Back to Question Center
0

Co milion czytelników na LinkedIn oznacza dla Shell

1 answers:

Weâ €. ™ Podejście holistyczne do treści i możliwości zaangażowania na LinkedIn.

Użyliśmy tej gamy różnych środowisk w LinkedIn, aby dostosować nasze treści do różnych grup i grup. upewnijmy się, że opowiadamy wszystkie aspekty historii Shell - web development solutions.

Poprosiliśmy naszych pracowników o objęcie przywództwa w LinkedIn.

O autorze

Tego lata. Shell przekroczył milion naśladowców na LinkedIn - w rzeczywistości mamy ponad 1,2 miliona obserwujących na platformie. To kluczowy kamień milowy dla naszej działalności ze względu na coraz bardziej fundamentalną rolę odgrywaną przez LinkedIn w umożliwieniu nam opowiedzenia "One Shell Story". na temat społeczności.

Nasza działalność to coś więcej niż sprzedaż gazu - ale konsumenci, organizacje pozarządowe, potencjalni pracownicy i ogół społeczeństwa nie widzą wielu innych wspaniałych rzeczy, które robimy w naszych społecznościach. Musieliśmy ożywić różne elementy naszego biznesu dla zróżnicowanej, szerokiej publiczności, i musieliśmy to zrobić w jednolity, spójny sposób, który mógłby również wyjaśnić, co oznacza nasza marka. LinkedIn dostarczyło na to bardzo skuteczną platformę.

Ze wszystkich kanałów społecznościowych LinkedIn generuje największy ruch na naszej stronie, co wskazuje na profesjonalną społeczność, która angażuje się w nasze treści i jest spragniona większej ilości informacji. A kiedy spojrzysz na skład naszej bazy obserwatorów, wartość tego zaangażowania staje się jeszcze bardziej widoczna. Sektor naftowo-energetyczny stanowi największy pojedynczy wkład przemysłu w nasze liczby obserwatorów, jak można się spodziewać. Ale jest to znaczące, że 69% naszych naśladowców nie pracuje w dziedzinie energii. LinkedIn umożliwia nam dotarcie do znacznie szerszej grupy wpływowych osób, konsumentów i potencjalnych pracowników. Nasi obserwatorzy to 13 000 inżynierów i 12 000 kierowników projektów, ale także 8 000 dyrektorów generalnych, 4500 studentów, 1200 geofizyków, 1100 inżynierów podmorskich, 450 petrofizyków i 350 naukowców. Na tej platformie reprezentowanych jest tylu różnych odbiorców i różne potencjalne relacje z Shell.

Wartość naszych wyznawców w opowiadaniu naszej historii jest ogromna. Są one siedmiokrotnie bardziej powiązane niż przeciętny członek LinkedIn, 1. 7 razy częściej czytają swoje dzienne impulsy  i 2. 5 razy częściej udostępniają treści. Stanowią one wielki atut - i wierzymy, że liczba i żywiołowość naszych obserwatorów jest bezpośrednim wynikiem podejścia, które podjęliśmy, by zaangażować odbiorców na LinkedIn. W szczególności istnieją trzy kluczowe elementy naszej strategii LinkedIn, które sprawiły, że jest to szczególnie cenna platforma dla Shell:

Dzielimy się Aktualizacjami Firmy kilka razy dziennie i przyjmujemy najpierw treści przeznaczone dla odbiorców. -do strategii celu grupom LinkedIn. Nasza otwarta grupa, Future of Energy , zawiera szeroką dyskusję na temat nowych rozwiązań energetycznych i bieżących wydarzeń dla ponad 45 000 członków i zapewnia dostępne forum dla różnych grup odbiorców do dzielenia się nowymi pracami, nowymi badaniami i różnymi punktami. widok. Nasza zamknięta grupa, Giełda Energii Paliw , jest kierowana bardziej precyzyjnie do myślących liderów w naszym sektorze i zawiera aktywny wkład kierownictwa Shell angażujący się w kwestie polityki energetycznej. Mamy różne kalendarze treści dla każdego z naszych kanałów LinkedIn, zapewniając, że każda widownia otrzymuje częste, istotne, interesujące treści.

Aktualizacje naszej firmy sięgają od wyjaśnienia złożonych procesów technicznych i korzyści płynących z upłynniania gazu ziemnego po filmy opowiadające osobiste historie naukowców i inżynierów Shell, którzy zmieniają świat, w którym żyjemy, do innowacyjnych projektów, takich jak. futurystyczne boisko piłkarskie, które Pelé wykorzystuje, aby zainspirować młodych ludzi do rozważenia nauki i kariery, aby stać się ekspertami w dziedzinie energii zmieniającymi grę w przyszłość. Pracownicy Shell zwiększają widoczność i zasięg naszych treści we własnych sieciach i pomagają zhumanizować markę. Namiętna i zaangażowana baza pracowników jest ogromnym atutem na LinkedIn - to nasi najważniejsi ambasadorzy marki.

Znaczenie LinkedIn dla Shell wzrosło wraz z liczbą obserwatorów. To znacząca część tego, jak komunikujemy się zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie;. pomaga opowiedzieć historię naszej marki i pomaga nam połączyć się z talentem, który pomoże rozwinąć tę historię jako przyszłym pracownikom Shell. Ale jesteśmy także świadomi, że LinkedIn to dynamiczne środowisko. Korzystaliśmy z aktualizacji naszej strategii, aby wykorzystać nowe możliwości na platformie, gdy się pojawią - i to jest coś, co zamierzamy dalej robić.

Don Bulmer jest współzałożycielem Tribal Planet, firmy, która tworzy platformy mobilne, które motywują konsumentów do działań na rzecz dobra społecznego w zamian za. nagrody, które napędzają wymierne transakcje handlowe i podnoszenie marki.

Przed Tribal Planet, Don był wiceprezesem ds. Strategii komunijnej w Shell.

April 13, 2018