Back to Question Center
0

Problem z hipotetycznymi pytaniami o rozmowy kwalifikacyjne

1 answers:

Większość hipotetycznych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej rozpoczyna się od pytania: "Co byś zrobił, gdyby ..", po czym nastąpiła jakaś sytuacja, taka jak. "musiałaś podjąć wielką decyzję?". lub "masz konflikt z kolegą?". Dlaczego tego typu pytania są tak problematyczne? - lierac προιοντα. Odpowiedzi, które inspirują, są zazwyczaj idealizowane.

Prawdopodobnie dostaniesz wiele odpowiedzi, które brzmią jak coś, co zrobiłby wysoki wykonawca, ale te odpowiedzi nie będą odzwierciedlać rzeczywistości. Dzieje się tak dlatego, że niezależnie od tego, co każdy z nas chciałby uwierzyć, istnieje ogromna przepaść między naszymi hipotetycznymi "ja" i naszymi prawdziwymi "ja".

Na przykład, załóżmy, że wybrałem kilka przypadkowych osób z ulicy i zapytałem ich: "Co byś zrobił, gdybyś zobaczył, jak obcy jest atakowany w miejscu publicznym?". Mogę zagwarantować, że praktycznie każda osoba, o którą pytam, poda jedną z dwóch możliwych odpowiedzi: a) "Pospieszę natychmiast, by pomóc" lub b) "Natychmiast zadzwoniłbym pod 911". Czy nie w ten sposób odpowiedziałbyś. ?

Obie odpowiedzi brzmią świetnie - podobnie jak prawdziwe, wysokie wyniki. Problem polega na tym, że te reakcje są niczym więcej niż przypuszczeniami. Umieść tych samych ludzi w prawdziwej sytuacji, w których są świadkami publicznego ataku, i nie wiadomo, co mogą zrobić.

Na przykład w przeszłości pojawiła się wiadomość o kobiecie z Kansas, która została ugodzona nożem podczas napadu w sklepie spożywczym. Cały incydent został schwytany w kamerach nadzoru sklepu. Dźgnięcie było brutalne, ale prawie tak samo niepokojące było to, że materiał z kamery obserwacyjnej pokazywał pięciu patronów, którzy przechodzili przez leżące i krwawiące ciało kobiety, aby wyjść;. żaden z nich nie zatrzymał się ani nie zrobił nic, by pomóc. Jedna z nich zatrzymała się, żeby zrobić jej zdjęcie telefonem komórkowym. Konkluzja, nasze hipotetyczne i rzeczywiste jaźnie rzadko są takie same.

Hipotetyczne pytania do rozmowy kwalifikacyjnej nie wymagają żadnego doświadczenia, aby odpowiedzieć. Nie muszę wykonywać żadnej z rzeczy, o których mówię, ponieważ ankieter nie pytał o moje doświadczenie, pytali mnie, co zrobię w 18 przyszłości.

Zbyt łatwo jest fałszować odpowiedzi

Innym problemem z większością hipotetycznych pytań o rozmowę kwalifikacyjną jest to, że nietrudno rozpoznać, czego w odpowiedzi oczekuje przesłuchujący - łatwo jest wymyślić "poprawne". odpowiedź. Weźmy na przykład popularne hipotetyczne pytanie do wywiadu: "Jak poradzisz sobie ze zderzeniami osobowości pomiędzy członkami zespołu?"

Na przykład, gdybym zadał mi pytanie o zderzenie osobowości, prawdopodobnie ukształtowałbym moją odpowiedź jak. to:

"Odkryłem, że mogą istnieć cztery różne przyczyny konfliktów osobowości pomiędzy członkami zespołu, a każdy z nich wymaga odmiennej odpowiedzi. Po pierwsze, mogą zdarzyć się starcia, gdy zespół nie robi". mają wyraźnie wyartykułowany cel, który kolektywnie wiąże i więzi grupę, więc taka sytuacja wymaga pewnej pracy w celu dostosowania grupy do wspólnej strategii Po drugie, może istnieć długa i kłopotliwa historia pomiędzy dwoma lub więcej członkami. przypadku, zastosowałbym zupełnie inne podejście .. " I tak dalej.

