Back to Question Center
0

Odesłania pracowników i rekruter LinkedIn rekrutują się jako najlepsze źródła wynajmu

1 answers:

Ostatnie badania terenowe Harvard Business School pokazują, że tylko dwa źródła finansowania otrzymują pozytywny wynik opinii publicznej: . Odesłania pracowników i Rekruter LinkedIn .

LinkedIn niedawno współpracowało ze studentami MBA w Harvard Business School (HBS) w celu przeprowadzenia badania. Jego celem było określenie wartości i wpływu LinkedIn Recruiter na firmy, które go używają - 100 free logo creator online. Badanie, które zostało zakończone w kwietniu, składało się z ankiety ilościowej przeprowadzonej przez 60 klientów LinkedIn, a następnie szczegółowych wywiadów jakościowych z 10 z nich.

Badanie to potwierdziło, że rekruterzy coraz częściej czerpią korzyści z korzystania z profesjonalnej sieci, takiej jak LinkedIn, zwłaszcza przy użyciu narzędzi dla przedsiębiorstw, takich jak LinkedIn Recruiter.

Wartość tę najlepiej ilustruje ocena wyniku netto. LinkedIn Recruiter był jednym z zaledwie dwóch źródeł wynajmu, które uzyskały pozytywny wynik netto od uczestników badania, a wynik opinii netto wyniósł + 13%.

Wynik Opinii Netto obliczany jest w sposób podobny do wyniku Net Promoter Score. Aby określić Wynik Opinii Netto, poprosiliśmy respondentów o ocenę ich ogólnej opinii na temat różnych źródeł wynajmu w skali od 1 do 7, przy czym 7 oznacza "doskonałe". Wynik netto jest procentem osób, które mają wysoką opinię, i. mi. wybrano 7, minus wszystkie obojętne lub negatywne (tj. wskazano 1, 2, 3 lub 4).

netpositive2

Programy skierowań znalazły się na szczycie listy, a wynik opinii publicznej wyniósł + 45%. Nic dziwnego. Dość często najważniejszym źródłem finansowania dla firm, przynoszą oni wielkich kandydatów, zazwyczaj dobre kulturowe dopasowania, w znaczących ilościach iz dużym ROI.

Widząc, że LinkedIn Rekrutujący tworzy tę krótką listę w nieco ponad rok od jej uruchomienia, jest świadectwem możliwości profesjonalnej sieci do dostarczania najlepszych pracowników.

I nie jest to niespodzianką.

Rzeczywiście, to samo badanie wskazało na największe korzyści, jakie rekruterzy korporacyjni poszukują przede wszystkim ze względu na źródło zatrudnienia:

  1. Stosowność puli kandydatów do miejsc pracy (54% wskazało na te kryteria jako:. - bezwzględnie konieczne ")
  2. Umiejętność znalezienia kandydatów pasywnych (48%)
  3. Umiejętność kontaktowania się z kandydatami (46%)

Rekrutujący w LinkedIn dla wszystkich trzech osób.

Przy najszerszym wyszukiwaniu dostępnym na LinkedIn, które wykorzystuje dokładne i samodzielnie opublikowane dane profilu, pozwala rekruterom na przejęcie kontroli nad własnymi rękami. Mogą bezpośrednio zidentyfikować profesjonalistów, którzy mają dokładne pochodzenie i umiejętności, aby być gwiazdami dla ról w swojej firmie.

W przypadku sieci profesjonalnej o silnej liczbie ponad 40 milionów członków, z których większość nie jest osobą poszukującą pracy i nie zamieszczają swoich CV na tablicy ogłoszeń, bardzo prawdopodobne jest znalezienie najbardziej odpowiednich profili dla ich pracy. techniczne, trudne do obsadzenia i wysokie stanowiska.

LinkedIn jest również kluczowym narzędziem w zatrudnianiu osób polecających, najbardziej wysoko cenionym źródle najmu. Dlatego właśnie my i tylu trenerów i rekruterów zachęcamy pracowników i klientów do aktywności na LinkedIn, wypełniamy ich profile, kontaktujemy się z profesjonalistami, którym ufają, i angażujemy się w odnoszenie graczy A do swoich sieci w celu znalezienia pracy w ich firmie.

Badanie wykazało również, że klienci LinkedIn Recruiter widzą szybko wyniki. Po mniej niż roku korzystania z usług rekrutera, 10% nowych pracowników zostało już pozyskanych przez rekrutera. I wciąż jest wiele do zrobienia, ponieważ wielu naszych klientów było konserwatywnych pod względem liczby miejsc, które kupili po raz pierwszy, aby przetestować nasze rozwiązanie w pierwszej fazie.

sourcebyhire2

Wkrótce udostępnimy więcej informacji z tego badania, w szczególności na temat wpływu czasu na wynajem. Jesteśmy również w trakcie planowania webinara, aby zaprezentować więcej jego najważniejszych wydarzeń.

Subskrybuj kanał RSS tego bloga, aby otrzymywać więcej informacji. LinkedIn Recruiter jest przeznaczone wyłącznie do użytku wewnętrznych zespołów rekrutacyjnych i umożliwia im znajdowanie wysoko wykwalifikowanych pasywnych talentów i kontaktowanie się z nimi.

April 20, 2018