Back to Question Center
0

Jak ten rekruter przygotował kandydata na rozmowę kwalifikacyjną (i podniósł poprzeczkę dla rekruterów wszędzie)

1 answers:

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej większość kandydatów jest zdenerwowana (chyba że. łachman Harry'ego Pottera).

How This Recruiter Prepped a Candidate for an Interview (and Raised the Bar for Recruiters Everywhere)

 • Projekt produktu. PM Google stawiają na pierwszym miejscu użytkowników - make your own will online. PM są gorliwi, jeśli chodzi o zapewnienie jak najlepszych wrażeń użytkownikom. Zaczyna się od empatii klienta i zawsze zawiera pasję do produktów, aż do najdrobniejszych szczegółów. Mogą szkicować szkielet, aby przekazać pomysł projektantowi. Przykładowe pytania to:

  • W jaki sposób ulepszysz Mapy Google?

  • . zmniejszyć rozmiar przestrzeni dyskowej Gmaila?

  • W jaki sposób można poprawić wyszukiwanie w restauracjach?

  • Jakie są ulubione. Produkt Google?. Co lubisz lub czego nie lubisz?

  • Jeśli miałbyś zbudować następną funkcję zabójcy dla Google, co by to było? .

   )
  • Jesteś częścią zespołu spamu internetowego wyszukiwarki Google. Jak wykryłbyś duplikaty stron internetowych?

  • Analityczne. PM Google płynnie posługuje się liczbami. Określają właściwe wskaźniki. Mogą interpretować i podejmować decyzje na podstawie wyników testów A / B. Nie mają nic przeciwko zabrudzeniu sobie rąk. Czasem piszą zapytania SQL;. innym razem uruchamiają skrypty, aby wyodrębnić dane z dzienników. Mają swój punkt widzenia, komunikując swoją analizę. Kilka przykładów pytań analitycznych:

   • Ile zapytań na sekundę otrzymuje Gmail?

   • . ) Ile iPhone'ów jest sprzedawanych każdego roku w Stanach Zjednoczonych?

   • Jako miernik wydajności Google Glass "Enterprise Edition", jakie dane śledziłbyś?. Skąd wiadomo, czy produkt się powiódł?

  • Kulturalne dopasowanie. Google PM marzy o następnym pomysle na księżyc. Prowadzą i wpływają skutecznie. Mają skłonność do działania i załatwiania spraw. Gdyby premierowie Google pracowali gdziekolwiek indziej, prawdopodobnie byliby dyrektorami naczelnymi swojej firmy. Przykładowe pytania do oceny kulturowego dopasowania:

   • Dlaczego Google?

   • Dlaczego PM? (. 17)

  • Techniczne. Zespoły programistów wiodących PM firmy Google. Aby skutecznie dowodzić, premier musi mieć wpływ i wiarygodność u inżynierów. Podczas ostatniej rundy (aka na miejscu), starszy członek zespołu inżynierskiego oceni twoje kompetencje techniczne. Przygotuj się na pytania dotyczące kodowania tablic podczas wywiadu na miejscu. Przykładowe pytania to:

   • (10. ) Napisz algorytm, który wykrywa konflikty podczas spotkań.

  • Strategia. PM Google to liderzy biznesu. W związku z tym muszą znać problemy biznesowe. Doradcy nie muszą mieć doświadczenia biznesowego ani formalnego szkolenia biznesowego. Oczekują jednak, że szybko uzyskasz intuicję biznesową i osąd. Przykładowe pytania do rozmowy kwalifikacyjnej to:

  • Jeśli byłbyś dyrektorem generalnym Google, czy byłbyś zaniepokojony Microsoft?

   (25. )
  • Czy Google ma oferować konkurenta StubHub?. Oznacza to, że sprzedajesz bilety sportowe, koncertowe i teatralne?

  Przygotuj się także na pytania dotyczące wywiadu behawioralnego, takie jak Powiedz mi, kiedy trzeba było wpływać na inżynierię. zbudować określoną funkcję. Ankieterzy Google PM polegają bardziej na behawioralnych rozmowach kwalifikacyjnych w ostatnich miesiącach.

  Czego nie można się spodziewać

  Łamigłówki, takie jak łamigłówki logiczne, są rzadko używane w dzisiejszych rozmowach w programie Google PM. Dział HR firmy Google stwierdził niską korelację między wydajnością pracy a zdolnością kandydata do rozwiązywania zagadek dotyczących mózgu Przykłady łamigłówek to:

  • Rzucam dwiema kośćmi. Jakie jest prawdopodobieństwo, że druga liczba jest większa od pierwszej?

  • Co to jest 27 x 27 bez użycia kalkulatora lub papieru?

