Back to Question Center
0

5 niezbędnych do napisania opisów zadań

1 answers:

Kiedy Buffer zdał sobie sprawę, że mniej niż 2% kandydatów na stanowiska deweloperskie to kobiety,. jego przywódcy naturalnie chcieli dowiedzieć się, dlaczego. Aby to zrobić, spotkali się z Angie Chang, wiceprezesem Hackbright Academy , która wskazała na jeden zaskakujący powód: jedno słowo, którego używali w swoich opisach stanowisk.

Słowo to "hakerów", - graphic design studios san francisco. który bufor używał, aby odnieść się do jego twórców. Angie wyjaśniła, że ​​niektóre słowa, takie jak haker, są trudne dla niektórych kandydatów (a mianowicie dla kobiet) do identyfikacji i prawdopodobnie je odrzucili. Była to lekcja otwierająca oczy dla wykonawców Buffer i szybko zaczęli dostosowywać swoje opisy stanowisk.

Cleary, nawet coś mniejszego - jak słowo - może wpłynąć na to, czy przyciągasz różnorodną pulę talentów. A przy różnorodności i włączeniu wśród największych i najważniejszych trendów w pozyskiwaniu talentów , firmy muszą się upewnić, że ich opisy stanowisk pracy również zawierają. Oto kilka prostych poprawek, które możesz wprowadzić w swoich opisach stanowisk, aby to zrobić:

1. Unikaj słów zakodowanych według płci, takich jak â € œrockstar, â €?. â € žninja, â €?. i â € ždominateâ €

Jak się dowiedział Buffer, bycie uważnym w swoim słownictwie z opisem pracy może mieć duże znaczenie. Badania pokazują, że słowa zakodowane pod kątem płci mogą znacznie zmniejszyć liczbę kobiet ubiegających się o twoje otwarte stanowiska , nawet jeśli tego rodzaju uprzedzenia są zazwyczaj nieprzytomne.

Aby uczynić twoje opisy pracy bardziej inkluzywnymi, zacznij od przyjęcia słów o charakterze gender, takich jak â € žninja, â ??. "rocka gwiazda" â €?. lub â € œguruâ €?. z tytułów i zastąpienia ich bardziej prostymi tytułami, takimi jak â € œdeveloperâ €?. lub â € s przedstawiciel handlowy. Te tytuły mogą mieć mniej talentu, ale są również bardziej inkluzywne i mniej prawdopodobne, aby wyłączyć kandydatów, którzy czują, że nie pasują do obrazu, który wyrzucacie.

Następnie przejrzyj i usuń wszystkie inne słowa, które mogą pojawić się w Twoich opisach - zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Oto lista upłciowych słów, zgodnie z badaniem z Duke University i University of Waterloo :( 13)

 5 Must-Do’s for Writing Inclusive Job Descriptions

April 13, 2018