Back to Question Center
0

9 Lodołamaczy, których każdy rekruter może użyć

1 answers:
  • (16. ) 9 Icebreakers That Every Recruiter Can Use

Jako rekruter, duża część twojej pracy szybko łączy się z ludźmi.

Kiedy idziesz na imprezę branżową, musisz być w stanie nawiązać z kimś rozmowę i zamienić ją w potencjalnego klienta. Kiedy przeprowadzasz rozmowę z kimś, musisz szybko przerwać formalności i dotrzeć do kandydata. A kiedy zatrudnisz nowego pracownika, musisz szybko załatwić sprawy ze swoimi kolegami, aby mogli zacząć produkować od razu - machinery appraisals.

Aby to zrobić, trzeba będzie mieć lepszą linię niż pytanie, ile waży niedźwiedź polarny .. (wystarczy, aby przełamać lody).

Nie martw się, jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Przygotowaliśmy listę najlepszych lodołamaczy na świecie, które idealnie pasują do trzech sytuacji, w które rekrutują się najbardziej.

Trzy lodołamacze na spotkanie z kimś na imprezie

Załóżmy, że jesteś na imprezie branżowej lub konferencji (lub jakiejkolwiek innej sytuacji w sieci) i chcesz. nawiązać rozmowę z potencjalną perspektywą. Co mówisz?

Oto kilka dobrych linii otwierających:

1. • Zapytaj o poradę

Ludzie kochają to, gdy pytasz ich o radę: sprawia, że ​​czują się ważni i pomagają komuś. I nawet oni nie znają odpowiedzi, ogólnie rzecz biorąc, osoba ta jest z tego powodu szczęśliwa i chętnie się z tobą uczy.

Jeśli więc idziesz na konferencję lub imprezę networkingową, zapytaj osobę, czy już tam była i co zaleca. Jest to łatwy, bez ryzyka sposób rozpoczęcia rozmowy, która może przejść do innych tematów.

2. • Zapytaj osobę, co sądzi o konkretnym wystąpieniu (lub czymkolwiek)

W ten sam sposób ludzie lubią udzielać porad, ludzie lubią wyrażać swoją opinię. Tak więc, po rozmowie, spytaj kogoś o to, co na przykład myślał. Lub, jeśli lokalizacja jest gdzieś egzotyczne, zapytaj osobę, co do tej pory najbardziej lubił (lub najmniej) o tym.

3. • Zapytaj ich, co motywowało ich do udziału w wydarzeniu

. Jest to szczególnie interesujące, ponieważ bardzo szybko mówi o tej osobie. Jest szansa, że ​​mogą wyraźnie powiedzieć: "Ponieważ szukam nowej okazji", co pozwala mówić o tym, co możesz zaoferować od razu. Ale nawet bardziej ogólna odpowiedź powinna prowadzić do rozmowy.

Lodołamacz na sesje lub spotkania integracyjne, w których wszyscy są zaangażowani

Dobrym sposobem rozpoczęcia każdej sesji onboardingowej lub wywiadu grupowego jest pewna aktywność, którą ludzie mogą robić razem. Tak, może to być cliché, ale zapewnia ludziom komfort i zwiększa energię w pokoju.

Jedna wskazówka to unikanie osób chodzących po sali i wypowiadanie najbardziej kłopotliwej piosenki na iTunes lub coś podobnego. Wszystko to sprawia, że ​​grupa ludzi po cichu zastanawia się, co mają powiedzieć i niecierpliwie czeka na swoją kolej, podczas gdy jedna osoba mówi.

Lepsze przełamanie lodów to:

4. Zgadnij kto?

Gry są lepsze, ponieważ angażują wszystkich w tym samym czasie, zamiast światła skierowanego tylko na jedną osobę.

Dobry to Zgadnij kto. Każdy pisze jeden fakt o sobie (najlepiej nietypowy lub interesujący fakt) i umieszcza go w kapeluszu. Następnie losowo wyciągasz je z kapelusza, a zespół musi się rozejrzeć i zgadnąć, co sądzą, co zrobił.

5. Dwie prawdy i kłamstwo

Jest to trochę podobne do Zgadnij kto. Zasadniczo wszyscy zapisują dwa interesujące fakty, które faktycznie zrobili, i które nie zrobili. Każda osoba czyta na głos trzy wypowiedzi, a reszta grupy musi określić kłamstwo.

6. Â Znajdź osobę

Utwórz metkę dla wszystkich w grupie, ale rozdawaj ją losowo, aby ludzie mogli otrzymywać imiona innych osób. Gdy wszyscy skończą, ludzie przedstawiają osobę, z którą właśnie przeprowadzili wywiad, do reszty grupy.

Lodołamacze na rozmowy kwalifikacyjne: Zacznij od łatwiejszych pytań.

Jest to prawdopodobnie najważniejsze. Nasze badania wskazują , że jakość wywiadów ma dramatyczny wpływ na to, czy kandydat rzeczywiście podejmie pracę, czy nie. Chcesz, aby dana osoba czuła się komfortowo, co zapewnia silne wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej.

Mając to na uwadze, oto trzy dobre lodołamacze na rozmowy kwalifikacyjne:

7. Â Powiedz mi o sobie.

Niewiarygodnie generyczny, prawda?. To nie znaczy, że nie jest skuteczne.

Zadając to pytanie i słuchając odpowiedzi (o ile nie trwa to wiecznie), kandydat powinien czuć się komfortowo. Powinien także zapewnić ci cenny wgląd w ich osiągnięcia.

Z tego można zacząć zadawać trudniejsze pytania, które odnoszą się bezpośrednio do roli. Lepiej jednak je zachować, dopóki kandydat nie będzie bardziej zrelaksowany, więc nie czują, że są przesłuchiwani od samego początku.

8. Więc dlaczego jesteś zainteresowany tą rolą?

Znowu, stosunkowo proste pytanie, które daje ci cenny wgląd w osobowość danej osoby i jej priorytety. Osoba, która przeprowadziła jakieś badania, powinna mieć odpowiedź, która powinna pozwolić im wygodnie zanurzyć się w rozmowie.

9. Â Powiedz mi, co robisz (firma, w której pracuje dana osoba).

Oto spersonalizowane pytanie, które pokazuje, że wykonałeś jakieś własne badanie, które zawsze pochlebia kandydatowi. Jako bonus pomaga ci zrozumieć, w jaki sposób ich obecna rola odnosi się do oferowanej pracy.

Co te dziewięć lodołamaczy ma wspólnego: nie są one o tobie.

Jest jeden uniwersalny temat z wszystkimi wymienionymi lodołamaczami: dotyczą one innej osoby lub ludzi, nie ciebie.

Najgorsze lodołamacze to te, które krążą wokół ciebie. Na przykład, podchodząc do osoby na konferencji i przekazując im swoją opinię na temat głośnika lub nawiązując do nich na konferencji w sieci i mówiąc im, dlaczego tam pojechałeś. Wszystko, co zamierzasz zrobić, to sprawić, że człowiek poczuje się jakbyś mówił do nich, zamiast do nich, a raczej nie doprowadzi do rozmowy.

Zamiast tego, powiedz o drugiej osobie. To znacznie poprawi twoje szanse na budowanie relacji z nimi. Â

Aby otrzymywać posty na blogu, takie jak te prosto w skrzynce odbiorczej, Â subskrybuj biuletyn bloga .

April 13, 2018