Back to Question Center
0

Rekrutowanie kandydatów na transseksualistów: 10 prostych sposobów na powitanie i szacunek

1 answers:
  • (16. ) Recruiting Transgender Candidates: 10 Simple Ways to Be Welcoming and Respectful

W przypadku setek tysięcy osób, które identyfikują się jako osoby transpłciowe w samych Stanach Zjednoczonych, poszukiwanie pracy może być trudne, a czasem nieszczęśliwe. doświadczenie.

Pomimo głośnych postaci, takich jak Laverne Cox i programów telewizyjnych, takich jak Transparent , które w ostatnich latach świeciło więcej na społeczność osób transpłciowych, aż 90% specjalistów od trans. doświadczyli dyskryminacji lub złego traktowania w pracy.

Wiele państw ma niewielką lub żadną ochronę , aby uniemożliwić pracownikom transgenderowym zwolnienie lub odmowę zatrudnienia ze względu na ich tożsamość płciową, co utrudnia znalezienie i utrzymanie pracy oraz ograniczenie awansu - logiciel planning horaire. możliwości.

Zwróciłem się do trzech specjalistów transseksualnych, aby omówić ich doświadczenia podczas poszukiwania pracy i porady, które udzielili rekruterom - zarówno rekruterom, którzy je przekazali, jak i tym, którzy je zatrudnili.

Chociaż każdy chce być pełen szacunku i włącznie , ruch na rzecz praw osób transpłciowych dopiero niedawno staje się bardziej widoczny, a niektórzy wciąż nie są pewni, jak sprawić, by trans kandydaci czuli się komfortowo i szanowali.

Poniżej znajduje się 10 prostych wskazówek, które można zastosować, aby traktować osoby transpłciowe z szacunkiem, godnością i uczciwością podczas całego procesu rekrutacji.

Po pierwsze, pewne przesłanie: czym jest bycie transpłciowym

Ludzie transpłciowi mają tożsamość płciową, która nie odpowiada płeć przypisanej im przy urodzeniu. Być może już przeszły lub są w trakcie przechodzenia na swoją tożsamość płciową. Ale wiele pozostaje "zamkniętych". w pracy, opóźniając lub ukrywając przejście, obawiając się, że wpłynie to na ich karierę i sposób, w jaki traktują ich współpracownicy.

Istnieje wiele nieporozumień dotyczących osób transpłciowych. Na przykład, nie wszyscy ludzie trans mają chirurgię lub przyjmują hormony, często z powodu osobistego wyboru lub powodów finansowych. Z tymi interwencjami medycznymi lub bez nich wielu ludzi trans przebiega i prezentuje się w zależności od tożsamości płciowej przez cały czas lub cały czas. Tutaj jest przydatny FAQ, aby dowiedzieć się więcej o podstawach .

I oto, jak traktować kandydatów transpłciowych z szacunkiem podczas procesu rekrutacji:

1. Podaj imię, o którym mówi kandydat - nawet jeśli jest inaczej w oficjalnych dokumentach

Kandydat trans może mieć jedno nazwisko w swoich życiorysach, a inny na oficjalnych dokumentach. Zawsze podążaj za nazwą, którą oferują - może to być sposób, w jaki podpiszą swój e-mail lub w swoim CV.

Mogą także czuć się bardziej komfortowo, czekając na rozmowę kwalifikacyjną lub złożoną ofertę, aby poinformować Cię, że są transpłciowe i mają określone imię. Po prostu zwróć uwagę i zanotuj to, jeśli myślisz, że będziesz mieć kłopoty z zapamiętywaniem jego użycia. Prawdopodobnie zrobisz to mimo to dla kogoś, kto powiedział ci, że wolą pseudonim.

Wiele osób trans zmieni w pewnym momencie swoje nazwisko, chyba że ma już neutralne pod względem płci imię, z którym czuje się komfortowo. Może to zająć trochę czasu, aby oficjalnie zmienić dokumenty, zapisy i identyfikator. Raport wydany przez National Center for Transgender Equality (NCTE) i Krajową Grupę Specjalną ds. LGBTQ wykazał, że 80% osób, które przeszły transformację, nie zdołało jeszcze zmienić swojego nazwiska. Możesz także swobodnie zapytać ich, jak się nazywają, jeśli zauważysz, że jest inaczej w niektórych dokumentach.

2. Całkowicie dobrze jest prosić o czyjeś poprawne zaimki, jeśli nie jesteś pewien

"Lepsze wypytywanie kogoś o zaimki jest ZAWSZE lepsze niż zgadywanie,". jeden trans zawodowiec powiedział mi. Wszyscy pracownicy firmy Trans, z którymi rozmawiałem, zgodzili się, że jest to najlepszy sposób postępowania.

