Back to Question Center
0

Jak natknąłem się na największy wywiad na świecie

1 answers:

Wyobraź sobie rozmowę kwalifikacyjną, która pozwala uzyskać:

  (13. ) Dokładnie prognozuje wydajność pracy, motywację, dopasowanie kulturowe i potencjał.
 1. Minimalizuje każdy typ uprzedzeń przeprowadzających wywiad , takich jak rasa, płeć, wygląd i wiek - telehealth care.
 2. Może być wykorzystany na ruchy wewnętrzne, polecenia i nowe zatrudnienie dla każdego rodzaju pracy od początku do przewodniczącego.
 3. Dokładnie ocenia różnorodnych i nietradycyjnych kandydatów oraz każdego, kto ma różne umiejętności i doświadczenie niż wymienione w opisie stanowiska.
 4. Jest łatwy do nauczenia się i korzystania z minimalnym szkoleniem .

Cóż, znalazłem to, czy raczej powiem, natknąłem się na to, patrząc.

Jak odkryłem najlepszy proces udzielania wywiadów

Jakiś czas temu zostałem poproszony przez dyrektora generalnego o wywiad z osobą, którą rozważał jako konsultant dla czterech osób. - miesięczny projekt reengineeringu procesu. Ta osoba bardzo się do niej odniosła, ale natychmiast zniechęciło mnie jego wygląd, wiek i akcent. Niezależnie od tego, ponieważ nie mieliśmy być najlepszymi przyjaciółmi ani nawet współpracować, nic z tego nie miało znaczenia.

Aby zacząć, poprosiłem tę osobę, aby przedstawiła mi krótki przegląd swojego doświadczenia i tego, jak został "ekspertem" w obszarze projektu, z którym był traktowany. Minęło 20 minut, aby przejść przez historię jego pracy i zrozumieć niektóre z jego głównych osiągnięć i dlaczego został przydzielony do nich. Szybko okazało się, że był szybkim uczniem, ciężko pracującym i miał odpowiednie przygotowanie do realizacji projektów porównywalnych pod względem zakresu, skali i złożoności z potrzebami dyrektora generalnego.

Aby w pełni zrozumieć proces, w którym zarządzał projektami, poprosiłem go, aby dał mi przykład największego projektu doskonalenia procesów, nad którym pracował. Po jego przeglądzie zadałem następujące pytania wyjaśniające:

 1. W jaki sposób został Pan przydzielony do projektu?
 2. Jakie były największe wyzwania i jakie były rezultaty i mierniki sukcesu? (. 14)
 3. W jaki sposób wymyśliłeś problem i opracował plan?. Kto był w to zaangażowany?
 4. Opisz rzeczywisty plan projektu i główne cele. Czy plan został zrealizowany i jak sobie z nim poradziłeś?
 5. Opisz wszystkie osoby w zespole, rolę, jaką odegrał i jak wybrałeś, wytrenowałeś i opracowałeś.
 6. Jaka była największa decyzja, którą podjąłeś i jak to zrobiłeś?. Czy była to właściwa decyzja?
 7. Jaki był największy problem, z którym się spotkałeś i jak go rozwiązałeś?
 8. Jakie uznanie otrzymałeś za ukończenie tego projektu?
.

Pełne zrozumienie projektu i jego roli zajęło około 20 minut, ale zanim skończyliśmy, było jasne, że jest niezwykle kompetentny. Jednak wciąż nie byłem pewien jego umiejętności rozwiązywania problemów, dlatego właśnie opisałem ogólny projekt mojego klienta i zapytałem go, jak opracuje najlepsze rozwiązanie i wdroży je.

W tej części bardziej interesowało mnie podejście, które zastosowałby przy opracowywaniu rozwiązania, a nie samo rozwiązanie. Omówiliśmy to w ciągu następnych 20 minut w dyskusji "podaruj i weź", w tym niektóre złożone pytania "co jeśli". Wyraźnie rozumiał problemy, w tym wiedząc, czego nie wiedział i jak je zamknął.

To była wielka niespodzianka. Pod koniec godzinnego wywiadu byłem oszołomiony, że ledwo zauważyłem jego akcent, jego wygląd był znacznie lepszy, niż początkowo sądziłem, i zdałem sobie sprawę, że jego wiek nie ma nic wspólnego z jego zdolnością.

Minęło już 35 lat i nadal stosuję to podstawowe podejście. Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, jeśli chcesz spróbować samemu i być równie oszołomiony.

Wskazówki dotyczące prowadzenia tego rodzaju wywiadu

 1. Zaczekaj do końca wywiadu, aby ustalić, czy podoba Ci się osoba, która wystarczy, aby zostać pracownikiem na pełny etat. i jeśli on / ona pasuje do twojej kultury.
 2. Przed rozpoczęciem rozmowy z kandydatami należy zdefiniować projekty, które mają być obsługiwane .
 3. W sposobie "dawania i odbierania" należy zapytać osobę, w jaki sposób poradziłby sobie z realistycznym i ważnym problemem związanym z pracą.
 4. Niech inni ankieterzy zadają podobne pytania, ale niech zwrócą uwagę na różne projekty i problemy.
 5. Formalnie podziel się tym, co każdy ankieter odkrył, aby ocenić i porównać kandydatów. ( Ta karta wyników talentu jest świetnym sposobem prowadzenia rozmowy i dokonywania oceny).

To dziwne, że przeprowadzamy wywiady z ludźmi, których znamy inaczej niż ludzie, których nie znamy. wiedzieć. Znajomi koncentrują się na przeszłych osiągnięciach i potencjale danej osoby, ale w przypadku obcych koncentrujemy się bardziej na umiejętnościach, osobowości i prezentacji. Korzystając z tego podejścia do wywiadu opartego na osiągnięciach, które odkryłem lata temu, odkryjesz, że możesz dokładniej przeprowadzać wywiady z nieznajomymi i znajomymi dokładnie w ten sam sposób.

* Zdjęcie: clement127

Aby otrzymywać posty na blogu, takie jak to prosto w swojej skrzynce odbiorczej, zapisz się do biuletynu bloga .

How I Stumbled Upon the World’s Greatest Interview

April 6, 2018