Back to Question Center
0

Andy Crestodina o tworzeniu i mierzeniu programu content marketingu

1 answers:

Co przekształca zawartość w content marketing?. Zamiar i projekt. Aby osiągnąć dojrzałość w marketingu treści, musimy powiązać treści o wysokiej jakości z solidną strategią - arçelik esenyurt servis. Musimy zrozumieć cały proces tworzenia i wzmacniania treści, aby osiągnąć określony cel biznesowy - holistyczna wiedza oddziela mistrzów od rang.

Orbit Media Studios' Andy Crestodina zdobył swoje miejsce jako mistrz marketingu treści. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w projektowaniu stron internetowych i marketingu, który trafił do najlepiej sprzedającej się książki Content Chemistry .

Przeprowadziliśmy wywiady z Andym dla Sophisticated Marketer's Guide to Content Marketing i był niezwykle hojny ze szczegółowymi, taktycznymi poradami. Zapoznaj się z poradami Andy na temat tworzenia programu content marketingowego, tego, w jaki sposób projektowanie stron internetowych wpisuje się w strategię marketingu treści i nie tylko.

Pytania i odpowiedzi z Content Chemistry Autor Andy Crestodina

Jeśli zaczynałbyś program content marketingowy od zera, od czego byś zaczął?

(. 29) Andy: To naprawdę pomaga, jeśli przez pewien czas wykonałeś trochę sprzedaży. To daje ci kontakt z nadzieją, obawami, punktami bólu i pytaniami, na które potrzebują odpowiedzi. Jak zawsze, wymagana jest empatia!

Naszym pierwszym krokiem jest stworzenie misji misji marketingowej. Skupia się na tych samych perspektywach, ale o szerszych tematach. To naostrzy nasze skupienie i wytyczy kierunek dla wszystkiego, co następuje. Po prostu wypełnij te puste pola:

Nasza strona internetowa, adres e-mail i konta społecznościowe są gdzie

Znalazł się AUDIENCE X

INFORMACJE Y dla

BENEFIT Z.

Kiedy już to udokumentujemy, możemy zacząć wymieniać nasze główne tematy. To jedna z wielu list, które zamierzamy stworzyć. Oto lista list, z których będziemy pracować:

 • Tematy, które planujemy opublikować (w tym kluczowe frazy, które zamierzamy wybierać)
 • Influencers, z którymi planujemy współpracować (. są ekspertami w zakresie naszych tematów i mają poważne następstwa) Sieci, w których zamierzamy działać (najprawdopodobniej obejmuje to kilka grup LinkedIn)
 • Publikacje, które chcielibyśmy napisać (mają na uwadze naszą. publiczność już) • Formaty, których planujemy użyć (blogi, wideo, infografiki, podcasty itp.)

Wkrótce będziemy mieli miejsca do przechwytywania i gromadzenia pomysłów i struktury dla wszystkich naszych. przyszłe wysiłki. Zwiń wszystko w kalendarzu wydawniczym i zwiększ poziom aktywności do najwyższego zrównoważonego poziomu.

Wreszcie potrzebujemy dobrej pułapki na myszy na nasz ser. Strona musi robić wiele ważnych rzeczy

 • Wsparcie wszelkiego rodzaju przyszłych inicjatyw wydawniczych
 • Należy przeprowadzić optymalizację wyszukiwania bez technicznych problemów z pozycjonowaniem
 • Konieczne jest ustanowienie w celu ułatwienia analizy
 • . ) Musi kierować odwiedzających w kierunku pożądanych działań, w tym rejestracji w biuletynie.

Nasze długoterminowe plany obejmują stale rosnącą listę e-mail.

Gdy wszystko już jest gotowe, jesteśmy gotowi rozpocząć publikowanie i promowanie treści.

Jaka jest największa różnica między marketingiem treści pięć lat temu a dzisiejszym content marketingiem?

Andy: W ciągu dnia było więcej zielonych pastwisk. Łatwiej było uzyskać trakcję w większych, bardziej ogólnych kategoriach. Teraz konkurencja o uwagę jest bardziej intensywna w wielu branżach. Trudniej jest zdobyć uwagę na większe tematy, ponieważ marketerzy i marki już się wprowadzili, twierdząc, że mają przewagę we wszystkich trzech kanałach content marketingu:

 • Zbudowali domenę poprzez linki (optymalizacja wyszukiwania).
 • Zbudowali dużą listę subskrybentów (marketing e-mailowy)
 • Zbudowali następujące elementy w sieciach online (media społecznościowe)

Najlepsze treści. marketerzy łączą marketing wyszukiwania, marketing społecznościowy i e-mail.

Ale nie jest za późno. Â

Korzyści, które budujesz w content marketingu są trwałe i kumulatywne. W końcu staniecie się siłą, z którą trzeba się liczyć.

Kluczem dzisiaj jest wybranie waszych bitew. Wciąż istnieje mnóstwo okazji, by zdobyć publiczność, jeśli przejdziesz do bardziej konkretnego, mniej konkurencyjnego tematu. Są mniejsze, ale pastwiska są nadal zielone.

