Back to Question Center
0

5 mitów o rzecznictwie pracowniczym

1 answers:

Mit zakorzeniony w kulturze może mieć potężny negatywny wpływ. Na przykład w czasach Krzysztofa Kolumba ludzie uważali, że świat jest płaski. Ten mit powstrzymał Europejczyków przed eksplorowaniem świata przez setki lat.

W rzeczywistości ludzie w Columbus'owi wiedzieli, że świat jest okrągły. Mit, który uważali za płaski, powstrzymuje nas przed lepszym poznaniem historii - ejector sizing calculations.

Pomimo najlepszych starań nauczycieli, miliony ludzi nadal wierzą, że ludzie w 1492 roku myśleli, że świat jest płaski.

Czy to niewiarygodne, jak proste nieporozumienie może mieć tak dużą siłę utrzymywania?

W tej chwili istnieją mity, które powstrzymują przedsiębiorstwa przed inwestowaniem w pomoc dla pracowników. Chociaż wiemy, że działa - akcje pracowników w mediach społecznościowych docierają do większej liczby osób, są uważane za bardziej godne zaufania, a uzyskują więcej kliknięć - mity są silniejsze niż udowodnione korzyści.

Czas na pozbycie się niektórych z tych szkodliwych nieporozumień raz na zawsze. Po skierowaniu awansu pracowniczego do wyższej kadry kierowniczej można usłyszeć następujące zwroty. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak zniszczyć mity i zrobić swoją sprawę.

Ten mit wydaje się całkowicie eliminować potrzebę formalnego programu rzecznictwa pracowniczego. Po prostu publikuj regularnie na swoich stronach firmowych, Twitterze i Facebooku i poinstruuj pracowników, aby ponownie je udostępnili. Proste, prawda?

Istnieją dwa powody, dla których posiadanie przez pracowników papugowania wiadomości firmowych jest mniej skuteczne. Po pierwsze, pracownicy są znacznie bardziej entuzjastycznie nastawieni do dzielenia się treściami, które są 1) interesujące, 2) interesujące dla ich odbiorców i 3) własnym głosem. Możesz upoważnić pracowników, aby trafili w "pocztę". przycisk na każdym korporacyjnym tweecie, ale nie zdziw się, jeśli inicjatywa nie będzie trwała.

Po drugie, jeden z powodów, dla których osobiste akcje społeczne są tak potężne, są autentycznie prezentowane z prawdziwym intencją rozrywki lub informowania swoich odbiorców. Jeśli wymienisz ten osobisty głos na głos korporacyjnej marki, prawdopodobnie nie zobaczysz takiego samego poziomu zaangażowania.

Ponownie, ten ma sens na powierzchni. Budujemy reputację na naszych kontach w mediach społecznościowych. Łączymy się z przyjaciółmi, rodziną i naśladowcami dzięki sile tej reputacji. Czy ludzie rzeczywiście chcą narazić na szwank tę reputację, aby dzielić się treściami korporacyjnymi?

Na początku może istnieć pewien opór. Ale prawdą jest, że rzecznictwo pracowników przynosi istotne korzyści pracownikom. Mogą budować swoją profesjonalną sieć, rozwijać reputację lidera myśli i wnieść znaczący wkład w rozwój biznesu.

Kiedy jasno wyjaśnisz prawdziwe, wewnętrzne motywacje do dzielenia się, pracownicy zwykle ekscytują się dzieleniem. I, oczywiście, pomaga dostarczać treści, które wzbudzają ich prawdziwe zainteresowanie i wymuszają udział.

Nawet gdy wchodzimy w drugą dekadę wszechobecnych mediów społecznościowych, niektórzy pracodawcy postrzegają wszystko, co społeczne, jako stratę czasu firmy. Nie chcesz, aby twoi pracownicy spędzali cały dzień na Facebooku i LinkedIn, szukając artykułów do udostępnienia, kiedy wykonają jakąś pracę?

Prawdą jest, że media społecznościowe mogą być pochłaniaczem czasu. Nikt z nas nie jest na to odporny. Ale rzecznictwo pracownicze nie musi być. Jeśli masz 2-3 kuratorów spędzających godzinę tygodniowo na znajdowaniu treści, Twoi pracownicy będą mieli wiele do zaoferowania bez marnowania ani sekundy. Platformy rzecznictwa pracowniczego mogą nawet pomóc w znalezieniu treści, jeszcze bardziej zmniejszając czas kuracji.

Plus, rzecznictwo pracownicze ma tendencję do zwiększania zaangażowania pracowników, co z kolei prowadzi do większej wydajności, a nie mniej.

Media społecznościowe są dobre i dobre dla marek B2C i sklepów mom-and-pop. Jeśli docelowi odbiorcy są decydentami wysokiego szczebla, udziały pracowników mogą je całkowicie znaleźć na LinkedIn. Nasze badania pokazują, że na LinkedIn jest 61 milionów wpływowych osób o wyższym poziomie, a także 40 milionów innych decydentów. Wielu z twoich decydentów znajduje się w sieciach Twoich pracowników drugiego lub trzeciego stopnia.

Mit ten jest zwykle ostatnim paznokciem w trumnie dla programu rzecznictwa pracowniczego. Oczywiście, cały ten udział społeczny może podnieść Twoją markę lub sprawić, że twoi pracownicy będą bardziej zadowoleni z pracy, ale jak możesz zmierzyć faktyczny zwrot z inwestycji?. To po prostu zbyt mgliste.

Ten argument może dotyczyć programu bez strategii, celów lub wskaźników - ale to oznacza, że ​​twój program powinien obejmować wszystkie trzy. Całkowicie można zmierzyć wymierny wpływ rzecznictwa pracowniczego. Możesz mierzyć cele marketingowe, takie jak zaangażowanie, nowi obserwatorzy stron firmy, ruch internetowy i subskrybenci. Dzięki odpowiedniej platformie możesz śledzić korzyści również dla działu sprzedaży, mierząc w nowe możliwości, nowe połączenia, a nawet wkład w zamknięte transakcje.

Odwrócenie mitu może wymagać odwagi - jak odwaga, która doprowadziła Kolumba do wypłynięcia, lub odwaga, by powiedzieć wszystkim, że nie mają racji co do Kolumba.

Biorąc pod uwagę zalety popierania pracowniczego, rozwiać te pięć mitów jest warte aktu odwagi. Niech twoi decydenci wiedzą, że możliwe jest opracowanie zrównoważonego programu rzecznictwa dla pracowników. Możliwe jest promowanie entuzjazmu pracowników bez obniżania produktywności, a na pewno można znaleźć odbiorców marki i zaangażować ich w media społecznościowe.

Co najważniejsze, nie jest to tylko możliwe, łatwo jest śledzić ROI twojego programu, pod warunkiem, że jest on realizowany strategicznie i z odpowiednią platformą jako partnerem.

LinkedIn Elevate to inteligentniejsze rozwiązanie dla pracowników, które wykorzystuje dane LinkedIn do maksymalizacji sukcesu programu. Dowiedz się więcej o LinkedIn Elevate .

5 Myths About Employee Advocacy

April 13, 2018