Teraz moja odpowiedź wystarcza, aby przejść przez większość wywiadów, ale tak naprawdę nie mówi nic o tym, co robiłbym w życiu, nie mówiąc już o jakichkolwiek wskazówkach na temat mojej postawy.

Odpowiedź, którą podałem, odzwierciedla fakt, że wiem, jak zarządzać konfliktem w zespole. Ale tylko dlatego, że wiem, co robić, to nie wyklucza, że ​​krzyczę i krzyczę do zespołu, żeby się ze sobą pogodzili, bo nie mogę kontrolować mojego opanowania. Lub po prostu ignorując problem i pozwalając mu się ugasić i zniszczyć zespół, ponieważ jestem zbyt przestraszony, aby sobie z tym poradzić, czy coś w tym stylu. Jak Sayeth Morpheus w filmie Matrix powiedział: "Istnieje różnica między znajomością ścieżki a chodzeniem po ścieżce."

I niestety, często nie muszę nawet wiedzieć. tak wiele, aby odpowiedzieć na hipotetyczne pytanie o rozmowę kwalifikacyjną. Oto dlaczego: Większość ankieterów zadaje zbyt wiele pytań. Oznacza to 40 minut prawdziwego przesłuchania.

Teraz, jeśli osoba przeprowadzająca wywiad ma 10-20 pytań do wykonania, prawdopodobnie mogę uciec z udzieleniem 1-2 minutowych odpowiedzi. I wiele osób może wymyślić sobie odpowiedź przez 1-2 minuty. W rzeczywistości odkryłem, że często zajmuje to 3 minuty rozmowy, aby kandydatowi zabrakło puchu, a tym samym odkryć, że tak naprawdę nie wiedzą, o czym mówią.

Znacznie lepsze podejście do pytań do rozmowy kwalifikacyjnej

Zamiast hipotetycznych pytań, zmusić kandydata, by opowiedział mu o konkretnych sytuacjach, których doświadczył. Weźmy na przykład następujące dwa pytania:

  1. Czy możesz mi powiedzieć o czasie, w którym otrzymałeś zlecenie i brakowało Ci niezbędnych umiejętności lub wiedzy?
  2. (45. ) Czy mógłbyś powiedzieć mi o czasie, w którym otrzymałeś twarde uwagi od przełożonego lub szefa?

Te pytania do rozmowy kwalifikacyjnej mogą wydawać się niewinne, ale dlatego, że wnoszą prawdziwy wkład w życie. sytuacje, są dość trudne do odpowiedzi. Trudno udawać prawdziwe doświadczenia, a nawet jeśli kandydat próbuje, szybko staje się oczywisty.

W rzeczywistości, aby zobaczyć, jak trudno jest odpowiedzieć na te pytania z powodzeniem i zobaczyć więcej przykładów dobrych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, weź ten darmowy quiz: Â â € œCzy mógłbyś przejść to rozmowę kwalifikacyjną? Â € ť.

Przy najlepszych hipotetycznych rozmowach kwalifikacyjnych sprawdza się, czy wnioskodawcy rozumieją teorię. Ale całkowicie zawodzą, jeśli chodzi o ocenę, czy kandydaci faktycznie zastosują tę teorię w realnym świecie.

-

Mark Murphy jest założycielem Leadership IQ , bestsellerowego bestsellera z NY Times, a także poszukiwanego głośnika. o przywództwie. Sprawdź najnowszy styl Marks Leadership Quiz , aby zobaczyć, jakiego rodzaju liderem jesteś.

Aby otrzymywać posty na blogu, takie jak te prosto w skrzynce odbiorczej, Â subskrybuj biuletyn bloga .

* Zdjęcie z weheartit

The Problem With Hypothetical Job Interview Questions

April 20, 2018