Back to Question Center
0

Wiadomości, widoki i wskazówki podatkowe maj / czerwiec 2017

1 answers:

ATO oświadczyło, że będzie ono szybko śledzić zwroty dla osób dotkniętych ekstremalnymi warunkami pogodowymi i powodziami związanymi z tropikalnym cyklonem Debbie. i byłego Cyclone Debbie w Queensland i Nowej Południowej Walii, a także pozwoli temu podatnikom i ich przedstawicielom na złożenie zeznań podatkowych i deklaracji aktywności.

Komisarz ds. Podatków Chris Jordan powiedział, że podatnicy nie muszą składać wniosków o odroczenie lub szybszy zwrot kosztów. â €? Jeś li adres Twojej firmy lub zamieszkania znajduje się w jednym ze zidentyfikowanych kodów pocztowych, których dotyczy problem, stanie się to automatycznie â € ", mówi Jordan - vichy idealia. Rozumiemy, że dla wielu ludzi ich sprawy podatkowe są teraz ostatnią rzeczą, o której myślą. Gdy ludzie będą gotowi, upewnimy się, że są oni wspierani w wypełnianiu zobowiązań podatkowych.

Automatyczne odroczenia trwające jeden miesiąc obowiązują w przypadku wniosków o płatność podatku i terminów płatności dla osób znajdujących się w odpowiednich kodach pocztowych. Pracodawcy nadal muszą spełnić swoje bieżące zobowiązania w zakresie gwarancji superszybkich dla pracowników.

ATO oferuje szereg innych środków wsparcia i może pomóc w odtworzeniu dokumentacji podatkowej, w przypadku gdy dokumenty zostały uszkodzone lub zniszczone.

WSKAZÓWKA: Jeśli Twoje osobiste lub biznesowe sprawy zostały dotknięte przez Cyclone Debbie, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jakie środki ATO i wsparcie możesz uzyskać.

ATO pomaga nauczycielom dodawać w tym roku podatki i suplementy do swoich klas dzięki dedykowanym zasobom edukacyjnym.

W partnerstwie z australijskim programem nauczania, organem oceniającym i sprawozdawczym (ACARA) oraz australijską instytucją zajmującą się papierami wartościowymi i inwestycjami (ASIC) ATO opracowało zasoby dostosowane do australijskiego programu nauczania dla uczniów w wieku od 7 do 10 lat.

"Zrozumienie podatków i super jest ważną umiejętnością dla młodych Australijczyków i cieszymy się, że jest teraz częścią australijskiego programu nauczania" - powiedziała komisarz Kath Anderson.

ATO twierdzi, że chce ułatwić nauczycielom i uczniom dostęp do informacji, a teraz oferuje internetowe materiały edukacyjne i szkoleniowe, działania, filmy i seminaria internetowe dzięki nowym połączeniom w programie nauczania ACARA. Wizyty szkolne można również organizować w celu omówienia tematów, w tym numerów plików podatkowych, przygotowania do pracy i składania zeznania podatkowego.

ATO przypomina właścicielom firm, że jeśli Twoja firma importuje lub eksportuje towary lub usługi w Australii, ważne jest, aby być świadomym swoich obowiązków w zakresie GST, aby uzyskać prawidłowe informacje na temat swojego wyciągu z działalności (BAS).

Wywóz z Australii jest zasadniczo wolny od podatku GST, ale w niektórych sytuacjach obowiązują szczególne warunki. Jeśli na przykład otrzymanie płatności za eksport trwa dłużej niż 60 dni, może zostać naliczona opłata GST.

Przy dokonywaniu przywozu zazwyczaj obowiązany jest zapłacić podatek GST (10% wartości podlegającego opodatkowaniu importu). Ten GST jest zwykle wypłacany Departamentowi ds. Imigracji i Ochrony Granic przed zwolnieniem towarów, o ile nie należysz do programu odroczonego GST (DGST).

Wskazówka: Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się więcej o Twoich zobowiązaniach w zakresie GST. ATO akceptuje dobrowolne ujawnienia dotyczące błędów w raportowaniu GST i może się okazać, że Twoja firma kwalifikuje się do systemu DGST.

Senacki Komitet ds. Referencji Ekonomicznych prowadzi badania nad unikaniem opodatkowania i agresywną minimalizacją przez korporacje zarejestrowane w Australii i wielonarodowe korporacje działające w Australii, w tym na temat adekwatności obowiązujących przepisów australijskich. Komisja odbyła publiczne przesłuchanie w Perth w dniu 28 kwietnia 2017 r., W którym wysłuchała przedstawicieli Woodside Energy Limited, BHP Billiton, ExxonMobil Australia, Shell Australia, BP Australia, Chevron Australia, ATO, WA Department of Mines oraz WA Treasury. Dyskusja na temat podatku od wydobycia ropy naftowej (PRRT) zajmowała znaczną część rozprawy. Komitet ma zgłosić do 30 września 2017 r. Szczegóły ogłoszone zostaną potwierdzone w budżecie federalnym 2017â ???? 2018. Obejmują one:

