Back to Question Center
0

Wszystko, co chcesz wiedzieć o licytowaniu na reklamy LinkedIn

1 answers:

Uwaga wydawcy: Ten post został nadesłany przez LinkedInAd Operations Manager (12. ) Hector Preciado .

Czy kiedykolwiek myślałeś o reklamie na LinkedIn, ale nie wiesz od czego zacząć?

(Powiązane : . Zareklamuj się na LinkedIn w 7 prostych krokach .)

Pakiet produktów marketingowych LinkedIn pozwala Ci dotrzeć do ponad 450 milionów profesjonalistów - site hospedagem gratis. I jako kierownik ds. Operacji reklamowych na LinkedIn, ja i mój zespół ( Amanda Green i Caitlin Morrison są dobrze przygotowani, aby pomóc odpowiedzieć na wasze palące pytania dotyczące LinkedIn Linked Linked i LinkedIn Ads Ads.

Niedawno przeprowadziliśmy demonstrację na żywo naszych rozwiązań reklamowych " Jak rozpocząć reklamę na LinkedIn " i chciałem podzielić się kilkoma najczęściej zadawanymi pytaniami klientów

(. 16) Przeczytaj z ośmiu pytań z naszego niedawnego seminarium internetowego, które były tak dobre, że pomyśleliśmy, że podejmiemy głębsze nurkowanie i podzielimy się długimi odpowiedziami z marketerami, takimi jak Ty, który chce budować świadomość marki, podnosić świadomość i generować kontakty z LinkedIn. 15)

P: Co decyduje o tym, kogo licytujemy, skąd wiemy, czy "wygrywamy" ofertę?

Odp .: Konkurujesz z innymi reklamodawcami, którzy kierują reklamy na tych samych członków, co Ty. Reklama wyświetla wyświetlenie, "wygrywa" stawkę. Nasze narzędzie do zarządzania kampanią zapewnia dane dotyczące wyświetleń, dzięki czemu możesz łatwo zobaczyć swój zasięg za pomocą liczby wyświetleń. Wyświetlenia są dostarczane natychmiast po rozpoczęciu kampanii, więc jeśli nie widzisz. wrażenia, ponieważ możesz nie wygrywać w aukcjach. ry, aby zwiększyć konkurencyjność kampanii, zwiększając stawkę.

P: Co się stanie, jeśli ktoś pokona mnie na aukcji?. Czy to oznacza, że ​​moja reklama nie będzie nigdzie widoczna?.

Odp .: Jeśli reklama nie wygrywa w aukcji, masz dużo więcej szans na wygraną tej reklamy. Za każdym razem, gdy użytkownik, którego celem jest rejestrowanie dzienników na LinkedIn, stanowi nową możliwość konkurowania w aukcji i wyświetlania wyświetleń, ponieważ nasza aukcja wyświetla wyświetlenia w czasie rzeczywistym. Jeśli nie jesteś zadowolony z wielkości wyświetleń, możesz spróbować zwiększyć stawkę.

P: Jestem małą firmą, czy 50 USD / dzień to minimum, które sugerujesz, czy możesz wydać mniej?. Jaka jest minimalna kwota w dolarach aukcyjnych, którą firma może ustawić na otrzymywanie potencjalnych klientów?

A: LinkedIn nigdy nie gwarantuje pozyskiwania potencjalnych klientów, jednak trzeba wydać tyle, aby uzyskać statystycznie istotne dane. Jeśli masz dzienny budżet w wysokości 50 USD i stawkę 15 USD, możesz uzyskać tylko kilka kliknięć dziennie, co może nie wystarczyć do uzyskania potencjalnych klientów, w zależności od współczynnika kliknięcia do konwersji. Strategią, którą należy przemyśleć, jest wcześniejsze obciążenie budżetu na nowe kampanie, aby uzyskać wystarczającą ilość danych do podejmowania świadomych decyzji. Jednym ze sposobów myślenia o tym jest kupowanie badań, które pomogą Ci podejmować świadome decyzje dotyczące twoich kampanii.

P: Czy lepiej jest ustalić dzienny budżet lub tylko ogólny budżet kampanii i pozwolić mu działać tak długo, jak będzie on trwał?. Jeśli nie wykorzystasz budżetu dziennego, czy zostanie on przeniesiony na następny dzień?

