Back to Question Center
0

Jaka jest twoja godzina 20:00?

1 answers:

Kiedy decydenci biznesowi faktycznie myślą o swoich decyzjach?. To kluczowe pytanie dla każdego marketera B2B;. dla każdego, kto ma do czynienia z "front-of-mind" marki. lub â € žpodtrzymywanie potencjalnych klientów, dopóki nie bę dĘ .. gotowe do zakupu - registration yahoo. â €?. I warto zwrócić uwagę na odpowiedź, ponieważ może to bardzo zaskoczyć.

LinkedIn pracował ostatnio nad bardzo udaną kampanią opartą na treści dla znanej globalnej marki B2B. Kampania koncentrowała się na angażowaniu bardzo starszych osób decyzyjnych z zakresu zarządzania apartamentami, co zakończyło się sukcesem, częściowo dlatego, że klient był tak elastyczny i kompetentny w reagowaniu na dane. Jedna z najważniejszych korekt obejmowała najlepszy czas na wdrożenie uaktualnień kampanii.

Początkowym instynktem klienta było to, że najlepszym momentem, aby zwrócić uwagę C-Suite i zaangażować go będzie godzina siedemnasta: kiedy sprzątali swoje biurka i organizowali swoje myśli pod koniec. dzień. Myśleli prawymi liniami, ale skończyli dobre trzy godziny.

Ogromna większość zaangażowania w wysokiej jakości apartamentach pojawiła się znacznie później, o godzinie 20.00. Okazało się, że najlepszy czas na zaangażowanie starszych decydentów biznesowych był bezpieczny poza godzinami pracy.

Dlaczego?. Ponieważ dla tych kierowników wyższego szczebla rozproszone uwagi służbowe, wiadomości e-mail i prośby o spotkanie nie kończą się o 17:00. Ciągle płyną z całego świata i wielu różnych stref czasowych. W rzeczywistości, w przypadku pakietu C, najlepszy czas na zapoznanie się z treścią, która sprawia, że ​​myślą, jest, gdy komputer roboczy został całkowicie wyłączony, a oni w domu korzystają ze smartfona, tabletu lub laptopa. To moment, w którym zadowolą się profesjonalnymi treściami, z którymi naprawdę chcą spędzić czas.

Czy to oznacza ukierunkowanie na ludzi zestresowanych, którzy cierpią z powodu fatalnej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym?. To nie jest to, co sugerują liczby zaangażowania. Prawda jest taka, że ​​dla tej widowni późna nocna konsumpcja treści jest raczej satysfakcjonująca. Starsi decydenci są zwykle mocno zainwestowani w podejmowane decyzje;. są to decyzje, które są dla nich ważne i które są zasadniczo zainteresowane, a tego rodzaju materiały zwykle mają tendencję do przydzielania czasu na myślenie premium w godzinach wieczornych.

Ta tendencja do konsumowania profesjonalnych treści (i rozmyślających o decyzjach biznesowych) poza tradycyjnymi godzinami jest czymś, co widzimy na wszystkich poziomach stażu pracy. Było to kluczowe odkrycie raportu Mindset Divide: Spotlight on Content , który wydaliśmy w zeszłym roku, który pokazał, że profesjonaliści spędzają w domu o 60% więcej czasu na profesjonalną treść niż w pracy. Wielu decydentów biznesowych nie postrzega podejmowania decyzji jako praca od 9 do 5. To nie jest część ich rutyny;. to część bardziej holistycznej rutyny bycia sobą.

Marki mogą zostać pozostawione przez to przejście, nie tylko wysyłając treści w niewłaściwym czasie, ale wysyłając je przez niewłaściwe kanały. Opieranie się wyłącznie na wiadomościach e-mail wysyłanych w godzinach pracy może sprawić, że staną się częścią codziennej gry zdominowanej przez skrzynkę odbiorczą, która jest coraz mniej miejscem podejmowania decyzji. To, czego potrzebują, to holistyczne podejście do marketingu B2B, które odzwierciedla to, jak profesjonaliści postrzegają swoją tożsamość i organizują swój czas.

Czy to oznacza, że ​​każdy marketer B2B powinien być ukierunkowany na automat do gry o 20:00?. Oczywiście nie. To zależy całkowicie od kategorii, którą marketingujesz i od cech ludzi, do których jesteś marketingowy. Tak jak różne decyzje konsumenckie odbywają się o różnych porach dnia, w różnych środowiskach, tak samo z decyzjami biznesowymi. Różne funkcje pracy mają różne rutyny robocze i różne oczekiwania kulturowe dotyczące sposobu podejmowania decyzji. Kluczem do sukcesu jest dokładne zorientowanie się, kto jest Twoim głównym podmiotem decyzyjnym B2B, oraz jak i kiedy mają tendencję do myślenia.

April 13, 2018