Back to Question Center
0

Jak Open Mic Nights stały się kreatywnym sposobem na LinkedIn, aby zaangażować Diverse Talent

1 answers:
(16. )
(. 5)
.

Nie jest tajemnicą, że w świecie techniki brakuje różnorodności. I, chcąc to zmienić, był to powód, dla którego niedawno przerzuciłem się z rekrutera na stratega różnorodności na LinkedIn.

Moje pytanie brzmiało: co mogę zrobić, aby LinkedIn (i ogólna technika) były bardziej przyjazne i atrakcyjne dla różnych specjalistów. Miałem członków rodziny i przyjaciół, którzy zajmują się rolami w innych branżach, ponieważ nie czują się komfortowo w pracy z technikami, ponieważ jest to branża, w której ludzie koloru są bardzo słabo reprezentowani.

Rozwiązanie tego problemu pozwoliło mi zastanowić się nad scenariuszami, w których mogłem naprawdę być sobą i zaprezentować swoje umiejętności (i zobaczyć, jak inni robią to samo.) I, co przyszło mi do głowy to: otwarte noce z mikrofonem (. wydarzenia, w których każdy może wykonywać na scenie to, co chce).

Jasne, LinkedIn miał już otwarte domy, w których potencjalni klienci i menedżerowie ds. Rekrutacji mogliby rozmawiać na czacie, ale otwarty wieczór mikrofonowy wymagałby kilku zmian, ponieważ pozwoliłoby to uczestnikom cieszyć się bardziej swobodną atmosferą, w której mogą się spotkać. i być sobą, z czym często borykają się różnorodni pracownicy.

Moi menedżerowie i pracownicy LinkedIn mają za sobą całe serce i jak dotąd odbyliśmy 3 otwarte wieczory mikrofonowe. Wyniki okazały się bardzo obiecujące - na naszych imprezach uczestniczyło 350 potencjalnych klientów, a zatrudniliśmy 10 osób. Informacja zwrotna była w przeważającej mierze pozytywna, ponieważ pierwsze wydarzenie uzyskało niespotykany wynik netto promotora (NPS) z 97. Uczestnicy dokładnie powiedzieli, co mamy nadzieję usłyszeć: wydarzenia takie jak te są ogromnym krokiem w prawo. kierunek. Dodatkowo, dla tych, którzy są świadomi ceny, otwarte noce w mikrofonach kosztują mniej niż nasze tradycyjne spotkania sieciowe.

Jeśli więc chcesz zwiększyć różnorodność i chcesz spróbować czegoś takiego w swojej firmie, przeczytaj, jak to zrobiliśmy:

1. Kupiony na imprezę od kierownictwa wyższego szczebla

Zanim wydarzyło się to wydarzenie, musiałem kupić od mojego przełożonego, a także innych liderów pozyskiwania talentów, że było to warte ryzyka. Widzisz, podczas gdy otwarte noce mikrofonowe mogą być bardzo zabawne, mogą być również nieprzewidywalne - nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś może wybrać się na rant lub dalej śpiewać "Sweet Caroline". powtarzam, co sprawiłoby, że byłoby to złe doświadczenie dla prawie wszystkich.

W związku z tym wiedziałem, że muszę pokazać, że było to wydarzenie, które warto wypróbować. Zacząłem więc testować ten pomysł z grupami pracowników Blackpool i Latino LinkedIn (ERGs). Opisałem, czym będzie noc open mic różnorodności - wydarzenie, w którym zarówno pracownicy LinkedIn, jak i uczestnicy mogliby występować, a menedżerowie zatrudnieni w firmie mogliby spotykać się i poznawać różnorodnych profesjonalistów. Każdy, kogo powiedziałam, odpowiedział coś w stylu â € "brzmi to zabawnie i naprawdę wyjątkowo. Kiedy to się dzieje?

Uzyskanie pozytywnej opinii od naszych docelowych odbiorców wewnątrz było kluczowe, ponieważ mogłem wykorzystać naszych członków ERG jako rzeczników idei, kiedy przyniosłem ją swojemu kierownikowi.