Jeśli masz za zadanie zatrudnić specjalistę ds. Marketingu treści, jaki jest pożądany atrybut nr 1?

Andy: Są one "centralnie umięśnione". najlepsi twórcy treści są kreatywni i analityczni. Mają zdolność łączenia sztuki i nauki. Mają podstawowe zdolności twórcze (koncepcje, pisanie, podstawowy projekt), ale wiedzą również, jak przetestować te pomysły i mierzyć wyniki (za pomocą narzędzi, liczb chrupiących, analitycznych).

Najlepsi sprzedawcy treści przełączają się między dużymi pomysłami na pisanie a drobnymi szczegółami edycji. Są zaradni i wielodyscyplinarni. Dużo też czytają.

Większość marketerów chce poprawić pomiar zawartości. Co to za nisko wiszące owoce pod względem pomiaru zawartości?

Andy: W analityce jest jeden bardzo ważny, ale często brakujący fragment danych. To "najlepsza ścieżka" w Twojej witrynie. Jeśli wiesz o tym, możesz przeprowadzić analizę przepływu użytkowników i szybko odkryć, co dalej robić w marketingu.

Pomyśl o tym w ten sposób, gdyby twoja strona internetowa była miastem, przez nią przepływałaby autostrada gości. Ale jeśli nie wiesz, gdzie jest ta autostrada, nie wiesz, jak kierować ruchem. Nie wiesz, gdzie umieścić billboardy.

Zobacz więc Odbiorcy & gt;. Raport Przepływ użytkowników. Pokaże ci, gdzie ludzie zaczynają i gdzie idą dalej.

Szybko odkryjesz, dokąd ludzie odchodzą, gdzie się obracają i idą w tył i gdzie są największe drogi. Zerknięcie na ten raport może wywołać następujące pytania, pomysły i działania:

 • Czy moje najbardziej atrakcyjne wiadomości są widoczne dla osób podążających najpopularniejszą ścieżką? Czy mam to. zdumiewająca relacja wideo ukryta na tylnej ulicy?
 • Czy etykiety w mojej nawigacji skutecznie kierują odwiedzających do właściwych miejsc? Czy też przeskakują, szukając odpowiedzi na swoje pytania? (. 52)
 • Czy większość osób opuszcza pewną stronę? Być może ta strona jest słabym ogniwem w moim marketingu.
 • Czy w ostatnich miesiącach patrzyłem na te najważniejsze strony? Prawdopodobnie trzeba je polerować.

Wielu marketerów nie ma pojęcia, że ​​istnieją problemy, które powodują odejście gości. Zamiast tego spędzają czas próbując zdobyć więcej odwiedzających. Wiadro przecieka i wciąż biegną, by przynieść więcej wody.

Poświęć trochę czasu na ulepszenie swojej witryny dla obecnych użytkowników, a każde kolejne działanie, które podejmiesz, zwiększy liczbę odwiedzających. Optymalizacja konwersji powinna nastąpić przed optymalizacją wyszukiwania.

Jak uczył nas Barry Feldman, twoja strona internetowa to pułapka na myszy, twoja treść to ser. Najpierw napraw pułapkę na myszy, a potem zrób ser.

Gdzie jest pozycja pomiaru?. Jak to wygląda w przypadku marketerów?

Andy: Liczba dostępnych narzędzi mediów społecznościowych stale rośnie. Ale to nie jest prawdą w przypadku analityki. Tak, istnieje kilka narzędzi, które wypełniają luki w Google Analytics, ale większość tego, czego potrzebujesz, jest właśnie w Google Analytics. I cały czas jest coraz lepiej. Za pięć lat wszyscy użyjemy tylko kilku narzędzi do analizy marketingowej:

 • Google Analytics (aktywność na stronie)
 • Analityka platformy reklam społecznych (wyświetlenia, kliknięcia. Through Rate)
 • Twoja platforma do automatyzacji marketingu, dostawca usług e-mail lub CRM (stawki otwarte i łączenie określonych użytkowników z działaniami witryny)

Możliwe będzie łączenie wszystkich punktów. Możliwe spostrzeżenia i działania będą bardzo potężne. Znalezienie osób, które mogą to ustawić, a następnie wycisnąć z nich wnioski i działania, będzie trudniejsze niż kiedykolwiek. Rekrutacja dla marketerów z umiejętnościami analitycznymi i automatyzacją marketingu będzie ostra.

Dziękuję Andy za przyłączenie się do nas. Andy'a możesz znaleźć na Twitterze @crestodina i przeczytać więcej o nim i Orbit Media na blogu Orbit Media .

Aby zapoznać się z obszernym spojrzeniem na content marketing od planowania do pomiaru, pobierz Wyrafinowany przewodnik marketera dotyczący marketingu treści .

Andy Crestodina on Creating and Measuring a Content Marketing Program

April 13, 2018