Back to Question Center
0

Jak wygląda udana strategia marketingowa oparta na kontach?

1 answers:

Głośne otoczenie marketing oparty na kontach (ABM) jest głośny. i coraz głośniej. W przeprowadzonym w 2015 roku badaniu ankietowym dotyczącym stanu konta SiriusDecisions odkryło, że 92% marketerów B2B rozpoznaje wartość ABM i postrzega ją jako strategię biznesową "must have" - time clock software. SiriusDecisions zgłasza, że ​​klienci ABM osiągają imponujące wyniki, z 20% większą wielkością transakcji i 30% poprawą wyników zdrowotnych klientów.

Biorąc pod uwagę te liczby, ma sens, aby ABM stała się pożądaną strategią marketingową B2B. Ale to samo badanie pokazuje, że marketerzy wciąż rozwijają potrzebne umiejętności. Prawie połowa respondentów stwierdziła, że ​​potrzebuje większego wsparcia dla swojego programu ABM, aby odnieść sukces.

Aby pomóc w uruchomieniu Państwa programu ABM, niedawno wydaliśmy The Crash Course firmy Sophisticated Marketer w zakresie Account Based Marketing . Zawiera praktyczne porady od osób, które osiągnęły świetne wyniki.

Aby przygotować Cię do pełnego toru wyścigowego, zacznijmy od podstaw. Oto trzy cechy najwyższej jakości strategii ABM.

Sprzedaż i marketing są zsynchronizowane

W ABM marketing koncentruje się na rachunkach, które mają największe znaczenie dla zespołu sprzedaży, zamiast rzucać szeroką sieć z działaniami związanymi z generowaniem leadów. Oznacza to większą komunikację między zespołami, niż ma to miejsce w przypadku większości organizacji. Warto pomyśleć o działaniach związanych ze sprzedażą i marketingiem, które są częścią "zespołu ds. Kont". "

Oznacza to, że marketing koncentruje swój budżet na rachunkach, które sprzedaż uznaje za najważniejsze, tworząc treść specjalnie dla tych kluczowych klientów. Sprzedaż i marketing uzgadniają wspólny zasób słów, wspólne cele i wskaźniki używane do oceny sukcesu.

Marketing osiąga poziomy i poziomy w rachunkach docelowych

Tradycyjne podejście do sprzedaży B2B koncentruje się na kilku kluczowych decydentach. Ponieważ proces kupowania B2B staje się bardziej oparty na współpracy, podejście to jest mniej skuteczne. Z naszych badań wynika, że ​​średnio 3-5 departamentów bierze udział w decyzjach o zakupie, w zależności od branży:

What Does a Successful Account Based Marketing Strategy Look Like?

April 11, 2018