Odp .: Zależy od tego, jak chcesz prowadzić kampanię. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, że wydasz cały budżet kampanii w ciągu jednego dnia, jednego tygodnia, jednego miesiąca itd., Ustaw budżet całkowity. Jeśli wolisz, aby Twoja kampania była na bieżąco, ustaw budżet dzienny, aby zapewnić równe wydatki. Budżet dzienny nie przechodzi na następny dzień. Jeśli masz dzienny budżet w wysokości 50 USD i wydajesz 10 USD, następnego dnia nadal będziesz mieć tylko 50 USD do wydania.

P: Jeśli moja reklama będzie działać przez jakiś czas, np. sol. miesiąc, czy mogę automatycznie ustawić budżet na wyższy w pierwszych tygodniach i niższy w późniejszych tygodniach?. Czy muszę edytować ten tydzień w miarę rozwoju kampanii?

Odp .: Musisz zmienić stawkę ręcznie. Cały czas pracujemy nad poprawą naszych możliwości narzędziowych, więc szukaj nowych funkcjonalności dodanych do naszej platformy. Czynniki obejmują całkowity budżet, koszt dotarcia do konkretnych odbiorców, skuteczność kampanii po udostępnieniu, współczynnik zaangażowania w treść oraz to, czy wydajność spełnia Twoje kluczowe wskaźniki wydajności (kluczowe wskaźniki wydajności). Jeśli wydajność spełnia twoje cele, możesz zasadniczo działać bezterminowo. Jeśli nie osiągasz swoich celów, dobrze jest ponownie skalibrować odbiorców, stawki i treści. Niech wydajność poprowadzi Cię.

Podczas tworzenia nowych kampanii można zaplanować natychmiastowe rozpoczęcie kampanii lub ustawić datę rozpoczęcia swoich kampanii. Pamiętaj, że menedżer kampanii działa w GMT i że kampanie zaczną wyświetlać wyświetlenia dopiero po ich zatwierdzeniu.

P: Jeśli ustalisz budżet dzienny na 100 USD i uruchomisz 3 różne odmiany reklamy, czy każde z tych reklam będzie pochodziło z tego budżetu w wysokości 100 USD lub czy należy je oddzielnie ująć w budżecie

?. ) O: Budżety dzienne są ustawiane na poziomie kampanii, ale w tej kampanii jest wiele reklam, wszystkie będą korzystać z tego samego budżetu. Nie możesz oddzielić budżetu na reklamę w ramach jednej kampanii, musisz je uruchomić w oddzielnych kampaniach.

P: Patrząc na średni CPC / CPM, czy jest jakiś dolar, za który powinniśmy strzelać?. Jak określić, jaki jest dobry CPC / CPM?. To samo pytanie dla CTR - czy jest jakiś cel, do którego powinniśmy strzelać i jaki jest dobry CTR?

A: Dla CPC / CPM: średni CPC / CPM dla dowolnej kampanii będzie różnił się w zależności od odbiorcy. Odbiorcy, którzy uwzględniają role poszczególnych kontrybutorów, będą generalnie wykazywać niższy CPC / CPM, a kampanie kierowane do menedżerów wyższego szczebla będą generalnie wykazywać wyższy CPC / CPM. Powinieneś zastanowić się nad swoimi celami i pozwolić, aby skuteczność kampanii informowała o benchmarku, którego chcesz użyć. Po pewnym czasie i przy optymalizacji zauważysz, że liczba zmniejsza się lub wyrównuje się lepiej do twoich celów.

W przypadku CTR: gdy zastanawiacie się nad punktem odniesienia, do którego można strzelać i które przekroczą CTR (współczynnik klikalności), należy zastanowić się nad swoimi celami. Czy prowadzisz kampanię promującą markę i chcesz dotrzeć do jak największej liczby osób lub chcesz wygenerować potencjalną sprzedaż?. Tak czy inaczej dobrym miejscem do rozpoczęcia jest 0,35% CTR w przypadku treści sponsorowanych i 0,025% w przypadku reklam tekstowych. Benchmark może się różnić w zależności od tego, na kogo celujesz, ale ogólnie CTR można zmierzyć.

Chcesz zacząć?. Dowiedz się, jak reklamować się w LinkedIn w siedmiu prostych krokach.

 Everything You Wanted to Know about Bidding on LinkedIn Ads

April 11, 2018