Back to Question Center
0

Archiwum na grudzień 2017 r

1 answers:

Zachęć swoich pracowników do zostania gwiazdami rocka

W ciągu ostatnich 20 lat pracowałem dla (i znanych osób, dla których pracowałem) szefów, którzy nie. chcą, aby ich pracownicy stali się czołowymi nazwiskami w swojej branży. Bez względu na to, czy czuli się zagrożeni, że odciągnęli ich uwagę od "prawdziwej" pracy, czy też uważali, że jest to strata czasu i zasobów, menedżerowie ci nie lubili pracowników, którzy mieli rozpoznanie nazwy

. Archives forDecember 2017
Jeden przyjaciel â ????. nazwijmy go Burt O'Higgins â ???? - prompter monitor. zaczął pracować dla firmy programistycznej po latach spędzonych nad rozwojem własnej marki, stając się jednym z najlepszych liderów w branży. Firma uznała to za prawdziwy zamach, żeby zatrudnić mojego przyjaciela. "Ale", powiedzieli, "nie możesz mówić na żadnych konferencjach jak Ty. Nie możesz być "Burt O'Higgins z Big Software", musisz być "Jestem z Big Software, mam na imię Burt. "

Nie mogli podać żadnego logicznego powodu, dlaczego im się to nie podobało, ale przesłanie było jasne: jesteś bardziej popularny niż my, a nam się to nie podoba.

Więc Burt odszedł, założył własną firmę i pracował dla Big Software jako niezależny wykonawca, pobierając więcej niż jego dawna pensja i pracując mniej godzin. I on przemawiał na tylu konferencjach, ile chciał, co zwiększyło jego popularność i zwiększyło liczbę jego klientów.

Duże oprogramowanie mogło zyskać więcej, gdyby tylko pozwolił Burtowi zostać Burkiem, zrobić coś pod własnym nazwiskiem i nadal przyciągać dużą uwagę do swojego pracodawcy.

Nie ma nic złego w tym, aby Twoi pracownicy byli gwiazdami przemysłu rockowego, stając się jednym z popularnych liderów myśli, których inni szukają nowych sposobów myślenia. W rzeczywistości jest kilka korzyści, które Twoja firma zobaczy, pomagając Twoim pracownikom zostać liderami.

1) Sprawia, że ​​są skutecznymi komunikatorami

Każdy opis stanowiska pracy wymaga "skutecznej umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej. "Mówienie w 4 â ????. 6 konferencji rocznie będzie budować efektywne umiejętności komunikacji ustnej. Pisanie artykułów do pism branżowych i blogów rozwinie skuteczne umiejętności komunikacji pisemnej.

A jeśli twój lud nie posiada tych umiejętności, wyślij je do Toastmasters. Zapłać za książki i szkolenia. Wysyłaj ich na seminaria, na których mogą doskonalić te umiejętności. Zapłać za członkostwo w stowarzyszeniach zawodowych. I daj im ujście, by wyrazić całą tę nowo odkrytą wiedzę.

Uwolnij ich od przemysłu i pokrewnych konferencji. Zachęć ich do pisania artykułów do czasopism branżowych lub bloga firmowego. Poproś ich, aby przemawiali na konferencjach. Upewnij się, że ludzie widzą twoje gwiazdy rocka w różnych wydarzeniach branżowych, więc wiedzą, że twoja firma poważnie myśli o przywództwie myślowym w tej dziedzinie.

Ale najlepiej, pomyślcie o tym, o ile lepsze będą wasze gwiazdy rocka w komunikowaniu się z waszą firmą. Będą nie tylko lepsi w komunikowaniu się wewnętrznie, ale także będą tworzyć świetny marketing i budować świadomość marki dla Twojej firmy.

2) Twoja firma wygląda jak świetna firma na ich zatrudnienie

Jedna rzecz Firma GE była znana w latach, gdy Jack Welch był odpowiedzialny za wykreowanie świetnych dyrektorów generalnych dla innych korporacji . Częściowo dlatego, że Jack nie zamierzał zostawić wojskowego zamachu stanu, ale także dlatego, że kiedy kierownictwo GE osiągnęło poziom wiceprezydenta, byli oni tak dobrzy w swojej pracy, że inne korporacje chciały, aby prowadzili własne firmy.

To samo stało się z Oakland A na początku 2000 roku. (Czytaj Moneyball autorstwa Michaela Lewisa To nie tylko książka o bejsbolu, to elementarz na niekonwencjonalnym, ale skutecznym zarządzaniu korporacyjnym.) A's zgarnęli baseballistów, którzy nie pasowali do tradycyjnego trybu baseballowego, pomogli. rozwijają swoje najlepsze umiejętności i zamieniają je w rodzaj ballplayerów, których inne zespoły bardzo chciały. A Oakland A stał się gwiazdorską drużyną baseballową, ponieważ zbudował zespół wokół mocnych stron swoich graczy.

