości do 2,500 $ na kwartał, jeśli osiągną swoje cele.

Wielkość liczba wypełnień w miesiącu, kwartale lub roku. Cel to 20 miesięcznie.

Czas : czas do wypełnienia według regionu i jaka jest stawka wieku,. mi. , jaki procent otwartych wymagań jest starszy niż 90 dni, ale ma cel 45 dni (Ameryka) lub 60 dni (reszta świata). Cel to mniej niż 20% ról po 90 dniach plus.

Koszt : "Zamiast tradycyjnego kosztu za wynajęcie, używamy procentu bezpośredniego pozyskiwania. Jeśli rekruterzy są zatrudniani bezpośrednio, to nie korzystają z wysokokosztowego mechanizmu wypełniania. Metryka odpowiednika to procent wykorzystania agencji. â €?. Docelowe wykorzystanie agencji wynosi 5% lub mniej, a bezpośrednie pozyskiwanie to 30% lub więcej.

Jakość: â € œ Najpierw wykorzystaliśmy wskaźnik efektywności jako wskaźnik jakości, i. mi. , ilu kandydatów musieliśmy umieścić na ścieżce, aby uzyskać akceptację oferty. Teraz przeprowadzamy ankietę satysfakcji menedżera ds. Zatrudnienia i przechodzimy do wyniku netto promotora dla menedżerów i kandydatów na stanowiska w przyszłym roku.

Dodanie danych LinkedIn Recruitera do karty wyników

Dwa lata później w 2012 r. Melissa dokonała ogromnej inwestycji w LinkedIn Recruiter, aby pomóc w zdobyciu bezpośredniego źródła zaopatrzenia.

Aby upewnić się, że uzyskała właściwy zwrot z inwestycji z miejsc w LinkedIn, dodała wskaźniki rekrutacji do karty wyników i sprawiła, że ​​liczyć 15% ogólnej liczby punktów.

Obydwa wskaźniki LinkedIn:

 • Wskaźnik odpowiedzi za inge = 25% lub więcej
 • Średnia liczba dni zalogowanych w miesiącu = 10 dni lub więcej
 • (. 59)

  A więc co się stało?

  Kiedy sprawy nie idą zgodnie z planem

  â € žrekonterzy grali system, â € ť. wyjaśnia Melissa. â € žKiedy istniał bonus związany z kartą wyników, ludzie przestrzegali litery prawa, a nie intencji. •

  Osiągnęli metrykę logowania po prostu logując się każdego dnia. Nie zrobili zbyt wiele, ale byli zalogowani. "

  " Kiedy niektórzy rekruterzy poprawili swoją zawartość InMail i zwiększyli wskaźniki odpowiedzi, â €?. dodaje: "Wiele osób tylko zwiększyło liczbę wysyłanych wiadomości, nie wykonując dobrej roboty przy ich wytwarzaniu". ona tłumaczy.

  Po przeanalizowaniu dwóch czwartych danych za pomocą nowych wskaźników, Melissa i jej zespół zorientowali się, że rekruterzy manipulują sposobem, w jaki pracowali, aby trafić w liczby.

  Wprowadzanie zmian w celu zwiększenia ROI LinkedIn rekrutera

  1) Â Dostosuj metrykę.

  Zamiast śledzić czasy logowania, zaczęliśmy śledzić dni, w których rekruterzy wykorzystali pełne możliwości platformy, takie jak przeprowadzanie wyszukiwań, zapisywanie kandydatów,. i budowanie projektów wokół zamówień, â €?. ona tłumaczy. Podczas gdy reakcja kandydata "Nie, dziękuję", liczy się do wskaźnika odpowiedzi, kandydat, który faktycznie przyjmuje wiadomość InMail, jest otwarty na dyskusję.

  Melissa również zwiększyła wskaźnik LinkedIn do większej części ogólnej karty wyników, z 15% do 20%.

  â € žNie bój się zmieniać metryki, jeś li nie robi to, co chcesz, â €?. doradza Melissa. W końcu posiadanie metryki ma wpływ na zachowanie rekrutera. Jeśli tak się nie dzieje, to czas na ponowną ocenę. Ludzie skupią swój czas i uwagę dokładnie na tym, co mierzysz i nagradzasz, więc pamiętaj, by skupić się na konkretnych kompetencjach, które chcesz poprawić. â €

  Oto przykład części LinkedIn dla karty wyników rekrutacji Citrix:

  How NOT to Measure Recruiter Performance on LinkedIn 2) (. 19) Zapewnienie szkoleń i coachingu.

  "Rozpoczęliśmy szkolenie jako grupa. Mieliśmy trenera LinkedIn, a także szkolenie online. Ponadto przywódcy pozyskiwania talentów głowy stali się odpowiedzialni za coaching tych, którzy spadli poniżej celów. â €

  3) Â Rozpocznij konkurs.

  "W ubiegłym roku zaczęliśmy robić rzeczy bardziej konkurencyjnymi: rekruterzy z najlepszymi ogólnymi wynikami LinkedIn dołączyli do Talent Connect. Oprócz dodanej zachęty, publiczne uznanie wysokich wykonawców było wielkim motywatorem. •


  How NOT to Measure Recruiter Performance on LinkedIn 5) Stuknij swojego przedstawiciela w LinkedIn w celu uzyskania informacji wywiadowczych.

  "Gdybym musiał zrobić to jeszcze raz, byłbym ściślej związany z przedstawicielami LinkedIn, aby lepiej zrozumieć, co robią inne firmy, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji w rekrutera. Byłbym w stanie dotrzeć do odpowiedzi znacznie wcześniej, być może bez konieczności uczenia się na własnej skórze.

  Gdzie są teraz

  Po zmianach, rekruterzy Citrix rozpoczęli tworzenie lepszych In-maili, a wskaźnik akceptacji jest teraz stały na poziomie około 25%, od. 10-12%. Ci rekruterzy z miejscami siedzącymi zaczęli wydawać większą część swojego czasu, wykorzystując platformę produktywnie, zamiast po prostu logować się bezczynnie.

  How NOT to Measure Recruiter Performance on LinkedIn

April 20, 2018