   (. 25)

  Jednak hipotetyczne pytania w ogóle nie zostały zakazane. (Jest to sprzeczne z łamigłówkami, które NIE są związane z pracą.) Przykłady hipotetycznych pytań obejmują: Jak zaprojektowałbyś algorytm do pozyskiwania danych z USDA i wyświetlania w żywieniu Google?

  . Jak się przygotować

  Oto, co zalecam przygotować się do wywiadu z premierem Google:

  (16. ) Przegląd blogów technicznych, takich jak Stratechery .

  • Projekt produktu. Ćwicz wiodące dyskusje projektowe z wykorzystaniem frameworka. (Potrzebujesz ramy? Spróbuj metody CIRCLES: http: // qr. Ae / i6kRM ). Zacznij od możliwych przypadków osobistych i szczegółowych. Priorytetuj przypadki użycia i rozwiązania burzy mózgów. Wielu kandydatów na premiera (błędnie) sugeruje rozwiązania, które są przyrostowe lub pochodne zestawu cech konkurenta. Wywiadowni Google oceniają Twoją kreatywność i kładą duży nacisk na wielkie pomysły (zwane także "moonshots"). Inspiruj ich wyjątkowymi, fascynującymi pomysłami. Rysowanie krawędziowych ramek na tablicy pomoże zilustrować twoje pomysły. Aby przećwiczyć, pobierz narzędzie wireframingowe, takie jak Balsamiq . Zapoznaj się również z popularnymi wzorcami projektów internetowych i mobilnych, aby uzyskać inspirację.

  • Techniczne. Pytania dotyczące kodowania są mało prawdopodobne podczas wywiadów telefonicznych. Ale jeśli jesteś zaproszony na rozmowę na miejscu, musisz przygotować się na programowanie wywiadów. Osoba przeprowadzająca wywiad techniczny nie spodziewa się, że twoja składnia programowania będzie idealna, ale powinieneś mieć wystarczającą znajomość pojęć technicznych, abyś mógł uczestniczyć w technicznych dyskusjach i pomagać w technicznych kompromisach. Polecam przejrzenie podstaw informatyki i ćwiczenie kilku pytań dotyczących kodowania Jednym z moich ulubionych zasobów jest Jak przeprowadzić program inżynierski Przygotuj się również do opisania kluczowych technologii, w tym wyszukiwarek, uczenia maszynowego i MapReduce.

  • Analityczne. Przygotuj się na pytania szacunkowe , takie jak Ile zapytań na sekundę robi Gmail?. Zapoznaj się z metrykami uruchamiania produktów i testami A / B, w tym z interpretacją wyników.

  • Strategia. Użyj struktury do zorganizowania dyskusji na temat strategii Jeśli nie znasz strategii lub frameworków, Pięć Sił Portera to dobry początek.

  • Dopasowanie kulturowe. Dowiedz się, co to znaczy być Googley, czytając filozofię firmy Google . Zapoznaj się z zasadami projektowania systemu Android firmy Google . Opcjonalne odczyty: Wytyczne dotyczące zasobów wizualnych Google i artykuł Stevena Levy z 2007 roku (ale nadal przydatny) na temat programu Google APM Kolejna opcjonalna, ale bardziej dogłębna (i aktualna) perspektywa, przeczytaj Steven. Levy "In the Plex: Jak Google myśli, działa i kształtuje nasze życie."

  Co rekruterzy mogą się z tego wyciągnąć

  (10. ) Być może myślisz: wspaniała, inna historia o tym, jak niesamowity jest Google, â €?. ale chodzi o to, że KAŻDY może to zrobić. Jako rekruter, nie potrzebujesz dużego budżetu lub wymyślnej marki, aby przygotować kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne. Robiąc to, sprawiasz, że czują się tak, jak ty, rekruter, są po ich stronie i tłumią poczucie, że wielu kandydatów ma towarzystwo, by je zdobyć, nakłaniając ich do mówienia lub robienia czegoś, co sprawi, że będą wyglądać źle w. wywiad.

  Zatem następnym razem, gdy planujesz rozmowę kwalifikacyjną dla kandydata, rozważ przesłanie im czegoś podobnego. Nawet jeśli nie jest to tak szczegółowe jak powyższy e-mail, z pewnością docenią wszelkie dodatkowe informacje i porady, które możesz udostępniać. I, uspokajając ich nerwy, ustawisz je dla sukcesu, co oznacza mniej zasobów dla ciebie. Win-win.

  * Obraz z Obama Biały Dom

  Aby otrzymywać posty na blogu takie jak to prosto w swojej skrzynce odbiorczej, zapisz się do newslettera bloga . ).

  How This Recruiter Prepped a Candidate for an Interview (and Raised the Bar for Recruiters Everywhere)

  April 13, 2018