"To nie było coś, o czym bym pomyślał,". powiedział Jennifer Shappley , moja menedżer i sr. dyrektor TA na LinkedIn. "Ale tylko podzielenie się pomysłami z różnymi pracownikami LinkedIn i zobaczenie ich entuzjazmu sprawiło, że byłem naprawdę podekscytowany, że będzie to wspaniałe wydarzenie.

2. Przyciągnęliśmy różnorodnych uczestników, promując wydarzenie za pośrednictwem ERG

Po zakupie, kolejnym wyzwaniem było znalezienie sposobu, w jaki można uzyskać różnorodnych profesjonalistów, którzy wzięliby udział w naszej pierwszej otwartej nocy mikrofonowej poświęconej sprzedaży.

Aby rozpowszechniać informacje, musieliśmy dotrzeć do naszych ERG i zaprosić różnorodnych specjalistów ds. Sprzedaży z ich sieci.

Te taktyki zadziałały, a ERG stały się największym źródłem skierowań uczestników. Stamtąd zaczęło się szerzyć słowo, a perspektywy zaczęły masowo się rejestrować, ponieważ zaintrygowało ich niezwykłe pojęcie.

3. Skonsultowaliśmy się z zespołem, aby jak najlepiej wykorzystać wydarzenie

Aby mieć pewność, że wydarzenia te mają wyraźny zwrot z inwestycji, zadbaliśmy o to, aby wszyscy zaproszeni przez nas kandydaci byli wysokiej jakości. Innymi słowy, pozyskaliśmy ludzi, którzy, jak sądziliśmy, będą dobrze pasować do naszych otwartych ról.

Gdy dowiedzieliśmy się, kto nadchodzi, nasi rekruterzy stworzyli scouting, aby zapewnić, że menedżerowie ds. Rekrutacji rozmawiają z odpowiednimi uczestnikami - ludźmi, którzy mogliby dobrze nadawać się do swoich otwartych ról. Podaliśmy też im informacje o każdym uczestniku na liście. I na samym wydarzeniu, upewniliśmy się, aby zarejestrować wszystkich przy drzwiach, aby śledzić, gdzie każdy uczestnik był w naszym ATS.

Oprócz zapraszania osób, które pozyskujemy z LinkedIn i za pośrednictwem odesłań, wykorzystaliśmy to jako okazję, by pójść dalej z kandydatami, z którymi już rozmawialiśmy, i wysłaliśmy im zaproszenia na to wydarzenie. Dało to naszym menedżerom ds. Rekrutacji możliwość dalszej kultywacji tych relacji i odpowiadania na wszelkie pytania. Dodatkowo, ci kandydaci byli w stanie dobrze poznać naszą kulturę i zobaczyć, czy chcieliby pracować w LinkedIn.

4. Sprawia, że ​​każde wydarzenie jest niezapomniane i zabawne zarówno dla uczestników, jak i pracowników

Byłem trochę zdenerwowany naszym pierwszym wydarzeniem w San Francisco - czy ludzie rzeczywiście wstali i zaśpiewali?. Aby upewnić się, że tak się stało, skontaktowałem się z kilkoma pracownikami LinkedIn, których znam i poprosiłem o ich wykonanie, mając na celu zachęcenie puli talentów do wzięcia udziału w zabawie.

Jak się okazało, nie powinienem się martwić.

Zainspirowany zrelaksowanym otoczeniem, który bardziej przypominał wieczór z przyjaciółmi niż imprezę, w tym mnóstwo darmowych drinków i pizzy - potencjalni kandydaci wskoczyli do środka. Niektórzy śpiewali lub grali na instrumentach. Inni czytają poezję. Jeden nawet wstał w nadziei, że się wyróżni. Spójrz:

Tłum nie trwało długo, aby wziąć udział w zabawie, śpiewaniu, klaskaniu, a nawet tańczeniu. Stworzyliśmy stoły, ale ludzie często byli na nogach.

How Open Mic Nights Have Become a Creative Way For LinkedIn to Engage Diverse Talent

Aby otrzymywać posty na blogu takie jak te prosto w swojej skrzynce odbiorczej, subskrybuj biuletyn bloga .

How Open Mic Nights Have Become a Creative Way For LinkedIn to Engage Diverse Talent

April 13, 2018