Back to Question Center
0

Kto boi się sztucznej inteligencji?

1 answers:

Martwiąc się o. AI nie powstrzymuje ludzi przy przyjmowaniu nowej technologii

(. 5)
  • Who’s afraid of Artificial Intelligence? The answers might surprise you…

Może nie. zaskoczcie się, że około jedna trzecia profesjonalistów na świecie ma obawy dotyczące sztucznej inteligencji (AI). Być może nieco bardziej zaskakujące jest to, że prawie dwa razy więcej (58%) twierdzi, że w ogóle nie ma żadnych problemów związanych z sztuczną inteligencją. Najbardziej zaskakujące jest jednak to, którzy zawodowcy wpadają w który obóz. Wydaje się, że przy Sztucznej Inteligencji znajomość zdecydowanie nie zapewnia bezpieczeństwa.

Intuicyjnie można oczekiwać, że młodzi, początkujący specjaliści będą najbardziej zadowoleni z roli, jaką AI odgrywa w technologii, której używają. W rzeczywistości prawie dokładnie jest odwrotnie. SI dotyczy szczytu wśród milenialsów (w wieku 18-34 lat), z których 41% martwi się o powstanie sztucznej inteligencji. Spadają one znacząco (do 29%) wśród osób w wieku od 35 do 44 lat i ponownie spadają wśród osób zbliżających się do wieku emerytalnego.

Co równie zaskakujące, osoby obawiające się o sztuczną inteligencję znacznie częściej planują zakup technologii, które mogłyby pomóc w zwiększeniu jej roli. Są o 60% bardziej skłonni rozważyć zakup samochodu do samodzielnego prowadzenia samochodu - i o 250% częściej kupują zestaw słuchawkowy Virtual Reality (VR) w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wyniki nowatorskich badań przeprowadzonych w LinkedIn na temat tego, jak ludzie naprawdę czują się na temat następnej fali technologii , również wykazują znaczące różnice w podejściu do sztucznej inteligencji w różnych krajach. I znowu, różnice nie muszą koniecznie tego, czego można się spodziewać. Francja ma poważne obawy związane z sztuczną inteligencją, a 59% specjalistów w kraju przyznaje, że się martwi. Może to być zgodne z kulturowymi obawami dotyczącymi nadzoru, naruszeń wolności i potęgi korporacji. Dalej na liście przyjedź Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie (odpowiednio 48% i 44%). Ironia polega na tym, że są to kraje o najwyższych przewidywanych wskaźnikach adopcji dla nowych technologii. Tymczasem w Wielkiej Brytanii, która wykazuje najmniej entuzjazmu dla urządzeń do noszenia na co dzień, samochodów z napędem własnym i VR , obawy związane z AI są stosunkowo niskie - tylko niewiele ponad jedna czwarta profesjonalistów martwi się o sztuczną inteligencję. Entuzjazm dla nowych technologii wydaje się iść w parze z obawami o ich rosnącą autonomię i inteligencję.

Fascynujące jest rozważenie niektórych z różnych potencjalnych przyczyn tych wyników. Czy milenijne obawy związane z pojawieniem się sztucznej inteligencji napędzane są przez obawy o ograniczone możliwości zatrudnienia w przyszłości - podczas gdy ci, którzy mają stałe miejsca pracy lub zbliżają się do emerytury, są mniej zmartwieni?. Czy znajomość technologii zwiększa świadomość na temat roli, jaką odgrywa AI - i dlatego daje podstawy do obaw?. Czy Wielka Brytania jest bardziej wyluzowana w kwestii sztucznej inteligencji, ponieważ jest bardziej cyniczna w kwestii tego, do jakiej technologii jest naprawdę zdolna?

Niezależnie od powodów, jedno jest jasne. Niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą od marketingu marki technologicznej, czy po prostu odkrywasz sposoby wykorzystania nowych technologii, uważaj, przyjmując założenia dotyczące reakcji emocjonalnych różnych odbiorców. AI dzieli postawy w sposób, jakiego się nie spodziewasz.

Â

April 13, 2018