Back to Question Center
0

Networking 101: The Rise Of Collective Intellect

1 answers:

Na drugi dzień miałem za zadanie problem z pracą, którego nigdy wcześniej nie spotkałem. Miałem kilka pomysłów, jak sobie z tym poradzić, ale w najlepszym razie były teoretyczne. Mój klient liczył na mnie, że znajdę odpowiednie rozwiązanie i wykonam. Nacisk był włączony - provedor de hospedagem.

Nie wpadłem w panikę. Chociaż to szczególne wyzwanie wykracza poza moje osobiste doświadczenie, znałem kilka osób z mojej sieci, które pracowały w tej konkretnej dziedzinie. W ciągu jednego dnia miałem trzy potencjalne rozwiązania oparte na sprawdzonych doświadczeniach z pierwszej ręki, które pozwoliły mi dostarczyć idealne rozwiązanie. To doświadczenie mogło nie być moje, ale nie miało to znaczenia - miałem do niego dostęp.

Witaj w zbiorowym intelekcie.

W 1998 roku zostałem wprowadzony do terminu "zbiorowy intelekt". Byłem rekruterem technicznym dla agencji, która inkubowała firmę sysadmin o nazwie Collective Technology. Teoria głosiła, że ​​gdyby wynajęli wyjątkową grupę konsultantów, klienci, którzy zaangażowali się w tę firmę, mieliby dostęp do tej rozległej zbiorowej wiedzy. W tym sieciowym świecie teoria ta może być teraz stosowana na poziomie indywidualnym.

Kiedy firmy zatrudniają ciebie, nie tylko uzyskują dostęp do twojej wiedzy, uzyskują dostęp do zbiorowego intelektu i doświadczenia, które twoja sieć może znieść.

Ponieważ nadal obserwujemy przejście w kierunku "gospodarki dzielonej" , wspólna wiedza staje się cennym towarem, jak samochody i pokoje. Firmy są coraz mniejsze i poruszają się szybciej. Potrzebują talentu, który może zapewnić wartość na wiele sposobów. Jeśli koncentrujesz się wyłącznie na rozwijaniu własnego zestawu umiejętności, ale nie na sieci, Twoje marże na wartości mogą się zmniejszać. Specjalistyczni konsultanci niszowych robotników mogą tu stanowić wyjątek, ale uważam, że dotyczy to większości pracowników.

Aktywna pielęgnacja zróżnicowanej sieci jest najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić w swojej karierze.

Twoja sieć to coś więcej niż bank wiedzy. Może to być Twoje drzwi do twojego nowego pracodawcy . Większość firm otrzymuje około 250 wniosków na wynajem. Termin "czarna dziura". jest tam z jakiegoś powodu. Gdy masz połączenie z organizacją, zawsze zwiększysz swoje szanse. Oczywiście musisz mieć kwalifikacje, ale ta bezpośrednia szansa sprawi, że Twoja aplikacja będzie wyglądać.

Musisz dać, zdobyć.

W skutecznym nawiązywaniu kontaktów jest ogromna dawka karmy. Daj, zdobądź. Masz wiedzę i doświadczenie, które mogą być cenne dla kogoś innego. Bądź wartościowy. Bycie wartościowym to krok w kierunku bycia wpływowym . Kiedy stajesz się wpływowy, masz więcej możliwości, aby dać i rozwinąć swoją sieć - ostatecznie poszerzając swój wspólny intelekt.

Od czego zacząć.

Nie każdy może pozwolić sobie na udział w konferencjach. To jest w porządku. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek w tym połączonym świecie, istnieje wiele internetowych sposobów łączenia, tworzenia i budowania sieci. Grupy LinkedIn, czaty na Twitterze, Quora, Meetups, Reddit są cennymi platformami służącymi do tworzenia sieci i dzielenia się wiedzą.

Zyskujesz z sieci to, co do niej wkładasz. Wymaga to celowej kuracji i opieki, ale to jedyna największa rzecz, jaką możesz zrobić dla swojej kariery.

Chcesz się połączyć?. Możesz mnie znaleźć w @ThisIsLars , LinkedIn , AmplifyTalent. com , Informacje. ja / ThisIsLars .

* obraz po CPABC

Networking 101: The Rise Of Collective Intellect

April 13, 2018