Back to Question Center
0

Szef działu rekrutacji w LinkedIn, dlaczego opowiadanie historii jest potężnym (choć często ignorowanym) narzędziem dla rekruterów

1 answers:
(16. )
(. 5)
.

Pat Wadors , LinkedIn CHRO, pamięta, kiedy została po raz pierwszy zrekrutowana przez Brendan Browne , szef rekrutacji LinkedIn. To, co pamięta najbardziej, to nie liczby wzrostu, które cytował, ani rekompensata, którą oferował - tak się czuła:

"Przedstawiliście historię LinkedIn [i] historię HR .. Historia. było trochę historii, trochę tego, gdzie jesteśmy, a potem wiele o możliwościach. I pamiętam, jak się czułem. Nie pamiętam wszystkich faktów i liczb Po prostu pamiętam, jak się czułem, jak "Widzę siebie, jak rozwiązuję te problemy. "

To dlatego, że Brendan rozumiał i wykorzystywał moc opowiadania historii. Historie mogą być różnicą między emocjonalnie zainwestowanym kandydatem a kandydatem, który postrzega cię jako kolejny wywiad. Nieoceniona umiejętność dla rekruterów, opowiadanie historii może przyciągać uwagę, budzić emocje, tworzyć wspomnienia i wpływać na decyzje.

"Istnieje wielka szansa na wyróżnienie się jako rekrutera poprzez opowiadanie historii" - mówi Brendan, czy to poprzez InMail, rozmowę telefoniczną, czy rozmowę osobistą.

Niestety, jest to umiejętność, którą większość rekruterów całkowicie ignoruje. "Brak opowiadania jest, szczerze mówiąc, cholernie okropny", mówi Pat w tym tygodniu Talent on Tap . Oto dlaczego opowiadanie historii jest absolutnie niezbędne dla rekruterów.

Historie przyciągają uwagę, wzbudzają emocje, tworzą wspomnienia i wpływają na decyzje podejmowane przez kandydatów

Przede wszystkim, historie pozwalają kandydatom słuchać. "Fakty i liczby .. choć na pewnym poziomie może to być interesujące, nie przyciągnie to nikogo," mówi Brendan. Możesz mieć najbardziej imponującą ofertę na świecie, ale nie zrobi to różnicy, jeśli kandydat naprawdę nie będzie słuchał .

Po tym, jak przyciągnęli naszą uwagę, historie mają sposób wywoływania naszych emocji poprzez przyciąganie nas i wyobrażanie nas samych w tej nowej, nowatorskiej sytuacji. Opowiadanie historii, mówi Pat, "uwalnia chemikalia i nie możemy pomóc, ale stajemy się bardziej empatyczni i współczucia dla osoby opowiadającej historię, i faktycznie dostajesz się do historii. "

Te emocje pozostają - będą tym, o czym kandydaci pamiętają bardziej niż cokolwiek innego. Jak powiedziała Maya Angelou: "Ludzie zapomną o tym, co mówisz, ludzie zapomną o tym, co zrobiłeś, ale ludzie nigdy nie zapomną tego, jak je sprawiłeś. "

Tworzenie wspomnień jest niezwykle ważne dla rekruterów. Kiedy kandydaci wracają do domu, rozmawiają z przyjaciółmi i rodziną o możliwościach, a ostatecznie podejmują decyzję "tak" lub "nie", chcąc, aby pamiętali, jak się czuli. "Zajmuję się rekrutacją i zatrudnianiem" - mówi Brendan - "ale naprawdę zajmuję się tworzeniem wspomnień. "

Opowiadaj zarówno wielkie historie, jak i małe anegdoty - ale pamiętaj, aby dostosować opowieść do motywacji kandydata

Opowiadania, które opowiadacie, mogą pochodzić z misji dużego obrazu. i wizja firmy - dlaczego istnieje - w małych osobistych anegdotach ilustrujących kulturę pracy, wyzwania i możliwości, jakie oferuje pozycja.