3) To darmowy marketing

Mój przyjaciel Burt będzie co roku jeździł na 6-ciu konferencjach i dzieli się swoją wiedzą. Używał swoich klientów jako studiów przypadku, ale nigdy nie robił sprzedaży. Zamiast tego po prostu podzielił się historiami i pomysłami z porywczą publicznością przez godzinę?. publiczność wypełniona ludźmi, którzy zatrudniają ekspertów takich jak on.

Wyobraź sobie teraz, że Twoi handlowcy i marketingowcy przemawiają na konferencjach, demonstrując swoją wiedzę i umiejętności dotyczące problemów, które rozwiązuje Twoja firma. Wyobraź sobie firmę filtrującą wodę, która kształci menedżerów i piwowarów w kawiarniach na temat czystej wody podczas krajowej konferencji na temat kawy lub browaru rzemieślniczego. Możesz uświadamiać ludzi o znaczeniu czystej wody, nie mówiąc już o twoim produkcie, ale kiedy ludzie czytają tę nazwę w bio, mogą umieścić dwa i dwa razem.

Kiedy mówię na konferencjach, mówię o tym, jak poprawić pisanie lub przyszłość content marketingu lub jak używać nowych technik pisania w pisaniu biznesowym. Nigdy nie robię skoku sprzedaży, ale moja wiedza wyraźnie mówi sama za siebie. I dostałem klientów po prostu przemawiając na konferencjach branżowych.

Co się stanie, jeśli dyrektor marketingu przemówi na konferencji branżowej, dyrektora ds. Zasobów ludzkich, dyrektora operacyjnego, a nawet dyrektora generalnego?. Możesz mieć duży wpływ na setki osób, nie wspominając o swoim produkcie lub firmie, dzieląc się swoją wiedzą. A teraz, gdybyś mógł uwolnić 10 gwiazd rocka na różnych konferencjach branż, którym służysz.

4) Tworzysz gwiazdy rocka dla swojej firmy

"Ale ludzie poprawią swoje umiejętności i będą chcieli opuścić naszą firmę", jest częstym refrenem wśród menedżerów.

Poważnie?. Nie chcesz, aby ludzie poprawiali swoje umiejętności?. Cieszyłbyś się, że przeciętni ludzie ze średnimi umiejętnościami przebywają w twojej firmie przez dziesięć czy piętnaście lat?. To najbardziej przygnębiająca rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałem.

Spójrzmy dwa fakty. Po pierwsze, ludzie opuszczą twoją firmę. Nikt nie przebywa już w firmie zbyt długo. Tak właśnie działa obecnie zatrudnienie. Więc trenuj ich, pomagaj im się rozwijać i życz im dobrze, gdy wychodzą, wiedząc, że nauczyłeś ich wystarczająco dużo, że ktoś inny ich chce. I dostaniesz najlepsze z nich, gdy tam będą.

Po drugie, osoby, które odejdą, staną się decydentami i osobami wpływowymi w innych przedsiębiorstwach. Co się stanie, jeśli menedżer ds. Marketingu odejdzie z roli wiceprezesa ds. Marketingu u jednego z klientów?. Jak sądzisz, co powie jej nowym kolegom, jeśli opuści złe uczucia?. I na odwrót, co powie jej nowym współpracownikom, jeśli odejdzie z pełnym poparciem i wdzięcznością?

(Dlatego też nie jest to zły pomysł, aby zatrudnić ludzi w latach 50. i 60. Zamiast odrzucać ich, ponieważ. "Będą tu tylko kilka lat", przyznają, że nikt nie mówi już na tym samym stanowisku od 30 lat. Zatrudnij starszych pracowników i zdobądź najlepszych, najbardziej doświadczonych ludzi, jakich kiedykolwiek znajdziesz. to dla innego artykułu.)

Tworzenie gwiazd rocka dla twojej firmy ma wiele zalet i bardzo niewiele wad. Stworzysz największy talent dla swojej firmy, co oznacza, że ​​wykonają dla ciebie najlepszą pracę. Będą promowali się (a więc i twoja firma) poprzez mówienie i pisanie. I przesuwają się do pozycji wpływu i podejmowania decyzji, co oznacza, że ​​będziesz miał sojuszników w innych firmach.

Jedynym minusem jest to, że możesz mieć ludzi, którzy są bardziej znani od ciebie. Ale możesz to zmienić i stać się znany jako firma (lub menedżer), który produkuje gwiazdę rocka po gwiazdor rocka. Zacznij pisać i mówić o tym, jak tworzyć gwiazdy rocka w swojej firmie i odgadnij, kim możesz się stać

April 6, 2018