Back to Question Center
0

The Hiring Tactic, który może uszkodzić reputację Recruitera

1 answers:
  • (16. ) The Hiring Tactic That Can Damage a Recruiter’s Reputation

Każdy, kto rekrutował się przez ostatnie kilka lat, wie, że odszedł z rynku kupującego do sprzedawcy. Niedobór talentów nasila się. Znalezienie najlepszego kandydata do otwartej pracy staje się trudniejsze. Stawki czasowe do wypełnienia są coraz wyższe - comprar gemelos baratos. I zespoły kierownicze zaczynają iść korytarzem, aby dowiedzieć się, dlaczego rekrutacja nie może zdobyć talentu potrzebnego firmie do osiągnięcia swoich celów.

Kiedy tak się dzieje, zaczyna się pojawiać agresywna taktyka rekrutacyjna. Tworzenie kreatywności to jedno, a działanie desperackie jest czymś innym.

"Oferta sprzedaży". nie jest rozwiązaniem

"Oferta wybuchająca" ma miejsce wtedy, gdy pracodawca przedstawia ofertę pracy i przyznaje kandydatowi bardzo krótki termin na akceptację,. mi. , 48 godzin lub mniej. Okazuje się, że ta taktyka ma wiele negatywnych konsekwencji, które można przeczytać bardziej szczegółowo w tym artykule .

Ogółem badania pokazują korzystanie z eksplozji ofert skutkuje 8-13% rekrutacją niedoborów. Dlaczego?. Ponieważ nawiązanie relacji z pracownikiem przez poddanie ich presji prowadzi do rotacji. Dzieje się tak, ponieważ sposób, w jaki traktujesz kandydatów w procesie negocjacyjnym, mówi im, że jesteś niegodny zaufania. A to z kolei może mieć trwały, szkodliwy wpływ na markę pracodawcy Twojej firmy.

Poza tym uważam, że profesjonalni rekruterzy powinni dziś zrezygnować z używania tej taktyki z innego powodu: szkodzi to indywidualnej marce rekrutera.

Dlaczego ta taktyka szkodzi twojej marce rekrutera (znanej też jako Twoja reputacja jako profesjonalisty)

Za każdym razem, gdy naciskasz kandydata z eksplodującą ofertą, oni wygrywają ". Po prostu pamiętaj, co firma postawiła pod przymusem, aby podjąć decyzję, będą pamiętać , który dostarczył wiadomość. Czy naprawdę chcesz być znany jako rekruter, który popycha ludzi do podjęcia pracy?. Jakie są szanse, że kandydat odeśle cię do ich sieci po takim doświadczeniu?. Co ważniejsze, jak prawdopodobne jest, że kandydat do współpracy z tobą ponownie?

Traktuj kandydatów jako partnerów, a będziesz budować silne, trwałe, owocne relacje. Traktuj je jak towar, a stracisz zaufanie i osłabisz swoją wiarygodność.

Ustalenie terminu jest w porządku, po prostu uzasadnione

Rozumiem, że ważne jest ustalenie terminu akceptacji. Nie możesz po prostu zostawić oferty zawieszonej na wietrze. Jeśli kandydat nie zaakceptuje, musisz przejść dalej. Ale, nie dając im czasu, aby to sprawdzić i ocenić wszystkie opcje, naprawdę nie pomoże.

Faktem jest, że jeśli się zastanawiają nad tobą jako pracodawcą, lepiej jest dać im kilka dni na znalezienie tego. Widywałem tyle razy, kiedy przyjęto ofertę eksplozji, ale po tygodniu kandydat wycofał się, gdy oferta pracy, którą naprawdę chcieli, dotarła.

Jeśli obawiasz się kandydata, który nie podejmuje pracy, to wina Twojej firmy za to, że oferta nie jest wystarczająco atrakcyjna. Co więcej, jeśli zauważysz wzrost liczby kandydatów zgłaszających oferty pracy, masz głębsze problemy związane z kulturą firmy i doświadczeniem kandydata, którym należy się zająć.

Nazywam się J. T. O. Donnell i ja jesteśmy pasjonatami pomagając firmom ujawnić ich prawdziwą markę pracodawców. Skontaktuj się ze mną i moim zespołem , aby dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób możemy pomóc Ci odpowiednio się oznakować, aby przyciągnąć odpowiednich talentów.

* Image by Elliot Bennett

Aby otrzymywać posty na blogu takie jak to prosto w swojej skrzynce odbiorczej, Â zapisz się do biuletynu bloga.

April 17, 2018