 • zwiększenie maksymalnego wkładu studentów od 1 stycznia 2018 r.
 • brak opłat wstępnych lub deregulacja opłat
 • nowy zestaw progów spłaty. od 1 lipca 2018 r., zmieniając terminy spłat i ilości dla wszystkich obecnych i przyszłych dłużników programu szkolnictwa wyższego (HELP);
 • nowy minimalny próg spłaty w wysokości 42 000 USD dochodu z 1 lipca 2018 r. przy niższej stawce 1%. oraz nowy próg maksymalny w wysokości 119 882 USD dochodu ze stopą zwrotu 10%
 • stopniowe zwiększanie maksymalnych składek na studentów o 1,8% rocznie w okresie od 2018 r. do 2021 r., kumulując się w wysokości 7,5%. ;. oraz
 • od 1 lipca 2019 r. indeksacja progów spłaty HELP, obecnie powiązana ze średnimi zarobkami tygodniowymi (AWE), zostanie zmieniona, aby dostosować się do wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI).

Minister powiedział, że kredyty studenckie finansowane przez podatników wynoszą ponad 52 miliardy dolarów i, bez zmian w celu rozwiązania tej sytuacji, około jedna czwarta tego spodziewana jest za darmo.

W dniu 2 maja 2017 r. Senacki Komitet ds. Ekonomicznych Odniesień opublikował swój raport na temat niezapłacenia gwarancji nadzwyczajnych (SG), wzywając ATO do
bardziej proaktywnego podejścia do określania i adresowania niezgodności SG. W ramach dochodzenia komisja usłyszała, że ​​pracodawcy nie zapłacili 5 USD. 6 miliardów składek SG w 2013 roku, co wpłynęło na 2. 76 milionów pracowników, którzy stracili średnio ponad 2000 dolarów w ciągu jednego roku.

Inne kluczowe zalecenia obejmują:

 • wymagające miesięcznych składek (zamiast kwartalnych),
 • zniesienie obecnego miesięcznego progu wynoszącego 450 USD na kwalifikowalność SG
 • . ) zagwarantowanie, że składki płacone z ofiarą nie będą wliczane do obowiązkowego zobowiązania pracodawcy i nie obniżą podstawy zarobków, na podstawie której oblicza się SG
 • zwiększając zdolność ATO do odzyskania SG. pasywa za pośrednictwem zasady "dyrektor ds. kary pieniężnej" (DPN) w celu powstrzymania dyrektorów przed oszustwami;. oraz
 • zmieniające regulamin Fair Fair 2009, aby wymagać odcinków wypłat, aby wyświetlić dalsze szczegóły na temat superskładek.

ASIC informuje, że mężczyzna z South Melbourne przyznał się do winy w Sądzie Magistrackim w Melbourne i został ukarany grzywną w wysokości 6000 USD za prowadzenie działalności finansowej bez licencji na australijskie usługi finansowe (AFS). Badanie ASIC rozpoczęło się od wywiadu ATO, który wzbudził obawy dotyczące postępowania promotora. Przestępstwo związane z programem, który człowiek promował i obsługiwał w celu ułatwienia nielegalnego wczesnego wydania swoich klientów?. świadczenia emerytalne poprzez tworzenie samodzielnie zarządzanych funduszy emerytalnych (SMSF).

W latach 2010-2012 sprzedawca zamieszczał ogłoszenia prasowe w Wiktorii i Australii Południowej, oferując pożyczki zależne od przyszłych uprawnień emerytalnych. Uruchomiono schemat round-robin, w którym klienci promotora przenieśli swoje fundusze emerytalne do nowo utworzonych SMSF. SMSFs pożyczały fundusze firmie, której operatorem był operator, a następnie kwotę, mniejszą opłatę, udzieliła firma lub osobiście z powrotem do powierników SMSF we własnym imieniu. Promotor nigdy nie otrzymał licencji AFS ani licencji kredytowej i nigdy nie był upoważnionym przedstawicielem licencjobiorcy. ASIC powiedział, że promotor wykorzystał swoich klientów?. zaufanie poprzez nielegalny program, który naraża ich na potencjalne ryzyko prawne i finansowe.

ASIC zaleca, aby konsumenci kontaktowali się wyłącznie z licencjonowanymi przedstawicielami usług finansowych i branżami kredytowymi.

Klienci nie powinni działać wyłącznie na podstawie materiałów zawartych w tym artykule. Pozycje w niniejszym dokumencie są jedynie komentarzami ogólnymi i nie stanowią ani nie przekazują porady jako takiej. Również zmiany w przepisach mogą nastąpić szybko. Dlatego zalecamy zasięgnięcie naszej formalnej porady przed podjęciem działań w którymkolwiek z tych obszarów. Dlatego należy go traktować jako poufny i nie udostępniać go żadnej osobie bez naszej uprzedniej zgody.

April 6, 2018