Back to Question Center
0

4 sposoby na przyciągnięcie najlepszych kandydatów MBA

1 answers:

Ten wpis stanowi współpracę pomiędzy Bradley Lawrence i Gina Pak .

Kiedy rok szkolny zbliża się do końca, kampusy ożywają, a zespoły rekrutujące kampusy w całym kraju zaczynają korzystać ze swoich pełnoetatowych i wakacyjnych praktyk. Podczas gdy często rekrutujemy licencjackich i MBA w jednej rozmowie, nasze doświadczenia w procesie jako kandydata (Bradley) i rekrutacji (Gina) pokazują, że te procesy mają kilka kluczowych różnic, które mogą sprawić, że znalezienie najlepszych talentów MBA będzie trudniejsze - oversized bar stools.

Co zatem należy zrobić, aby uzyskać najwyższy tytuł MBA w swojej organizacji w tym roku szkolnym?

4 Ways to Attract Top Notch MBA Candidates 1. Rzuć wizję

Większość MBA ma solidne doświadczenie zawodowe i dlatego może być trudniejszym klientem, jeśli chodzi o oczekiwania potencjalnych pracodawców ze względu na ich wcześniejsze doświadczenia i. bardziej ukierunkowane cele zawodowe. Co więcej, wielu jest w późnych latach 20. i na początku lat 30. i ma osobiste lub rodzinne względy, które sprawiają, że ich decyzje są bardziej skomplikowane w porównaniu z uczniami. Frustrując czasami dla specjalistów od pozyskiwania talentów i menedżerów ds. Rekrutacji, organizacje, które mają rację, mają ogromną przewagę nad konkurencją.

Widzieliśmy także, że wiele MBA docenia potencjał awansu, poczucia wspólnoty i możliwości zaangażowania się w sensowną pracę jako ważniejszą niż tytuł stanowiska lub wynagrodzenie. Jak niedawno omawiał nasz kolega , Tey Scott , zatrudnianie osób w wieku pokoleniowym przynosi wysokie nagrody, ale wymaga również zaangażowania menedżerów wysokiego szczebla, a my zauważyliśmy, że jest to wzmocnione przez MBA, którzy mają wysokie oczekiwania ze strony swoich przyszłych pracodawców.

2. Planuj i współpracuj

Jedną z ogromnych przeszkód, które napotykają wszystkie organizacje, jest prognozowanie zapotrzebowania na talenty w przyszłości, co może utrudnić rekrutację MBA. Kampanie MBA rekrutujące sezony często rozpoczynają się już we wrześniu, ale kandydaci zazwyczaj nie mogą zaczynać się do następnego lata. Chociaż w szkołach biznesu bliżej ukończenia studiów można znaleźć wielki talent, wielu z najlepszych talentów mogło przyjąć stanowisko w pełnym wymiarze godzin lub staż od najlepszych firm, które zgodnie z tradycyjnym harmonogramem będą gotowe do rekrutacji.

Na LinkedIn nasz zespół rekrutacji na uniwersytet rozpoczyna proces prognozowania na wczesnym etapie wraz z zatrudnianiem menedżerów i zachęca ich do pilnego planowania, abyśmy mogli zapewnić im najlepszych kandydatów. Podczas gdy prognozowanie potrzeb talentu z blisko rocznym wyprzedzeniem może być trudne, biorąc pod uwagę niepewność biznesową i harmonogram budżetu, często można uzasadnić to poprzez historyczne trendy związane z zatrudnieniem i elastyczne programy rotacji, które nie blokują wynajmu konkretnego menedżera lub opisu stanowiska. Ważne jest również, aby ściśle współpracować z biurami kariery na kampusach MBA, ponieważ mogą być świetnym partnerem w opracowaniu inteligentnej strategii dla swojej szkoły i połączyć cię z potencjalnymi kandydatami, którzy mogą pasować do Twoich potrzeb.

3. Wykorzystanie technologii

Jak każdy, kto udał się do kampusów, aby rekrutować wcześniej, wie, może to być czasochłonna i kosztowna propozycja, jeśli bierzesz pod uwagę podróże. Podczas gdy osobiste spotkanie z uczniami jest niewątpliwie najskuteczniejszym sposobem na poznanie potencjalnego kandydata i opowiedzenie historii organizacji, istnieją narzędzia, dzięki którym proces ten będzie bardziej wydajny i skuteczny.

Po pierwsze, oprócz zamieszczania na stronie internetowej szkoły, warto rozważyć udanie się tam, gdzie są studenci - Linkink. Obecnie ponad 30 milionów studentów i ostatnich absolwentów na LinkedIn i 35% z nich wskazało, że planują korzystać z LinkedIn w poszukiwaniu pracy i 8-krotny wzrost w ciągu ostatnich dwóch lat .

Następnie, odwiedzając szkoły, unikaj skomplikowanego bałaganu, jakim często są targi i spotkania z uczniami. Zamiast zabierać wizytówki lub podpisywać arkusze, które łatwo zgubić, skorzystaj z CheckIn z LinkedIn. Pozwala to na dynamiczny profil studenta w czasie, nawet po ukończeniu studiów, i umożliwia kontaktowanie się z uczniem na warunkach i sprawne zarządzanie pulą kandydatów.

4. Daj kandydatom światowej klasy doświadczenie.

MBA chce zrozumieć propozycję wartości swojej roli w firmie. • Wyraźnie określ proces rekrutacji, rolę, z jaką przeprowadzają wywiady, wskaźniki sukcesu i ścieżkę kariery. Ważne jest posiadanie ankieterów zaangażowanych i podekscytowanych potencjalną rolą, w której MBA może wywrzeć natychmiastowy wpływ i mieć prawo własności. Â Dzielić się historiami z prawdziwego życia. To również miły akcent, gdy zatrudnieni menedżerowie dzwonią lub wysyłają e-maile z gratulacjami po zaakceptowaniu przez kandydata. Â Ci kandydaci są przyszłymi pracownikami i często są ambasadorami marki na kampusie.

Więc kiedy napotykasz frustracje i najlepszych kandydatów, którzy uciekną w ciągu pierwszych kilku lat, nie poddawaj się - jeśli angażujesz się w studentów, wykorzystujesz technologię i promujesz silną markę talentów,. ostatecznie zobaczy wyniki. Rekrutacja w Campus jest trudna, szczególnie w przypadku studentów MBA, ale jest także niezwykle satysfakcjonująca, gdy zobaczysz energię i wyniki, które twoi nowi pracownicy przyniosą twojej organizacji.

* obraz wg Stanford Graduate School of Business

4 Ways to Attract Top Notch MBA Candidates

April 20, 2018