Back to Question Center
0

Równoważenie marki i produktu w marketingu B2B

1 answers:

Budowanie celowe. marki

Produkt skupia się na kreatywnej inspiracji

(2. )

Marki jako źródła odpowiedniej treści

(. 15) Lepszy zestaw skal do równoważenia marki i produktu

  • Balancing brand and product in B2B marketing (58. )

Przez wiele lat byłem na widowni przez wiele paneli dotyczących marketingu B2B na przestrzeni lat - i zawsze są to nieoczekiwane odpowiedzi, które pozostają w umyśle najbardziej - parking lot repair in maryland. Tak było na pewno w przypadku, gdy uczestniczyłem w sesji LinkedIn na 63. Szczycie Marketingu B2B w Londynie niedawno i usłyszałem moją koleżankę Emma Hewage ask ask Georgios Kolovos . Â GE , czy marketingu B2B były teraz bardziej wygodne budowanie marek. â € žOczywiście â €?. powiedział. "Myślę, że rozmawiamy zbyt dużo o marce i zapominając o kilku innych podstawach. Marketing produktów stał się złym słowem. To, co naprawdę musisz zrobić, to znaleźć równowagę między tymi różnymi elementami. â €?.

Czy naprawdę może być zbyt wiele uwagi na branding w B2B?. Nie jest to odpowiedź, której moglibyście się spodziewać, gdybyście obserwowali naszą okolicę w ostatnich latach - kiedy cała uwaga została skupiona na dnie leja, a to było trudne,. razy, aby odróżnić, gdzie kończy się marketing i zaczyna się sprzedaż. Na pierwszy rzut oka budowanie marki nie przynosi znacznej części budżetu i uwagi. Zwłaszcza, gdy Simon Morris z Adobe wskazał na tej samej sesji, że ma on tendencję do generowania znacznego zwrotu z inwestycji przy właściwym pomiarze. I nie ma wątpliwości, że GE zna wartość dobrej marki B2B. LinkedIn

Jednak fakt, że silne marki B2B są potężnymi zasobami, nie oznacza automatycznie, że cała działalność marki B2B jest równie opłacalna. Jedną rzeczą jest starać się, aby Twoja marka stała się znajomym głosem w rozmowie dla Twojej kategorii (coś, co jest możliwe dla większej liczby sprzedawców niż wcześniej dzięki treści i mediom społecznościowym);. ale to kolejny sposób na połączenie tego, co mówisz z Twoimi produktami, rozwiązaniami i USP w znaczący sposób. Wyzwaniem nie jest tylko zbudowanie marki;. to budowanie marki na podstawie tego, co możesz zrobić dla swoich klientów. Tego właśnie szukał Georgios - i jest to połączenie warte odpowiedzi. Ponieważ coraz więcej marek decyduje się na udział w rozmowie w Twojej kategorii, jest to celowy, autentyczny budynek marki, który może zapewnić rzeczywistą różnicę.

Kiedy patrzy się na najbardziej kreatywną, inspirującą i skuteczną pracę B2B, która jest obecnie produkowana, często znajdujecie produkt przed i na środku: układ kierowniczy Volvo Trucks był gwiazdą Granda. Zwycięska kampania testów na żywo;. 3M stworzył wirtualne notatki Post-it, aby przypomnieć profesjonalistom o zaletach prawdziwej rzeczy;. Adobe świętowało 25 rocznicę Photoshopa nagrodzonym Złotym Lwem tytułem Dream On, który był spektakularną demonstracją produktu.

Jako dyrektor ds. Marketingu w EMAP , Rebecca Clayton , wskazała na naszym panelu, że kiedy odbiorcy wiedzą, co marka może dla nich zrobić, marka ta może. stają się piorunochronem, wokół którego dzielą się pomysłami i generują odpowiednie treści. Opowiedziała o tym, w jaki sposób EMAP dotarła do menedżerów frontowych w ramach NHS za pośrednictwem specjalistycznych marek partnerskich, prosząc o zalecenia dotyczące poprawy zarówno wydajności, jak i bezpieczeństwa pacjentów - i otrzymała ponad 14 000 odpowiedzi. To było mocne przypomnienie tego, jak marka z wyraźnym celem w życiu zawodowym odbiorców może nadal znajdować nowe sposoby generowania odpowiedniej wartości. Precyzyjne kierowanie teraz dostępne za pośrednictwem kanałów takich jak Kanał LinkedIn oznacza, że ​​nie musisz już stosować tych samych ogólnych wiadomości marki do wszystkich. Zdolność do dostosowywania strumieni opieki w oparciu o działania podejmowane przez ludzi oznacza, że ​​możesz wprowadzić określone produkty i funkcje do rozmowy, gdy jest to istotne, bez wyłączania odbiorców. Nigdy nie mieliśmy dokładniejszego zestawu skal, jeśli chodzi o zrównoważenie marki i produktu w rozmowach, które prowadzimy z naszą publicznością - i jak zauważył Georgios, coraz ważniejsze jest, aby w pełni z nich korzystać.

April 13, 2018