Po prostu zapytaj kandydata, "Jakie są twoje prawidłowe zaimki?". Podczas gdy niektórzy ludzie denerwują się tym, większość osób trans wolałaby raczej prosić o uniknięcie jakichkolwiek nieporozumień.

Jeden z profesjonalistów wskazał mi coś, czego nie wiedziałem: chociaż konwencja była kiedyś pytaniem o "preferowane zaimki",. to się zmienia. â € žNie są one preferowane;. to tylko moje zaimki, â €?. powiedziała.

3. Porozmawiaj z działem HR, aby dowiedzieć się więcej o polityce antydyskryminacyjnej twojej firmy

Twoja firma może już dysponować zasobami, aby uzyskać więcej informacji na temat pracowników trans. Porozmawiaj ze swoim działem HR, aby dowiedzieć się, jakie są zasady Twojej firmy.

Niektóre osoby ubiegające się o przyjęcie na studia mogą zapytać bezpośrednio, czy Twoje miejsce pracy jest przyjazne osobom LGBT, oraz czy posiadasz zasady zapobiegające dyskryminacji. Powinieneś być gotów odpowiedzieć na to pytanie, jeśli o to poproszą - a jeśli uważasz, że odpowiedź jest przygnębiająca, porozmawiaj ponownie z HR, aby sprawdzić, czy można ulepszyć politykę.

4. Nie wściekaj się na to, że mówisz coś niewłaściwego - po prostu bądź otwarty na wszystko, szybko przeproś i ucz się na błędach

Możesz popełnić kilka błędów, na przykład dzwonić do kandydata przez niewłaściwego. imię, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy rozmawiasz z osobą trans. Twój instynkt może po prostu zignorować to i mieć nadzieję, że osoba nie zauważyła, na wypadek gdyby coś zawstydziło ich.

Ale moment, w którym przyznajesz się do przeprosin, pokazuje poziom szacunku, który większość kandydatów naprawdę doceni. Nie musisz robić z tego wielkiej rzeczy i sprawiać, by ta osoba czuła się niekomfortowo. Po prostu bądź łaskawy, powiedz, że jest ci przykro i postaraj się nie powtórzyć tego samego błędu.

5. Nie próbuj sprawić, by dana osoba ujawniała, czy jest ona osobą transpłciową

Jeśli uważasz, że kandydat jest osobą transpłciową, ale nie podnoszą go, nie naciskaj ich. To nie wpływa na ich zdolność do wykonywania pracy.

Niektórzy wnioskodawcy trans nie ujawnią swojej tożsamości płciowej, nawet jeśli są w trakcie przenoszenia. To całkiem w porządku - mogą nie być gotowi, albo mogą martwić się o potencjalne reperkusje. Według badań NCTE i National Task Force LGBTQ, ponad połowa wszystkich osób ubiegających się o transeuropejstwo czuje się zmuszona do ukrycia swojej tożsamości płciowej lub opóźnienia w przejściu z obawy przed doświadczaniem stronniczości i złego traktowania.

Twoim zadaniem jest zatrudnić najlepszą osobę na dane stanowisko;. płci i / lub seksualności osoby nie powinno wpływać na twoją decyzję. Zamiast tego koncentruje się na testowaniu cech i umiejętności niezbędnych do odgrywania roli.

6. Nie gap się (lub ogólnie dziwacznie)

Jeden z moich rozmówców powiedział mi, że niektórzy ankieterzy mieli tendencję do patrzenia na niego, próbującego "wykreślić". jeśli był transseksualistą. Bez względu na to, czy zdawali sobie sprawę, że robią to, czy nie, sprawiło to, że zrozumiał, że czuje się niekomfortowo, czego nie potrzebował w już budzącym nerwy otoczeniu.

Hardcore patrzący na kandydatów trans to tylko jedna z dziwnych rzeczy, które niektórzy rekruterzy zrobili w przeszłości. Inni celowo unikali kontaktu wzrokowego, wyraźnego znaku braku szacunku.

I dziwne spojrzenia nie są jedynymi dziwacznymi zachowaniami, których doświadczają trans regularnie. Wielu z nich jest pytanych przez nieznajomych o genitalia. Ponieważ nigdy nie pytasz nikogo o to (nie, jeśli cenisz swoją pracę i chcesz uniknąć uderzenia), to pytanie oczywiście nie ma miejsca w procesie rekrutacji - nie pytaj o to.

