Back to Question Center
0

Trendy w tym tygodniu: w przypadku sprzedaży społecznościowej, interakcje Interesy

1 answers:

Jaki jest cel korzystania z LinkedIn w sprzedaży społecznej?

. Zgłaszanie polubień i komentarzy?. Czy Twoje wpisy są ponownie udostępniane, by dotrzeć do większej grupy odbiorców?. Dodajesz nowe połączenia i rozwijasz swoją sieć?

Oczywiście, są to często pomocne kroki na drodze (i ogólnie wszystkie media społecznościowe), ale nie stanowią miejsca docelowego.

W przypadku sprzedaży społecznej cele są takie same, jak w przypadku każdej działalności sprzedażowej: rozwijaj działalność, zdobywaj klientów i zwiększaj przychody - holbrook marrom.

Wielbiciel sprzedaży społecznej Mark McInnes miał świetny post na LinkedIn Pulse na początku tego miesiąca, zajmując się krytycznym rozłączeniem, które często widzi: zbyt wielu profesjonalistów od sprzedaży na platformie koncentruje się raczej na interakcjach. niż odsetki . I to może być powód, dla którego nie odnoszą znaczących sukcesów.

Dlaczego interakcje nie pasują do odsetek

Załóżmy, że napisałeś i podzieliłeś się anegdotą na LinkedIn. Odbiło się to w twojej sieci, zdobywając kilka sympatii, komentarzy i udziałów. To dobre uczucie, prawda?. W rzeczywistości, jak zauważa McInnes w swoim utworze, widząc, że nasze treści wywołują takie interakcje, faktycznie wyzwalają uwalnianie dopaminy w mózgu, więc wynik sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwi, a zachowanie jest wzmocnione.

Ale mimo że mogło to wygenerować pozytywne wibracje i wzmocnić markę osobistą, nie musi to koniecznie wpływać na wyniki sprzedaży, a zatem tak naprawdę nie może być sklasyfikowane jako sprzedaż społeczna.

Oceniając wpływ swoich wysiłków na tę strategię, wskaźniki takie jak polubienia, komentarze, a nawet wyświetlenia nie zawsze mają charakter informacyjny. Tysiąc osób, które widzą Twój post, nie ma większego znaczenia, jeśli zero z nich może zainteresować Twój produkt lub rozwiązanie. Jak stwierdza McInnes, "to nie ilość, to jest jakość.

Jak zatem zmienić swoje podejście, aby przejść od myślenia o interakcji kierowców do kierowania rzeczywistym zainteresowaniem?

Przejście od interakcji do zainteresowania sprzedażą społeczną

(. 10) Przejście to polega na stawaniu się bardziej ukierunkowanym i celowym. Rozpoznaj pożądany wynik, a następnie pozwól mu kierować twoimi działaniami.

Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o tworzenie sieci. Jak wyraźnie podkreśla McInnes, łączenie się z kimkolwiek i wszystkimi jest złym strategiem. Wielu specjalistów od sprzedaży na LinkedIn wydaje się mieć błędne przekonanie, że pomocne jest skompilowanie jak największej liczby połączeń, ale w rzeczywistości może to naprawdę zaszkodzić wartości twojej sieci. Twój kanał zostanie zalewany nieistotną treścią, a spostrzeżenia, które udostępnisz, padną na słuch.

Bądź strategiczny i nawiąż kontakty, gdy ma to sens.

Podobnie, gdy publikuje się na LinkedIn, nie zmierzaj do powszechnej popularności lub popularności wirusa. Dodaj słowa kluczowe i scenariusze, które będą rezonować konkretnie z typem członka, który może mieć duże zainteresowanie tym, co sprzedajesz. Jedna interakcja z prawowitym potencjalnym klientem jest nieskończenie bardziej wartościowa niż 100 polubień lub 50 komentarzy od osób, które jedynie uznały twój post za zabawny i szybko go przeniosły.

Popularność nie jest warunkiem wstępnym sukcesu w sprzedaży społecznej.

Poruszanie się z tą rzeczywistością pomoże wielu sprzedawcom wciąż próbującym znaleźć drogę w tym środowisku, pokonując garb.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ostrzenia swojej społecznej gry sprzedażowej, szczególnie na LinkedIn, upewnij się, że subskrybujesz blog LinkedIn LinkedIn Solutions .

Trending This Week: For Social Selling, Interest Trumps Interactions

April 20, 2018