Back to Question Center
0

Sukces przychodzi i odchodzi, ale uczciwość jest wieczna

1 answers:

Success Will Come and Go, But Integrity Is Forever

Gdybym mógł nauczyć tylko jednej wartości życia, to byłby to sukces:. przyjdą i odejdą, ale uczciwość jest wieczna. Uczciwość oznacza robienie właściwych rzeczy przez cały czas i we wszystkich okolicznościach, niezależnie od tego, czy ktoś obserwuje. Trzeba mieć odwagę, by postąpić właściwie, bez względu na konsekwencje - corbata. Budowanie reputacji uczciwości trwa latami, ale utrata trwa tylko chwilę, więc nigdy nie pozwól sobie na zrobienie niczego, co mogłoby zaszkodzić twojej uczciwości.

Żyjemy w świecie, w którym nie ma mowy o uczciwości. Żyjemy w świecie, w którym koniec uzasadnia środki. stała się akceptowalną szkołą myślenia dla zbyt wielu. Sprzedawcy mają przewagę nad konkurencją i są niedochodowi, a wszystko to w imię kwoty na miesiąc. Wnioskodawcy przesadzają w rozmowach kwalifikacyjnych, ponieważ desperacko potrzebują pracy. Prezesi zawyżają przewidywane zarobki, ponieważ nie chcą, aby zarząd zastąpił je. Przedsiębiorcy wyolbrzymiają swoje pro forma, ponieważ chcą najwyższej możliwej wyceny od inwestora. Inwestorzy zaniżają wartość firmy w celu wynegocjowania niższej wyceny w transakcji. Przedstawiciele działu obsługi klienta usuwają błąd, który popełnili, ponieważ obawiają się, że klient ich opuści. Pracownicy dzwonią w â ???? sickâ ????. ponieważ nie mają więcej płatnego urlopu, kiedy muszą po prostu zrobić zakupy świąteczne. Lista może trwać dalej iw każdym przypadku osoba popełniająca akt nieuczciwości powiedziały sobie, że mają doskonale uzasadniony powód, dla którego wynik końcowy uzasadniał ich brak integralności.

Może się wydawać, że ludzie mogą szybko i łatwo zdobyć władzę, jeśli są gotowi skracać rogi i działać bez ograniczeń moralnych. Nieuczciwość może zapewnić natychmiastową satysfakcję, ale nigdy nie będzie trwała. Mogę wymyślić kilka przykładów osób bez uczciwości, które odnoszą sukcesy i które wygrywają, nigdy się nie złapią, co tworzy fałszywe postrzeganie drogi do sukcesu, którą należy podążać. W końcu każda osoba w powyższych przykładach mogłaby osiągnąć pożądany efekt, ale niestety ten chwilowy wynik ma niewiarygodnie wysoką cenę, z daleko idącymi konsekwencjami. Ta osoba straciła zdolność do zaufania jako osoba uczciwości, która jest najcenniejszą wartością, jaką każdy może mieć w swoim życiu. Zysk w dolarach lub władza jest tymczasowa, ale zysk w sieci ludzi, którzy ufają Tobie jako osobie uczciwości, jest na zawsze.

Każda osoba, która wam ufa, rozpowszechni słowo tego zaufania przynajmniej do kilku swoich współpracowników, a słowo waszej postaci rozprzestrzeni się niczym pożar. Wartość zaufania, jaką mają w tobie inni, wykracza daleko poza wszystko, co można zmierzyć. Dla przedsiębiorców oznacza to inwestorów, którzy są gotowi zaufać im swoimi pieniędzmi. Dla pracowników oznacza to menedżera lub szefa, który chce im zaufać z dodatkową odpowiedzialnością i możliwościami wzrostu. Dla firm oznacza to klientów, którzy ufają, dając im coraz więcej firm. Dla ciebie oznacza to, że masz armię ludzi, którzy chętnie pomogą ci, ponieważ wiedzą, że polecanie cię innym nigdy nie przyniesie szkody ich reputacji. Tak, wartość zaufania, jaką mają w tobie inni, wykracza poza wszystko, co można zmierzyć, ponieważ przynosi ze sobą nieograniczone możliwości i nieskończone możliwości.

Porównaj to z osobą, której nie można zaufać jako osoba uczciwości. Warren Buffet, prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway powiedział to najlepiej: "W poszukiwaniu osób do wynajęcia, szukaj trzech cech: uczciwości, inteligencji i energii. A jeśli nie będą mieli pierwszego, pozostali dwa zabiją cię. za????. Osoba nieuczciwość w końcu ich dogoni. Może nie być dzisiaj, i może nie być przez wiele lat, ale możesz być pewien, że w pewnym momencie zawsze będzie rozliczenie. Nie rób z nimi interesów. Nie łącz z nimi. Nie usprawiedliwiaj ich. Nie pozwólcie się skłonić do uwierzenia, że ​​"chociaż mogą być nieuczciwi wobec innych, nigdy nie będą wobec mnie nieuczciwi. za????. Jeśli ktoś jest nieuczciwy w jakimkolwiek aspekcie swojego życia, możesz mieć gwarancję, że będzie nieuczciwy w wielu aspektach swojego życia. Nie można odrzucić nawet tych drobnych aktów nieuczciwości, takich jak osoba, która bierze dwie gazety ze stoiska, gdy płaciła tylko za jedną. W końcu, jeśli komuś nie można ufać w najprostszych sprawach uczciwości, to jak można im ufać, aby utrzymywał długie i złożone kontrakty biznesowe?

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że inni zwracają uwagę na tych, których wybrałeś. kojarzyć się z, a oni nieuchronnie osądzą twoją postać przez charakter twoich przyjaciół. Dlaczego?. Najlepiej wyjaśnia to cytat, który często mówi mi ojciec, gdy przypomina mi, że uważam na firmę, którą trzymam: Kiedy kładziesz się z psami, dostajesz pchły. za????. Nieuchronnie stajemy się coraz bardziej podobni do ludzi, których otaczamy się z dnia na dzień. Jeśli otaczamy się ludźmi, którzy są nieuczciwi i chętni do pokonywania zakrętów, aby iść do przodu, wtedy z pewnością znajdziemy wzór, który najpierw zniesie ich zachowanie, a następnie zaakceptuje ich zachowanie i ostatecznie przyjmie ich zachowanie. Jeśli chcesz zbudować reputację osoby uczciwej, otocz się ludźmi uczciwości.

Artykuł napisany przez Amy Rees Anderson, pochodzący od Forbes Entrepreneurs.

April 6, 2018