Back to Question Center
0

Zapytaj eksperta: aby odnieść sukces w sprzedaży społecznej, â € œDonâ € ™ t Do Normalâ €?

1 answers:
  • Ask the Expert: To Succeed in Social Sales, “Don’t Do Normal”
(5. )
  • Ask the Expert: To Succeed in Social Sales, “Don’t Do Normal”
(. 33) Mario Martinez Jr. odkrył znaczenie sprzedaży społecznej cztery lata temu, kiedy przeprowadził wyszukiwanie w Google pod własnym nazwiskiem. On nie znalazł niczego o sobie. Zamiast tego, pierwszym rezultatem, który pojawił się, był obraz kogoś pokrytego tatuażami i piercingami - web design in san francisco. Nie był to obraz, który chciał przedstawić, i zdał sobie sprawę, że aby się promować, musi mieć jakąś obecność marki. Zaczął opiekować się swoim profilem na LinkedIn, a także innymi narzędziami mediów społecznościowych do osobistej pracy w sieci, i nie było to długo, dopóki nie zobaczył korzyści płynących z przełożenia tej zaangażowanej społecznie strategii na swoją pracę w sprzedaży i wykorzystania jej do pomocy swoim zespołom sprzedaży. Dzisiaj prowadzi własne szkolenie sprzedaży społecznej & amp;. Firma konsultingowa jest uznawana za lidera w branży, dlatego chcieliśmy porozmawiać z nim na temat tego, co należy zrobić, aby zwiększyć sprzedaż społecznościową.

LI: Jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie wiarygodności marki osobistej jako sprzedawcy społecznego?

MM: Aby zwiększyć wiarygodność,. wykonaj te cztery kroki i upewnij się, że korzystasz z sieci społecznościowych, z których korzystają również Twoi kupujący.

Krok 1 - Zrób sobie markę: Musisz mieć profile społeczne, które pasują do kupowania klientów. Â Na przykład większość sprzedawców i marketerów posiadających profil na LinkedIn popełnia błąd polegający na tym, że ich profil czyta się jak CV. Â Jeśli Twój profil będzie wyglądał jak wznowione, prawdopodobnie Twój kupujący pomyśli #YourBrandSucks , a utracisz kupujących po pierwszym kliknięciu w twoim profilu. • Aby poprawić swój profil, należy określić swoje cele: co powinien zrobić profil LinkedIn?. Gdy zdecydujesz, zamapuj swój profil na podróż kupujących. Â

Krok 2 â € œ Engage: Następnie zaangażuj społecznie wybranego odbiorcę, korzystając z narzędzi takich jak LinkedIn Sales Navigator, Twitter i YouTube.  Podobaj się, komentuj, udostępniaj lub twórz. • Upewnij się także, że na LinkedIn i Twitterze używasz hashtagów do słów kluczowych, które szukają kupujący!

Krok 3 â € "Połącz: gdy je masz, krok trzeci łączy się z nimi! Â Post łączący najwięcej. Ważną rzeczą, którą możesz zrobić, jest zapewnienie humanizowania połączenia. Największą porażką sprzedawców, którzy dziś próbują angażować się w sprzedaż społeczną, jest to, że nie potrafią zhumanizować związku z potencjalnymi nabywcami. Są albo nastawieni na próbę umówienia się na spotkanie, albo na skontaktowanie się z kupującym, a następnie próbują umówić się na spotkanie. W końcu trafiają jako kolejna skala, która trafia do skrzynki odbiorczej, a następnie zostaje usunięta. Â Jeśli uda Ci się dodać osobę obserwującą lub 1 połączenie st do swojej sieci, musisz następnie uczulić połączenie. Powiem moim uczniom, pisz co najmniej jeden artykuł , który mówi o bólu, walce i sukcesie, które możesz udostępnić nowemu połączeniu po nawiązaniu połączenia. Â Nie wchodź i nie pytaj o spotkanie zaraz po połączeniu (chyba, że ​​ktoś cię o to poprosi). Raczej niech twoje nowe połączenie lub osoba naśladowcza poznają cię, dzieląc się treściami, które pozwolą im rozwinąć emocjonalny związek z tobą. Â

Krok 4 â € "Feed: Po nawiązaniu kontaktu z potencjalnymi kupującymi, karm swoją sieć cenną treścią, która jest pomocna w rozwiązywaniu problemów branżowych i pokazuje, w jaki sposób możesz im pomóc. Twoi kupujący szukają informacji;. daj im to, aby nie musieli nigdzie indziej iść.

