Back to Question Center
0

4 Wysoce skuteczne sposoby na wyeliminowanie błędu związanego z zatrudnianiem

1 answers:

Bias przenika wszystko, co robimy. Polityka w wiadomościach jest najlepszym przykładem uprzedzeń w najgorszym. Chociaż jest to tylko jeden obszar, w którym uprzedzenia dominują w naszym procesie decyzyjnym, większy problem z uprzedzeniami polega na tym, że ignorujemy informacje, które są sprzeczne z naszym z góry przyjętym pojęciem poprawności - teleprompter mac free. Jeśli chodzi o mnie, zatrudnianie ludzi jest ważniejsze niż polityka, ale na każdym kroku ma tendencję do niekontrolowanego uprzedzenia.

Na przykład właśnie w zeszłym tygodniu trenowałem grupę rekrutujących menedżerów w ramach przeprowadzanej przez nas starszej kontroli wykonawczej. W ciągu kilku sekund od spojrzenia na jeden z CV kandydata, jeden z członków zespołu rekrutacyjnego natychmiast odrzucił tę osobę z powodu zbyt dużej rotacji. Nie wiedział, że kandydat już spotkał się z CEO, a obrót był minimalny, ponieważ wszystkie role należały do ​​tej samej grupy private equity. Nawet wiedząc o tym, osoba była nieprzekonana. Jest to negatywna siła uprzedzeń: ludzie rzadko zmieniają zdanie, gdy raz wymyślili, pomimo przytłaczających dowodów przeciwnych.

Wyeliminuj szczyt lochu zatrudniającego stronniczość, zmieniając sposób pisania opisu stanowiska

Zastanów się, ilu silnych kandydatów zostanie wykluczonych, zanim zostanie ustalone, czy są w stanie. i zmotywowani do wykonania wymaganej pracy. Przy zatrudnianiu powinno to być dominujące kryterium wyboru, jednak rzadko zdarza się tak, o ile dana osoba nie jest kimś poleconym lub osobiście znanym menedżerowi ds. Zatrudnienia. Częściej kandydaci są wykluczani na podstawie subiektywnych kryteriów, które są obiektywne.

Na przykład, kto zatwierdził listę umiejętności i kompetencji ogólnych opisanych w ogłoszeniach o pracy jako doskonałe predyktory wyników?. Można udowodnić, że jest to wadliwe, gdy 100% osób, które otrzymują awans w firmie na tę samą pracę, ma inną mieszankę umiejętności i kompetencji niż te wymienione w ogłoszeniu o pracy.

Bardziej obiektywnym podejściem do zatrudniania byłoby określenie pracy jako serii celów dotyczących wyników zamiast listy umiejętności i kompetencji. Na przykład, jeśli wynajmujesz projektanta widżetów, lepiej powiedzieć, że osoba musi zaktualizować wydajność widżetu o 20% w ciągu sześciu miesięcy, zamiast twierdzić, że musi mieć stopień w projektowaniu widżetów, być zorientowany na wyniki i mieć 10 lat. doświadczenia w branży. Możesz wykazać się kompetencją, prosząc osobę o opisanie swojego najlepszego osiągnięcia w projektowaniu widżetów.

Będziesz także w stanie przyciągnąć silniejszych ludzi na szczycie ścieżki i wyeliminować słabszych, prosząc zainteresowanych kandydatów o przesłanie zapisu ich wysiłku związanego z projektowaniem najlepszych widgetów zamiast składania CV lub. aplikuj bezpośrednio. (Sprawdziłem ten proces w # 1 amerykańskim prokuratorze jako część badań na Niezbędny przewodnik dla zatrudniania i zatrudniania .)

. system przesłuchiwania Sherlocka Holmesa w celu wyeliminowania błędu w środkowym bunelu

Metoda wywiadu dedukcyjnego Sherlocka Holmesa polega na poszukiwaniu dowodów na to, że dana osoba jest najlepiej wykonawcą w oparciu o uznanie, że on / ona. otrzymał za swoją pracę. Proces ten opiera się na założeniu, że większość menedżerów przypisuje najsilniejszych ludzi do najtrudniejszych zadań, rozdziela zlecenia, do najważniejszych zespołów projektowych lub do obsługi najważniejszych lub trudnych klientów.

Zapytaj więc ludzi, dlaczego zostali przypisani do określonych zadań, jeśli byli powyżej lub poniżej ich poziomu umiejętności i co się stało po zakończeniu pracy. Następnie, jeśli jest to pozytywne, użyj tego dowodu, aby udowodnić stronnikowi, że Twój kandydat jest najlepszym wykonawcą.

Przeprowadzić więcej wywiadów panelowych

Przez lata dowiedziałem się, że dobrze zorganizowany panel eliminuje uprzedzenia ze względu na podejście oparte na "tylko faktach". Jednak źle zorganizowany panel, w którym wszyscy przerywają sobie nawzajem, zadając własne pytania, jest gorszy niż strata czasu. Podczas kolejnego szczegółowego procesu zadawania pytań pozostali członkowie panelu (inaczej szukacze faktów) mogą jedynie zadawać pytania wyjaśniające. Gdy lider uzna, że ​​wszyscy w pełni rozumie osiągnięcia kandydata, może zapytać o inne ważne osiągnięcie.

Zaletą wywiadu panelowego jest to, że pozwala on każdemu usłyszeć te same dowody. Najlepiej, jeśli informacje te zostaną zebrane podczas oficjalnej sesji po rozmowie kwalifikacyjnej. (Ta jakość karty wyników dla osób najmujących jest świetnym sposobem na zorganizowanie tego procesu.)

Pomiar błędu na końcu procesu

. osoba ta jest uznawana za osobę wykwalifikowaną do wykonywania swojej pracy, dobrze jest zastanowić się, w jaki sposób pierwsze wrażenie danej osoby wpłynie na wydajność pracy oraz czy umiejętności i doświadczenie są odpowiednie. Ale po dokonaniu oceny na końcu procesu najlepsi ludzie nie zostaną wykluczeni na początku procesu. Po wykonaniu tego 2-3 razy odkryjesz, że nastawienie jest podstępne i musi zostać wyeliminowane na każdym etapie procesu od pierwszego kontaktu do końcowego zamknięcia.

* Imange od Śmierć do fotografii seryjnej

Aby otrzymywać posty na blogu, takie jak to prosto w swojej skrzynce odbiorczej, zapisz się do biuletynu bloga (. 4).

4 Highly Effective Ways to Eliminate Hiring Bias

April 6, 2018