Back to Question Center
0

Ilu marketerów potrzeba, aby odświeżyć ścieżkę sprzedaży?

1 answers:

Kiedy jest. lejek, a nie lejek?

  • How many marketers does it take to reinvent a sales funnel?
(5. )

Przed zakupem lejka. był lejek

  • How many marketers does it take to reinvent a sales funnel?
(5 - steam ejector sizing. )

Czy lejek nadal jest lejkiem, jeśli nie wygląda jak lejek, nie działa niczym lejek - i byłby zupełnie bezużyteczny przy nalewaniu płynów do pojemników o wąskich szyjkach, które (i ja to zbadałem). Czy ludzie używają lejków w rzeczywistości?. Jest to pytanie, które przychodzi na myśl, gdy spojrzysz na historię ścieżki marketingu i sprzedaży.

Lejka do niedawna była dość prostą i powszechnie zrozumiałą koncepcją marketingu B2B . Gdybym poprosił, żebyś to narysował, byłbym całkiem pewny kształtu, który chciałbyś naszkicować i jak to nazwałeś. Moc lejka marketingowego polegała na tym, że każdy, niezależnie od tego, czy pracowałeś w dziale sprzedaży czy marketingu, dokładnie rozumiał, o czym mówisz. Podsumowując, jest to jeden z aspektów metafory sprzedaży i marketingu - przynosi ona koncepcję do życia w sposób, który oznacza to samo dla wszystkich.

Te proste dni na ścieżkę marketingową i sprzedażową są już za nami. Dzisiaj tytuł "frennel" zostaje zastosowany do całego szeregu szalonych doodli, zainspirowanych nowymi badaniami, marketingowymi burzami mózgów - lub po prostu agencjami poszukującymi punktu zróżnicowania. W tym wiru reinvention istnieje wiele prawdziwie wartościowego myślenia - jeśli przejrzysz wszystkie mniej skuteczne protokoły z lejka. Kocham nową Infografikę z platformy Gen Technology demand TechnologyAdvice - która została stworzona, aby zrobić dokładnie to (i sprawić, że będziesz chichotać z niektórych lejkowskich absurdów w procesie).

Przewiń w dół, aby uzyskać najlepsze reinterpretacje sprzedaży. Marketing Lejek Infografika, ze względną lejką marketingową lejka oldschoolowego, flipped leja, cyklu koła, bowtie, Millennium Falcon (proszę kogoś zaprojektować podróż klienta, aby to pasować) i więcej. To zabawne, ma charakter informacyjny i prowokuje do myślenia:

Ciesz się z tego?. Myślałem, że tak. Teraz wspomniałem, że poza funkowymi ilustracjami Star Wars, uznałem tę infografikę za dość prowokującą. Oto myśl, która mnie zainspirowała:

Jak każdy, kto kiedykolwiek przeczytał książkę marketingową, może ci powiedzieć, że potężna metafora została wymyślona przez Eliasa St. Elmo Lewisa w 1898 roku. w najlepszej reinterpretacji Infografika jako "poranek oryginalnego lejka zakupu", ale w tym wpisie nie ma ilustracji lejka. Jest na to dobry powód: nie ma dowodów na to, że dobry stary Elias St. Elmo kiedykolwiek go narysował.

Początkowe lata lejka zakupu w ogóle nie obejmowały koncepcji lejka. Zaangażowali jednego z wielkich, pionierskich myślicieli reklamowych rozmyślających o zmieniających się stanach umysłu, które marketing może wywołać. I Elias St. Elmo miał kilka pęknięć na tym .. lej zakupowy został przemyślany i przemyślany na nowo na długo przed tym, zanim powstał nawet lejek.

Najsławniejszym podsumowaniem jego myślenia jest "zwracanie uwagi, podtrzymywanie zainteresowania, tworzenie pożądania", ale eksperymentował również z takimi pojęciami, jak "sprowadzanie" konsumenta i "tworzenie". przekonanie. Przez cały czas próbował on zdefiniować, co faktycznie robi reklama - a zatem jaka jest jego wartość dla firmy. Próbował powiązać kreatywną stronę marketingu z jej wymiernym wpływem na sprzedaż.

Jeśli cofnąłeś się w czasie i poprosiłeś Eliasa St. Elmo, by wymyślił metaforę, aby uchwycić jego myślenie, nie jestem całkowicie przekonany, że w ogóle wybrał lejek. Najpoważniejszym z tych problemów jest samozadowolenie. Rzeczy nieuchronnie spadają na dno lejków - i nieuchronnie przechodzą kolejno przez kolejne poziomy lejka. Nie ma takiej nieuchronności, jak marketing wpływa na umysł potencjalnego klienta. Jest to spóźnione rozpoznanie tego faktu, które jest wyzwaniem dla tak wielu masywnie splątanych dziś dziur. Nie przypominają niczego, co mogłoby być praktyczne lub praktyczne - bardziej przypominało niebezpiecznie zawiłe kanalizacje.

Kłopot z działami marketingu i ich agencjami mającymi nieskończoną przyjemność z lejkami polega na tym, że tracimy z oczu główny cel Eliasa St. Elmo: uzgodnienie, czym jest praca marketingowa i jak to robi. Pod koniec dnia jest to ścieżka marketingu i sprzedaży. Jest własnością wspólną, a jego prawdziwa wartość pojawia się, gdy jest ona wspólnie rozumiana. Jeśli musimy nieco uprościć nasze metafory, aby to umożliwić, to niech tak będzie. Niezależnie od tego, która z interpretacji lejki marketingowej i sprzedażowej najbardziej Cię inspiruje, upewnij się, że może ona zainspirować także reszty Twojej działalności!

5 days ago