Na przykład, rekruterzy LinkedIn są nauczeni opowiadania historii firmy przez następujące ramy:

  • Dzielenie się misją, wizją i celem LinkedIn
  • Wyjaśnianie, w jaki sposób. firma spełnia ten cel
  • Mówiąc o możliwościach, które nas czekają
  • Przedstawienie wyjątkowej kultury i wartości firmy za pomocą osobistych historii i przykładów

Chociaż służy to jako. ogólne ramy, to nigdy nie jest ta sama historia dwa razy: improwizacja i osobiste anegdoty są kluczowe, gdy dopasowujesz historię do każdego indywidualnego kandydata. Oznacza to, że pytania na wczesnym etapie są zadawane, abyś zrozumiał, co kandydat naprawdę chce wydostać się z pracy, dlaczego jest zainteresowany i jak się tam spełnią.

Nie musisz sam opowiadać historii - możesz przynieść innych, by pomalować pełny obraz

Załóżmy, że rekrutujesz programistę, który jest. motywowane przez rozwiązywanie najtrudniejszych problemów obliczeniowych. Wiesz, co je napędza, ale ponieważ nie jesteś inżynierem, nie możesz mówić autorytatywnie o historii tego, nad czym pracuje obecnie zespół inżynierów.

To całkiem w porządku, mówi Brendan. "Jeśli nie masz żadnej możliwej do opowiedzenia historii, nie musisz jej również opowiadać" - mówi - "możesz mieć kilka rzeczy, które mogą to wyjaśnić, ale powiedz innym. "Możesz zaprosić szefa zespołu inżynierów, aby porozmawiał o najtrudniejszych problemach, nad którymi pracują, oraz o tym, w jaki sposób kandydat mógłby wnieść swój wkład.

Zamiast przypisywać sobie całą wagę do bycia mistrzem, możesz w razie potrzeby przyjąć rolę kuratora lub dyrektora. "Pośredniczysz doświadczeniem" - mówi Brendan - nie musisz być tym, który naprawdę opowiada każdą historię, ale jesteś osobą, która je włącza i organizuje.

Lepsze opowiadanie historii przy rekrutacji może prowadzić do rzeczywistych, wymiernych rezultatów

Opowiadanie historii może brzmieć puszysto, ale przekłada się na konkretne wyniki. Pat dołączył do LinkedIn częściowo dzięki brendingowi Brendana.

Kanadyjska starsza firma opieki domowej Nurses Next Door zauważyła, że ​​ich czas do wypożyczenia spadł z zakresu od sześciu do ośmiu miesięcy do zaledwie dwóch lub trzech miesięcy po tym, jak skupili się na lepszym opowiadaniu historii (. 4) za pośrednictwem filmów. Nie odnotowano też wzrostu liczby kandydatów: zamiast tego jakość kandydatów wzrosła jako kandydaci związani z historią firmy.

Ludzie opowiadali historie od tysięcy lat, a to dlatego, że działa. Wykorzystując moc narracji, rekruterzy mogą tworzyć silniejsze wspomnienia i wzbudzać emocje, które trwają dłużej. Kiedy wywołujesz uczucie podniecenia i oczekiwania u kandydatów, gdy myślą o dołączeniu do twojego zespołu, znacznie ułatwiłeś pracę rekruterowi.

Talent on Tap to cotygodniowy serial, w którym Pat Wadors i Brendan Browne łamią niektóre z najgorętszych tematów, największych wyzwań i najbardziej kuszących możliwości w świecie talentów. Talent on Tap da Ci również możliwość wysłuchania informacji od innych liderów organizacyjnych, ekspertów tematycznych i liderów myśli w kosmosie. Bądź na bieżąco każdego tygodnia.

* Obraz z Biały dom

Aby otrzymywać posty na blogu, takie jak to prosto w swojej skrzynce odbiorczej, zapisz się do biuletynu bloga.

LinkedIn’s Head of Recruiting Shares Why Storytelling is a Powerful (Yet Often Ignored) Skill for Recruiters

April 11, 2018