Back to Question Center
0

3 sposoby Dane kształtuje strategię talentów w Tesli, Chevron i LinkedIn

1 answers:
(16. )

Kierownik pozyskiwania talentów na LinkedIn. , Brendan Browne , szybko przyznaje, że wykorzystanie danych i analizy talentów całkowicie zmieniło sposób, w jaki jego dział jest postrzegany przez firmę. Dzięki analizie talentów zespół Brendana przeszedł od niedoświadczonych łowców fioletowych wiewiórek do zaufanych i niezastąpionych doradców - cctv suppliers london.

Jeśli nie masz pewności, jakie są analizy talentów lub w jaki sposób może to przynieść korzyści działowi rekrutacji lub działowi HR, poniżej znajduje się kilka przykładów tego, co firmy takie jak LinkedIn, Chevron i Tesla zrobiły z danymi, aby podejmować mądrzejsze decyzje. I nie, nie musisz być dużą firmą, aby korzystać z danych na swoją korzyść - według specjalistów od talentu, możesz być niebezpieczny dzięki arkuszowi kalkulacyjnemu Excel i inteligentnemu pomysłowi.

Jako bonus do trzech wspaniałych przykładów poniżej Gaker z zespołu analitycznego ds. Talentu w LinkedIn i RJ Milnor , szef działu analizy talentów w firmie Chevron również odwiedził naszą firmę . ) Talent on Tap zestaw, w którym dodali więcej kontekstu wokół znaczenia analizy talentów:

Czym zatem są analizy talentów?

W słowach Willa, talencie. Analytics stara się być "najlepszym przyjacielem HR-a". "Mówiąc bardziej poważnie, RJ definiuje to jako" wspieranie i informowanie strategii biznesowej poprzez dane osobowe. "Choć może się to wydawać drażniące lub abstrakcyjne z daleka, analiza talentów nie dotyczy arcane algorytmów - chodzi o wspieranie konkretnych strategii i rozwiązywanie prawdziwych problemów, z którymi masz do czynienia.

Widzenie jest wiarą, więc zagłębimy się w trzy przykłady analizy talentów w realnym świecie.

1. LinkedIn wykorzystuje analitykę talentów w celu zwiększenia retencji pracowników

Jako firma technologiczna z bazą prawie pół miliarda specjalistów, LinkedIn polega na inżynierach oprogramowania, którzy budują niesamowite doświadczenia online. Jednak w pierwszym kwartale 2016 r. Zespół analityczny ds. Talentów zdał sobie sprawę, że traci inżynierów szybciej niż oczekiwano. Jako pierwsza linia obrony przed wszelkimi niepokojącymi trendami, analitycy talentów wskoczyli w tryb faktów: co było powodem wyczerpania wśród inżynierów?

Gdyby zapytać menedżerów, oni zgadywaliby odszkodowanie - ale dane wskazywały na. z innego powodu. Od września 2015 r. Zespół analityków ds. Talentów LinkedIn zauważył, że około jedna czwarta pracowników nie przeprowadziła znaczącej rozmowy z menedżerem na temat rozwoju kariery zawodowej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Pomijając liczby, analizy talentów ujawniły również, że inżynierowie, którzy odeszli ocenili "skuteczność menedżera" znacznie niższą niż ich odpowiednicy, którzy zostali. Krótko mówiąc: inżynierowie odchodzili po części dlatego, że nie czuli, że menedżerowie udzielili wystarczającego wsparcia lub pomogli w rozwoju kariery zawodowej.

Przydatne spostrzeżenia w zasięgu ręki, zespół analityczny ds. Talentów współpracował z działem HR w celu opracowania taktycznego, ukierunkowanego rozwiązania. Odkrycia zapoczątkowały nowy projekt, który zachęca menedżerów do prowadzenia większej ilości rozmów z każdym bezpośrednim sprawozdaniem.

Wyniki?. Współczynnik zużywania się inżynierów zapisanych w nowym programie HR został niemal zredukowany o połowę w porównaniu do grupy kontrolnej - a uczestnicy również zgłosili znacznie wyższą efektywność menedżera. Dzięki pomocy HR zespół analityczny był w stanie szybko przetłumaczyć dane oparte na danych na działanie.

