Back to Question Center
0

Trzy tajemnice sukcesu rekrutacji na LinkedIn

1 answers:

Nie ma wątpliwości, że świat rekrutacji szybko się zmienia. Aby dać ci kilka praktycznych wskazówek, które możesz wdrożyć już dziś, aby odnieść sukces, poprosiliśmy niektóre z rekruterów i zespołów talentów, które przodują w ich wykorzystaniu LinkedIn do bezpośredniego pozyskiwania, aby podzielić się swoimi sekretami sukcesu.

1. Zacznij od podstaw: wypoleruj profile swoich pracowników, aby kierować skierowania

Dennis de Munck , dyrektor ds. Metod rekrutacji w Lâ €. ™ Oreal mówi: "najlepsi pracownicy polecają najlepszych kandydatów - hospedagem de sites revenda. â €?. Lâ € ™ Oreal spojrzał na swoją bazę pracowników na LinkedIn jako sposób na skierowanie skierowań do swojej witryny zawodowej i wykorzystanie ich jako prawdziwych ambasadorów marki zatrudnienia Lâ € ™ Oreal. Jego najważniejsze wskazówki to:

  • Zdobądź swój własny profil w porządku. LinkedIn dotyczy profesjonalnych osób rozmawiających bezpośrednio z osobami. Nie ma miejsca na postawę dużej firmy lub nieaktualne profile rekruterów.
  • Daj kandydatom posmakować firmy. Możesz użyć własnego profilu, aby pokazać, jak tam się pracuje. Na przykład dodaj prezentację SlideShare o firmie do swojego profilu.

2. Bądź aktywnym sourcer: Wykorzystaj grupy LinkedIn do tworzenia konwersacji

Bridget Hutchinson , szef rekrutacji w Dixons Retail w Wielkiej Brytanii i jej zespół zmieniła. ich dział jest proaktywną, bezpośrednią funkcją pozyskiwania zasobów, która oferuje usługę rekrutacyjną dla niektórych marek sprzedawanych w sklepach, co czyni z nich dział generujący dochód.

Najlepsza rada zespołu Dixons ma być aktywna w grupach LinkedIn , Itâ €. ™ jest sposobem na poszerzenie puli talentów i budowanie relacji z potencjalnymi kandydatami przed ogłoszeniem określonej roli. â €?. Koncentrując się na tworzeniu konwersacji i dodawaniu odpowiednich treści do dyskusji, możesz podnieść swoją pozycję do pozycji lidera myśli w swojej branży.

3. Wykorzystaj zespół marketingowy w swojej organizacji

Angelic Vloemans , Corporate Recruiter. w Dokładne w Holandii, widzieli, że ich zespół marketingowy już korzystał ze strony LinkedIn firmy do promowania swoich produktów i usług. Nawiązała współpracę z działem marketingu, aby wykorzystać już wykonaną pracę i przystosować ją do celów rekrutacyjnych.

Vloemans wykorzystał funkcję firmy Follow LinkedIn. "Nasz zespół marketingowy zainwestował w podniesienie naszego profilu na LinkedIn, a teraz, za każdym razem, gdy zamieszczam ogłoszenie, wychodzi na nasze 27 000 obserwujących.

Ponadto firma Exact zainwestowała w media rekrutacyjne na LinkedIn, aby podnieść swoją markę zatrudnienia. Praca "praca z nami" baner i "promocja" na LinkedIn działa bardzo dobrze w przypadku Exact. Nie jest agresywny i zapewnia dobry wizerunek firmy, aby uzupełnić działania działu marketingu. "Dzięki profilom współpracowników i stronie firmy LinkedIn daje kandydatom naprawdę dobre pojęcie o tym, jak tu się pracuje",. mówi Vloemans.

Aby przeczytać więcej o sukcesach, które Lâ € ™ Oreal , Dixons Retail i Exact osiągnęły za pomocą LinkedIn Recruiting Solutions,. sprawdź naszą stronę zasobów .

April 20, 2018