Back to Question Center
0

Analiza programów szkoleniowych: branże, w których staże przynoszą najwięcej nowych pracowników [INTERACTIVE]

1 answers:

Lato jest (niestety) zbliża się do końca, a stażyści wracają do szkoły - teraz nadszedł czas na analizę. Ile zatrudniłeś?. W jaki sposób program stażowy Twojej firmy może konkurować z konkurencją?. Czy zatrudniasz mniej lub częściej pracowników niż w innych firmach w swojej branży?

Chcieliśmy poznać odpowiedzi na te pytania sami, więc wydobyliśmy dane z ponad 300 milionów profili członków LinkedIn, aby się tego dowiedzieć. Analizując interakcje w naszej sieci, postanowiliśmy dowiedzieć się:

  • Które branże oferują najwięcej możliwości odbycia stażu? - lost super.
  • Jak często te staże prowadzą do pełnoetatowych miejsc pracy?.

Poniżej znajduje się interaktywny wykres z wynikami naszej analizy - oś x reprezentuje prawdopodobieństwo, że staż doprowadzi do pełnoetatowej pracy w. ta sama firma, a oś Y reprezentuje liczbę dostępnych praktyk stażowych. Najedź myszą lub dotknij każdego kręgu, by zobaczyć szczegóły. Kliknij lub dotknij kategorii u góry wykresu, aby przefiltrować wyniki według branży.

W jaki sposób programy stażowe zestawiają się w stosy:
Dostępność stażu i prawdopodobieństwo, że doprowadzi to do pełnoetatowej pracy

Patrząc na wyniki,. fascynujące jest postrzeganie różnych branż wartości na stażach jako źródło nowych pracowników. Na przykład 46 na 1000 zatrudnionych w branży spraw międzynarodowych to stażyści. I odwrotnie, na każde 1000 osób zatrudnionych w branży logistycznej i łańcucha dostaw tylko 12 to stażyści. Stopień zatrzymania w stażu znacznie różni się również w zależności od branży. 47% członków internowanych w branży sieci komputerowych podjęło pracę w pełnym wymiarze godzin w tej samej firmie, w której internowali, rok później. W venture capital?. Nie tak bardzo. Tylko 20% stażystów zostało zachowanych.

W sumie dobrze jest być w księgowości, jeśli szukasz świeżego talentu - 59% staży powoduje pełne zatrudnienie w firmie.

Oto, co to oznacza dla ciebie:

Zastanów się, co to oznacza dla strategii firmy w zakresie stażu. Jeśli Twoja branża znajduje się w prawym górnym kwadrancie naszego wykresu, twoja konkurencja może mieć solidny program stażowy. Jeśli go nie masz, możesz stracić kluczowe źródło wysokiej jakości pracowników.

Jeśli twoja branża znajduje się w prawym dolnym kwadracie naszego wykresu, twoja konkurencja najprawdopodobniej ma wybiórczy proces stażowy, w którym zatrudnionych jest niewielu stażystów, ale wielu akceptuje oferty pracy w pełnym wymiarze godzin. W takim przypadku, w jaki sposób wskaźnik utrzymania stażu porównuje się do średniej?

Wreszcie sam sektor kadr i rekrutacji, wraz z działem HR, nie wydaje się być bardzo gościnny dla stażystów. Tylko 6 na 1000 osób zostało wyprodukowanych w dziale kadr & amp;. Rekrutacja firm firmowych to staże, a tylko 26% tych staży daje zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin. Warto zastanowić się, czy brakuje Ci doskonałego źródła świeżego talentu.

Jaką wartość widzisz w programie stażu?. Daj nam znać w @HireOnLinkedIn .

-

Kontynuując tworzenie ekonomicznego wykresu , cyfrowej mapy światowej gospodarki, będziemy mogli dostarczyć pracodawcom informacji, których potrzebują, aby. lepiej zrozumieć studenta i ostatni rynek talentów absolwentów. Bezrobocie wśród młodzieży jest jednym z najważniejszych wyzwań naszych czasów i mamy nadzieję dostarczyć sensownych rozwiązań w najbliższej przyszłości.

Szczegóły metodologiczne: Wyniki tej analizy reprezentują świat widziany przez soczewkę danych LinkedIn. W związku z tym wpływ ma sposób, w jaki członkowie wybierają korzystanie z witryny, która może się różnić w zależności od kultury zawodowej, społecznej i regionalnej, a także ogólnej dostępności i dostępności witryny. Różnice te nie zostały uwzględnione w analizie. Członkowie, których obecna pozycja w pełnym wymiarze godzin jest w tym samym przedsiębiorstwie, co ich poprzednie staże, zostali uznani za "zatrudnionych na stałe. "Następnie zgrupowaliśmy dane firmy według ich branż, aby określić odsetki zatrzymania w stażach dla każdej branży.

Aby określić dostępność możliwości odbycia praktyk, przyjrzeliśmy się populacji członków, którzy wskazali, że odbyli staż w 2013 r., Jako ułamek całej działalności związanej z zatrudnieniem w 2013 r., W podziale na przemysł.

W analizie uwzględniono wyłącznie członków z profilami w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim, włoskim i niderlandzkim.

Wykres interaktywny według Skye Riley

Autor obrazu: Deval Patrick (7. )

Aby otrzymywać regularne aktualizacje w ten sposób, zapisz się do biuletynu bloga .

Internship Programs Analysis: Industries Where Internships Bring the Most New Hires [INTERACTIVE]

April 11, 2018