Back to Question Center
0

Czy jesteś sfrustrowany swoją rekrutacją?

1 answers:
  • (16. ) Are You Frustrated With Your Recruiting Job? Try This…

Niedawno miałem kilku rekruterów, którzy skontaktowali się ze mną w zaufaniu i stwierdzili: "Miałem to. Chcę z rekrutacji.

I dostaję to. W tej chwili jesteśmy w najgorszym punkcie zmiany w naszej gospodarce pod względem rekrutacji. Jest ogromny - mam na myśli OGROMNĄ -własną niedobór - software advanced. Jednak realizacja wciąż nie trafiła jeszcze na poziom kierowniczy. Oznacza to, że dział finansowy nie uświadomił sobie, że do budżetu na rekrutację należy dodać ogromny wzrost środków i zasobów.

Potrafię to udowodnić państwu: Sprawozdanie to wskazuje na fakt, że ponad 50% firm planuje zwiększyć rekrutację w 2016 r., Ale żaden z nich nie zamierza wydawać więcej pieniędzy. to. Czekaj, co?!. Tak, to prawda. Oni oczekują, że dział rekrutacji zatrudni więcej, ale bez żadnej pomocy.

To właśnie sprawia, że ​​rekruterzy chcą zrezygnować. Czy możesz to odnieść?

Problem: bycie głosem rozsądku nie działa na głuchych

To nie jest tak, jak rekruterzy, którzy chcą rzucić palenie. nie próbował tego wytłumaczyć zarządowi. Gwarantuję, że wszyscy, którzy to czytają, wielokrotnie wspominali, jak niemożliwe jest teraz polowanie na fioletowe wiewiórki.

Jednak zamiast słuchać cię i dawać ci to, czego potrzebujesz, kierownictwo odwraca się i kwestionuje twoje umiejętności jako rekrutera. Często przyglądamy się Twojej produktywności i obwiniamy ją za brak wyników.

Ta odpowiedź na twoje zarzuty jest więcej niż frustrująca, jest demotywująca. To sprawia, że ​​chcesz pozbyć się całego zawodu. Ale zanim to zrobisz ..

Zamiast rzucić palenie, wprowadź wiarygodność na poziomie 3 , aby dać zespołowi kierowniczemu moment, w którym potrzebują

.

Jeden z rekruterów, który skontaktował się ze mną niedawno, zgodził się pozwolić mi porozmawiać z menedżerem ds. Zatrudnienia, który był źródłem jej smutku. Postawiliśmy to w następujący sposób: Pisałem opowieść o firmie i przedstawiałem je na CAREEREALISM jako sposób na zwrócenie większej uwagi na otwarcie pracy. [FYI - jest to bezpłatna usługa oferowana przez moją firmę, możesz to sprawdzić tutaj. ] Musiałem poprosić kierownika ds. Rekrutacji o kilka pytań, aby dokładnie przedstawić firmę, dział i stanowisko.

Podczas rozmowy telefonicznej mogłem poprosić kierownika ds. Rekrutacji o kilka pytań, które zmusiły go do uświadomienia sobie, jak trudno było mu wypełnić swoją pracę. Oto pięć pytań, które zadałem:

  1. Czy możesz mi powiedzieć, ilu ludzi kwalifikuje się do wykonywania pracy w tym obszarze geograficznym?
  2. Ilu pracodawców. Czy uważasz, że kandydaci ci są tego rodzaju?
  3. Dlaczego nie możemy wziąć kogoś młodszego i nauczyć go, jak wykonywać tę pracę?
  4. (. 58) Dlaczego miałbyś podjąć tę pracę, jeśli byłeś kandydatem?
  5. Co spowodowałoby, że nie podjąłbyś tej pracy, jeśli byłbyś kandydatem?
(. 22) W ciągu piętnastu minut rozmowy udało mi się przekonać menedżera ds. Rekrutacji, aby przekonał się, jak trudno mu jest znaleźć odpowiedniego kandydata na rekrutera. Co więcej, mam świetną historię do napisania i funkcji na CAREEREALISM .

W opowiadaniu udało mi się uzyskać link do rekrutera i jej otwartych stanowisk. Następnie pokazałem jej, jak korzystać z funkcji Sponsorowanych aktualizacji na LinkedIn, aby umieścić historię przed docelową grupą demograficzną.

Za mniej niż 100 USD udało nam się uzyskać 15 pasywnych kandydatów, aby dotrzeć do niej w sprawie stanowiska. Co więcej, zanim przedstawiła czterech kandydatów menedżerowi ds. Zatrudnienia, był wdzięczny i rozsądniejszy w stosunku do swoich oczekiwań.

Nie powinno was dziwić, że menedżer ds. Zatrudnienia znalazł właściwą osobę. Jednak najlepszą rzeczą dla mnie było usłyszenie radości z głosu rekruterki, gdy zadzwoniła do mnie z dobrą nowiną. Odzyskała swoje rekrutujące mojo. To â € žwinâ € ť. porzuciła ją do zawodu. Sięgnij do liderów branży na LinkedIn i poproś o pogawędkę z nimi na temat wyzwań rekrutacyjnych. Będziesz zaskoczony, ilu z nas będzie zadowolonych, pomagając swojemu kierownikowi zatrudnić w bardzo potrzebnym momencie. â €?. Wiemy, przez co przechodzisz!. Jedna strategiczna rozmowa z menedżerem ds. Zatrudniania może być wszystkim, czego potrzeba, by przywrócić porządek.

Czy naprawdę chcesz się poddać, nie próbując tego po raz pierwszy?. Mam nadzieję, że nie!

PSÂ Â â € "zapraszam do przyjrzenia się więcej informacji na temat CAREEREALISM * darmowy * Katalog rekruterów. oraz w jaki sposób możesz uzyskać polecany dla ponad 1 000 000 osób poszukujących pracy. Dodatkowo organizujemy cotygodniowe konkursy "Top Recruiter" , które mogą pomóc ci uzyskać jeszcze więcej ekspozycji na otwarte pozycje. Dowiedz się więcej.

Aby otrzymywać posty na blogu, takie jak te prosto w swojej skrzynce odbiorczej, Â zapisz się do biuletynu bloga.

April 20, 2018