LI: Co jest jednym z najczęstszych błędów popełnianych dziś przez sprzedawców społecznych, gdy rozbija się perspektywy i jak można tego uniknąć?

MM: (39. ) Nie rób tego normalnie i nie rób tego. Jeszcze gorzej, niektórzy przedstawiciele handlowi i liderzy nie mogą wyrazić, jakie problemy branżowe lub biznesowe rozwiązują dla swoich klientów. Â Przejrzyj wszystkie dostępne informacje, w tym informacje o tym, co potencjalni kupujący udostępnili w mediach społecznościowych, aby ustalić, czego potrzebują pomocy i jak możesz rozwiązać ten problem. Czasami treść, którą możesz im udostępnić, może być powiązana z czymś, co jest dla nich interesujące. Pamiętaj, twoim celem jest także zbudowanie relacji. Â Przyjaciele pomagają przyjaciołom. Nie róbcie normalnego i smolistego. Â Bądź zasobem o wartości dodanej.

LI: Jakie są najważniejsze narzędzia, które sprzedający społeczni muszą przekraczać kwoty i doskonalić się w swojej pracy?

MM: Moja najlepsza rada to. - Nie rób nic normalnego, załóż LinkedIn Sales Navigator. Skonfiguruj Twittera i korzystaj z YouTube. Użyj Feedly, to darmowe narzędzie i fenomenalny sposób, aby pobrać treści, aby zasilić sieć. Jeśli twoja firma zamówiła narzędzie rzecznicze dla pracowników, takie jak EveryoneSocial, musisz z niego skorzystać. Jeśli nie, to jeśli jesteś sprzedawcą lub właścicielem firmy, wyjdź i kup narzędzie takie jak eClincher, konkurent do Hootsuite. Narzędzia takie jak EveryoneSocial i eClincher są niesamowitymi narzędziami do udostępniania treści, które umożliwiają wykorzystanie osobistych działań związanych z brandingiem i udostępnianiem mediów społecznościowych. Bądź dumny ze swojego biznesu, nie zostań w tyle, dostosuj się do zmieniających się zachowań kupującego i, co najważniejsze, bądź swoim własnym dyrektorem generalnym, zdobądź i zarządzaj tymi narzędziami. Nawet jeśli Twoja firma ich nie zapewnia, kup te narzędzia i inwestuj w siebie.

LI: Jaka jest według pana obecnie największa przepaść komunikacyjna między sprzedawcami a potencjalnymi nabywcami i jak to naprawia sprzedaż społeczna?

Sprzedawcy chcą sprzedawać,. a kupujący szukają rozwiązania problemów. Sprzedawcy muszą przestać myśleć o tym, jak będą sprzedawać i zacząć skupiać się na pomocy. Â Gdy zrozumiesz, jak pomóc, skorzystaj z sieci społecznościowych, takich jak LinkedIn, Twitter i YouTube, i dostosuj treść do swoich docelowych potrzeb kupujących i regularnie udostępniaj. Â Korzyścią zaangażowania społecznego jest to, że potencjalnie jesteś w stanie dotknąć swoich klientów znacznie częściej niż przez e-mail lub nawet pocztę głosową. Ale najpierw musisz je wprowadzić do swojej sieci.

**

Chcesz dać przykład swoim przedstawicielom i skonfigurować swój zespół do sukcesu w sprzedaży społecznej?. Pobierz nasz eBook Lista kontrolna lidera sprzedaży .

April 13, 2018