7. Nie zadawaj pytań, na które nie chciałbyś zadać żadnego innego kandydata

Pracowników Trans, z którymi rozmawiałem, dwóch z trzech wspólnych opowieści o horrorze żenujących pytań, o które zostali zapytani. wywiady. â €?. Upokorzony, powiedziała mi, że nigdy więcej nie zbliży się do tej firmy.

Podobnie jak w powyższym punkcie, zanim poprosisz o trans kandydata pytanie, które odbiega od twojej listy, zadaj sobie jedną rzecz: czy powiem to innemu kandydatowi?. Jeśli odpowiedź brzmi "nie", "?. generalnie nie powinieneś zadawać pytania (z wyjątkiem zaimków).

Możesz zadawać pytania kandydatowi na trans, który ma doskonałe intencje, ale proces rekrutacji nie jest odpowiednią porą na zadawanie pytań. Mają potencjał, aby kandydat był głęboko niekomfortowy, szczególnie, jeśli dana osoba jeszcze nie jest. â €?. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawach osób transpłciowych po spotkaniu z kandydatem, to świetnie - sprawdź zasoby, takie jak National Center for Transgender Equality .

8. Zapytaj swój zespół o drugą opinię, jeśli uważasz, że możesz być stronniczy

Nieprzytomny błąd jest trudny do wykorzenienia. Jednym ze sposobów zapewnienia podejmowania bezstronnych decyzji jest udostępnienie CV kandydata lub odpowiedzi na rozmowę kwalifikacyjną z innym członkiem zespołu - bez podawania im szczegółów dotyczących kandydata. Następnie mogą dać ci drugą opinię opartą wyłącznie na tym, w jaki sposób kandydat wykonał zadanie.

Nie oznacza to, że celowo dyskryminowałeś każdego kandydata. Ale wielu ludzi nie ma pewności, jak najlepiej zareagować, kiedy po raz pierwszy spotkają osobę trans, co może zmącić twój osąd, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

9. Nie używaj słabego "dopasowania kulturowego". jako pretekst do przekazania wnioskodawców transgenderowych

Zatrudnianie na " kulturę dopasowania ". powinno oznaczać tworzenie wspólnego i szczęśliwego miejsca pracy, ale zbyt często jest to wymówka, na której można zatrudnić osoby, które są do siebie podobne. Jeśli jesteś na krawędzi rekrutacji pierwszego pracownika firmy Trans, może to stanowić poważną (i bezpodstawną) barierę wejścia dla nich.

78% pracowników trans zgłosiło czuli się bardziej komfortowo i produktywnie w pracy po przejściu, nawet jeśli nadal doświadczali prześladowania lub uprzedzeń ze strony kolegów. Jeśli uważasz, że kandydat trans nie jest dobrze dopasowany, cofnij się i zastanów się, czy to kultura miejsca pracy to prawdziwy problem.

Jeśli uważasz, że kultura nie jest dla nich przyjazna, musisz podjąć aktywne kroki, aby to zmienić, ponieważ sama nie zmieni się. Porozmawiaj ze swoim działem HR o nieświadomym treningu odchudzającym i innych praktykach , które mogą sprawić, że miejsce pracy będzie bardziej inkluzywne.

Poczucie, że możesz być sobą w pracy, może drastycznie poprawić zarówno morale, jak i produktywność, więc pozbycie się toksycznej kultury przynosi korzyści wszystkim.

10. Dowiedz się, czy ubezpieczenie Twojej firmy obejmuje opiekę związaną z przejściem

. Wreszcie, dobrze jest dowiedzieć się, w jaki sposób korzyści zdrowotne firmy wpływają na pracowników firmy trans. Niektóre firmy mają świadczenia, które obejmują opiekę związaną z transformacją. Pokazanie, że twoja firma ma wszechstronny zasięg dla wszystkich pracowników, może być dużym wyróżnikiem, gdy przyciągasz największe talenty. Kandydat może zapytać bezpośrednio, więc powinieneś wiedzieć, jak odpowiedzieć.

Nie myśl, że absolutnie musisz przynieść te korzyści tylko dlatego, że osoba jest trans. Ponownie, zadaj sobie pytanie, czy powiesz o nich każdemu kandydatowi. Ale jeśli przychodzi to naturalnie w rozmowie, dobrze jest dać im znać.

Trans kandydaci stają w obliczu wielu zmagań podczas poszukiwania pracy. Wykonując te proste czynności, możesz upewnić się, że traktujesz tych kandydatów z takim samym szacunkiem, godnością i uczciwością, że chcesz pokazać wszystkim.

Aby otrzymywać posty na blogu, takie jak te prosto w skrzynce odbiorczej, Â subskrybuj biuletyn bloga .

April 13, 2018