Back to Question Center
0

Widzenie jest wiarą: dlaczego efekty wizualne są podstawą sprzedaży społecznej

1 answers:

Niezależnie od tego, czy jest to LinkedIn czy jakakolwiek sieć społecznościowa, fakt ten jest niezawodny: posty zawierające. efekty wizualne zyskują większe zaangażowanie, więcej udziałów i większy zasięg.

To naturalne, że oczy danej osoby są przyciągane do odważnych, uderzających obrazów i filmów - red tassel dress. Tego rodzaju treści niezmiennie pojawiają się w kanałach pełnych zwykłego tekstu. Najlepsi marketerzy społecznościowi już regularnie umieszczają elementy wizualne w swoich postach, a doświadczeni sprzedawcy społeczni powinni z pewnością robić to samo.

Korzyści z efektów wizualnych dla sprzedaży społecznej

Istnieje wiele powodów przyjęcia podejścia do sprzedaży społecznej. Daje możliwość słuchania, budowania relacji i myślenia. Ale co najważniejsze, daje to specjalistom sprzedaży większą widoczność w wysoce konkurencyjnych branżach.

Dzisiejsi nabywcy B2B bardziej niż kiedykolwiek wcześniej badają własne decyzje zakupowe . W większości przypadków media społecznościowe będą elementem tego procesu. Utrzymywanie strategicznej, spójnej obecności społecznej i dostarczanie wglądów użytecznych dla osób, które pasują do prototypu klienta, może znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo podjęcia działań przychodzących.

Korzystanie z odpowiednich efektów wizualnych w ramach tego podejścia zwiększa szanse i zwiększa wpływ udostępnianych treści.

Jak wspomniano w Secret Sauce eBook , aktualizacje LinkedIn zawierające multimedia osiągają współczynniki klikalności do czterech razy wyższe niż sam tekst.

Takie stanowiska są również znacznie bardziej skłonne do pozostania w kontakcie z użytkownikiem po jego napotkaniu. Nasz mózg przetwarza zdjęcia szybciej i efektywniej niż słowa .

Poza przesłankami opartymi na danych, używanie grafiki lub filmów w podejściu do sprzedaży społecznej ma sens. Wykresy, wykresy, demonstracje, wywiady i inne formy treści wizualnych mogą wywierać mocniejsze wrażenie i przekazać kluczowe punkty w prostszy i zwięzły sposób.

Przypadek wprowadzenia wizualizacji do aktualizacji LinkedIn jest jasny. Jednak większość sprzedawców nie jest grafikiem. Jak więc dodać bogate multimedia do swojego repertuaru społecznego bez takiej wiedzy?. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Jak urozmaicić swoje posty na LinkedIn za pomocą efektów wizualnych

Poznaj swoje najlepsze praktyki. W przypadku aktualizacji na własnej stronie LinkedIn zalecana specyfikacja obrazu mieści się w zakresie 700 x 400 pikseli. Używaj ostrej grafiki o wysokiej rozdzielczości. Unikaj nudnych zdjęć, a zamiast tego wybierz ciekawe, kolorowe i unikalne elementy wizualne. Podczas nagrywania wideo należy korzystać z orientacji poziomej zamiast pionowej, aby wykorzystać całą swoją nieruchomość w kanale.

Niech to będzie istotne. Ważne jest, aby towarzyszące elementy wizualne były adekwatne do tego, o czym piszesz. Kreatywność i myślenie poza sceną są dobre;. przypadkowość nie jest. Nie tylko dodaj zdjęcie uroczego kota do aktualizacji o największych wyzwaniach, z jakimi boryka się sektor usług finansowych. Wskazówki wizualne, które są rozpoznawalne i można je przypisać do docelowych odbiorców, mają tendencję do wykonywania całkiem dobrze.

Łatwe w użyciu narzędzia są twoim przyjacielem. W sieci dostępnych jest wiele bezpłatnych (lub prawie bezpłatnych) narzędzi, które mogą pomóc w tworzeniu elegancko wyglądających zasobów wizualnych bez większych umiejętności projektowych. Sprawdź bezpłatne repozytoria obrazów, takie jak Pexels i Pixabay . Spróbuj utworzyć niestandardową grafikę za pomocą Canva lub Piktochart . Odkryj więcej zasobów w naszej Let's Get Infografika infographic .

Przedstaw się. Jeśli nie jesteś nieśmiała kamera, umieszczenie się w obrazach lub filmach może być doskonałym sposobem na budowanie znajomości i zaufania z perspektywy lub klientów. Nawet w cyfrowej przestrzeni ludzie lubią widzieć osobę (lub ludzi), z którymi robią interesy. Pokazywanie twarzy pomaga zmniejszyć nieodłączną anonimowość interakcji i zobowiązań online.

Wyróżnij statystyki i statystyki. Ważne jest, aby krótkie fragmenty tekstu na grafice były krótkie i słodkie, ale po zrobieniu tego, co trzeba, spostrzeżenia są znacznie bardziej widoczne. Oto kilka przykładów z naszej własnej biblioteki obrazów społecznościowych:

Seeing is Believing: Why Visuals are a Social Selling Staple

April 20, 2018