2. Chevron prognozuje podaż i popyt na talenty z imponującą dokładnością

Kiedy zespół ds. Analizy talentów w Chevron został utworzony w 2014 r., Jednym z pierwszych działań, które podjęto, było stworzenie misji - przewodniej zasady, że nadal. używa dzisiaj. Misją zespołu jest "wspieranie strategii biznesowych Chevron dzięki lepszym, szybszym decyzjom pracowników, opartym na danych. "Co ważne, misja ta jasno pokazuje, że dane służą do informowania o decyzjach - nigdy nie są danymi dla danych. "Nie tak dawno temu przyglądaliśmy się, jakie są kluczowe wskaźniki, które musimy śledzić, a następnie je wydalamy" - mówi. Dane są ważne, ale analiza przenosi sprawy na wyższy poziom, łącząc te liczby z rzeczywistymi strategiami i problemami: "Dzięki analizie przekształcamy dane, aby zapewnić wgląd w informacje, które są podstawą decyzji," mówi RJ, "w tym decyzje, które mogą obejmować wiele. pytania i wymagają różnych scenariuszy lub wrażliwości. "

Decyzje, na przykład, jak wybór, ilu pracowników jest wymaganych z odpowiednimi umiejętnościami, we właściwym miejscu i we właściwym czasie, aby osiągnąć cele biznesowe. Aby poinformować o tych krytycznych decyzjach, zespół RJ ściśle współpracował z HR, strategicznym planowaniem siły roboczej i innymi jednostkami biznesowymi, aby stworzyć niesamowite rozwiązanie. Wspólnie stworzyli system, który prognozuje podaż i popyt na Chevron w ciągu najbliższych 10 lat.

Wykorzystując modele specyficzne dla poszczególnych krajów, scenariusze probabilistyczne oparte na biznesplanach oraz relacje między kierowcami biznesowymi a potrzebami kadrowymi, system Chevron może przewidywać przyszłe podaż i popyt na talenty w różnych lokalizacjach. Podczas weryfikacji historycznych danych historycznych modele zużycia wykazują ponad 85% dokładności. Cały system jest oszałamiającym osiągnięciem w międzywydziałowej pracy zespołowej kierowanej przez zespół analityczny talentów.

3. Tesla uzyskuje sprzeczne z intuicją spostrzeżenia na temat programów skierowań dla pracowników

Tesla Motors Elona Muska jest znana z myślenia o wielkich, płonących szlakach i wprowadzania technologii w nowe granice. Dlaczego miałbyś oczekiwać czegoś mniej od firmy, jeśli chodzi o analizy talentów?. Zgodnie ze swoją formą zespół zrealizował program rekomendacji dla pracowników " - bogaty zbiór danych, który można wykorzystać do istotnych trendów - napisała Boryana Dineva, następnie szef działu systemów HR, operacji i analizy danych Tesli.

Badanie potwierdziło pewne zdroworozsądkowe założenia (np. Polecani pracownicy mają tendencję do dłuższego pozostawania), a także ujawnia więcej sprzecznych z intuicją prawd (np. Że polecający pracownicy również zostają dłużej - a pracownicy, których poleceni zostają zatrudnieni, pozostają dłużej).

Wiele zespołów talentów słyszało, że "gracze" odnoszą się do innych "graczy", a "zawodnicy B" odnoszą się do "zawodników B", ale analiza Tesli wykazała, że ​​jest to nieco bardziej skomplikowane. Tak, A odnoszą się do A, ale B odnoszą się do C, a C do A, B i C. Rozumiemy, że A's są pewni siebie i wewnętrznie zmotywowani na tyle, by polecać najlepszych kolegów, podczas gdy B szukają mniejszych odpowiedników, więc nie są prześcigani, a C .. Cóż, Boryana nie jest do końca pewny, dlaczego C bezkrytycznie odnoszą się do A, B. i C, ale nieoczekiwany wgląd jest nadal bardzo użyteczny. Mając oko na te sprzeczne z intuicją trendy, Tesla jest w stanie zoptymalizować swój program rekomendacji i lepiej oceniać przychodzące referencje.

Ostateczne przemyślenia

Chociaż analizy mogą wydawać się początkowo zniechęcające, tak naprawdę nie musi tak być. Tak, te firmy są duże i działają w nim od kilku lat, ale każda firma może zacząć od małych i pracować nad śledzeniem przepływów talentów i wykorzystywaniem danych do wyznaczania celów, śledzenia postępów, odkrywania praktycznych spostrzeżeń i prowadzenia bardziej świadomych strategii rekrutacyjnych.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zacznij od określania swojego roku pracy na przestrzeni roku, liczby różnorodności (płeć, wiek, pochodzenie etniczne) i współczynników ścieranie, aby zrozumieć ogólny kształt firmy. Gdzie są luki?. Gdy już znajdziesz mapę, możesz usiąść z HR i zacząć wprowadzać zmiany, które poprowadzą Twoją firmę do przodu.

Talent on Tap to cotygodniowy serial, w którym Pat Wadors i Brendan Browne łamią niektóre z najgorętszych tematów, największych wyzwań i najbardziej kuszących możliwości w świecie talentów. Bądź na bieżąco każdego tygodnia.

* Obraz z Tesla

Aby otrzymywać posty na blogu, takie jak ten prosto w swojej skrzynce odbiorczej, zapisz się do biuletynu bloga . ).

3 Ways Data Shapes the Talent Strategy at Tesla, Chevron, and LinkedIn

April 11, 2018